Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ви питам коя видеокарта да си закупя до 300лв.

процесора ми е: AMD CPU Desktop FX-Series X4 4350 (4.2/4.3GHz Turbo,AM3+)

дъното ми е: Biostar TA970 Ver. 5.x , за сега съм се спрял на това видео: Palit GeForce GTX650 2048MB GDDR5,  а захранването ми е: RPC SURSA RPC 500W , Рам-та ми е 8GB не знам модел.

Видео картата ще се използва основно за игри. Под игри разбирайте новите заглавия. Crysis3, BF3, GTA IV, GTA V, FarCry 3, BF4, Max Payne3, ETS 2, Dirt 3, Protototype 1, 2 и др - на максимална графика.

На Win 7 64-bit съм ако това е от значение.Благодаря предварително.

Редактирано от houses1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две предложения:

Sapphire AMD Radeon HD 7850, 1024MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI-D

PowerColor TurboDuo HD7790 1GB GDDR5 OC или SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5 DUAL-X OC BULK

Двете са горе-долу на една цена. Първата HD 7850 е с безплатна доставка, не мисля, че тези 5 лева са проблем. Ако се избира между двете HD 7790, бих взел тази на Sapphire. 

Видео картата ще се използва основно за игри. Под игри разбирайте новите заглавия. Crysis3, BF3, GTA IV, GTA V, FarCry 3, BF4, Max Payne3, ETS 2, Dirt 3, Protototype 1, 2 и др - на максимална графика.

Това няма как да стане. В никакъв случай, някои от тези игри няма да се играят на максимални настройки. А и процесорът, не е кой знае какъв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две предложения:

Sapphire AMD Radeon HD 7850, 1024MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI-D

PowerColor TurboDuo HD7790 1GB GDDR5 OC или SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5 DUAL-X OC BULK

Двете са горе-долу на една цена. Първата HD 7850 е с безплатна доставка, не мисля, че тези 5 лева са проблем. Ако се избира между двете HD 7790, бих взел тази на Sapphire. 

Това няма как да стане. В никакъв случай, някои от тези игри няма да се играят на максимални настройки. А и процесорът, не е кой знае какъв. 

Под кой игри имате предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като започнем с Crysis 3, след това Far Cry 3, Grand Theft Auto 5, Battlefield 4 и някои други. Все пак това са все игри, които са доста тежки за видеокарти под 300 лева. Много е относително и резолюцията, на която ще се играят игрите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като започнем с Crysis 3, след това Far Cry 3, Grand Theft Auto 5, Battlefield 4 и някои други. Все пак това са все игри, които са доста тежки за видеокарти под 300 лева. Много е относително и резолюцията, на която ще се играят игрите. 

Ами Gta iv  na maximalna a crysis3 moje i na sredna no za Gta 5 bf4  ako moje na mks

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как разбрахте че Battlefield 4 и GTA V няма да тръгнат на тази конфигурация, като те още на се излезли :D ? Второ HD7850 е леко по-силна от GTX650, а на nVdia-та Crysis върви без проблем на макс.

Редактирано от s-mille (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Gta iv  na maximalna a crysis3 moje i na sredna no za Gta 5 bf4  ako moje na mks

GTA IV, има доста проблеми, които са изпуснати при програмирането на самата игра. Така, че може да има проблеми, в някои сцени на играта. Погледнете как стоят нещата в раздела "игри". За другите, отговорите са ясни, ще се намалят настройките, нови са игрите, не са тежки, но не са и леки. 

Как разбрахте че Battlefield 4 и GTA V няма да тръгнат на тази конфигурация, като те още на се излезли :D

Това към мен ли бе?

Това са нови игри, все пак не е казано, че няма да вървят на тази конфигурация, но просто няма да е на максимална графика. 

Второ HD7850 е леко по-силна от GTX650, а на nVdia-та Crysis върви без проблем на макс.

Няма нещо, като  “леко по-силна“, всяка една игра е различна, оптимизации, резолюции и така нататък. Не разбрах, това за Nvidia и Crysis. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как разбрахте че Battlefield 4 и GTA V няма да тръгнат на тази конфигурация, като те още на се излезли :D ? Второ HD7850 е леко по-силна от GTX650, а на nVdia-та Crysis върви без проблем на макс.

Я пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ще обясня по-подробно това което исках да кажа. GTA IV - играта сама по себе си е много зле оптимизирана, няма какво да се лъжем. След слагането на пача от Rockstar обаче нещата значително се подорбяват. За препроъчване обаче е добре играта да се закупи оригинална, така и пача ще върви много по-добре. На промоциите в Steam стига до 5 евро. Второ аз я иргая на HD 6670 на medium без този пач. С няколко думи на HD7850 ще върви напълно нормално особенно ако е 2ГБ версия или над нея. Crysis 3 - Играта притежава един от най-реалистичните енджени, за това и участва винаги при тестовете на видео карти. Това което исках да кажа по-горе е че HD7850 ще се справи напълно с тази игра на Max настройки. Тя се справя отлично и с Battlefield 3 на резолюция 1920х1200 като държи около 45.3 FPS. Каквото и чудовище да е Battlefield 4 съвсем спокойно може да я кара то ако не на Hight на Medium без никакъв проблем. Всички останали игри, които автора на темата спомена имат изисквания много по-ниски от тези две "приятелчета" горе. Не би имал проблем с тях. GTA V - тук нещата седят по-сериозно. Играта не се знае дали ще излезе за PC, а самите Rockstar споменаха, че ще натоварва конзолите до краен предел. За съжеление докато не я пуснат за PC не можем да предложим нищо. Колкото до сравнението ми по-горе между GTX650 на nVidia и 7850 на AMD. Masterplay спомена, че на AMD-то не може да подкара тези игри. Тестовете обаче показват друго и прото дадох GTX-а за сравнение. На nVidia GTX650 тези игри вървят без проблем. 7850 е с по-добри характеристики и вади по добро FPS така че автора не би имал проблем с нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човек, я си пусни Crysis 3 на 1920х1080, максимални детайли и да не те тормозя толкова, средна AA. Какви глупости пишеш? А и тоя процесор е толкова калпав, че под него има още съвсем малко. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Атлона от подписа играя GTA IV на медиум и Crysis 3 смесица между Medium и Low разбираемо защо. Ти си с процесор ново поколение, а и ще си вземаш стабилна карта. Аз ли съм зле или ти не си си оптимизирал OS-то от доста време?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото до сравнението ми по-горе между GTX650 на nVidia и 7850 на AMD. Masterplay спомена, че на AMD-то не може да подкара тези игри. Тестовете обаче показват друго и прото дадох GTX-а за сравнение. На nVidia GTX650 тези игри вървят без проблем. 7850 е с по-добри характеристики и вади по добро FPS така че автора не би имал проблем с нея. 

Не съм казал, че няма да може да играе игри. Имах предвид, че няма да може да играе тези игри на максимални настройки. Това е невъзможно, картите са под тристате лева. Не става дума само до парите, сами карти са слабо производителни за игра като Crysis 3. Дори на по-ниската резолюция, където процесорът е от значение. А този AMD процесор, никакво доверие не вдъхва. Много се оплакаха, дори от вградените APU графики. Не знам, как са играли игрите, на какви настройки, но е факт, че не са се правили толкова добре за високи резолюции.  30 Fps, на Full HD, при Crysis 3. Не, не е нормална тази игра. Тя изисква поне 45-55 Fps, за да усети самият геймплей. А тези видеокарти с този процесор, не ми се вярва да извадят тези 40 Fps. Да не говорим, че авторът иска да играе на максимални настройки. Няма как просто.  Филтрациите при GTA IV, също играят важна роля. Така, че ще се намалят настройки, така ми се струва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да усети самия гейм плей му трябва и хубав монитор, не само карта за 300+! За който и процесор да говорим вграденото видео не е за Hard Core играене и мисля че тук няма какво да коментираме. За цената си FX-4300 не е толкова лош процесор. Вярно няма да може да играе на 1920x1200 без проблем, но и силно се съмнявам монитора му да поддържа тази резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, нека се включа и аз! :D Притежавам GTX 650, описания по-горе модел с 2 ГБ. Masterplay, уверявам те, че ако ще има някаква причина да не може да играе тези игри на макс, то това би било процесорът. ЕДИНСТВЕНО (като изключим тия измишльотини i.e GTA V за компютър) Crysis 3 на Ultra с висок AA от сорта на 8x+ не се играе никак приятно. Всичко друго е пушка при мен (за сравнение, моят процесор е i5 2500). Резолюцията - 1440x900.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен преди всички спорове и предложения трябва да се види това захранване RPC SURSA RPC 500W. WTF?Гледам за 35-40лв се продава, аз лично за първи път чувам, че има такова захранване, а никъде не мога да намеря колко ампера е на 12 волтовата линия и въобще някакви по-подробни характеристики.Камо ли някакви мнения за него или още по някакви снимки от вътрешността!Ако някой има идея дали е читаво да каже, ако не аз лично бих си взел друго захранване преди да сложа видеокарта..........

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, нека се включа и аз! :D Притежавам GTX 650, описания по-горе модел с 2 ГБ. Masterplay, уверявам те, че ако ще има някаква причина да не може да играе тези игри на макс, то това би било процесорът. ЕДИНСТВЕНО (като изключим тия измишльотини i.e GTA V за компютър) Crysis 3 на Ultra с висок AA от сорта на 8x+ не се играе никак приятно. Всичко друго е пушка при мен (за сравнение, моят процесор е i5 2500). Резолюцията - 1440x900.

Ей и ние имаме подобен хардуер и знаем кое как върви :)  Ама като кажете макс детайли, се уточнявайте кое как. Защото в темата се иска максимум детайли при FullHD, а това не е 1440х900 доколкото ми е известно. А максимум детайли при новите игри означава поне Win7  за поддръжка на DX11  и максимална АА. Айде да не е максимална, но поне едно ниво под максималната АА. Освен това 1920х1080 резолюция се подразбира.  Това са максимум детайли, а не нещо почти на максимум и почи на FullHD. Ама за тоя Crysis как ти хрумна това +8АА? Че ти и с 2АА не може да я играеш нормално. По въпроса за far Cry 3...тая игра също тормози доста GTX650  при максималнио детайли и FullHD, дори без включена АА.

А за захранването...също щях да спомена в първия пост, но темата тръгна в друга посока с тоя Crysis 3. Това захранване няма дори 6 пинов PCI-E кабел. Има само 2 4 пинови, които евентуално да се ползват, но лично аз не бих го направил без да се прекръстя преди това и то колкото за проба дали ще изгрее :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, как играете всички тези игри нормално. Аз не мога да я играя Far Cry 3, задоволително добре. Кажете от къде закупувате тези карти, които подкарват всичко на максимални настройки, че и ние да си закупим такива. Аз съм почти 99%, че ще излезе GTA за компютър, пък който каквото ще да говори. 

А за захранването...също щях да спомена в първия пост, но темата тръгна в друга посока с тоя Crysis 3. Това захранване няма дори 6 пинов PCI-E кабел. Има само 2 4 пинови, които евентуално да се ползват, но лично аз не бих го направил без да се прекръстя преди това и то колкото за проба дали ще изгрее :)

Да, захранващият блок е боклук, сега го проверих. Но май видях, че има само един PCI-E 6+2 конектор. Така, че предложенията по-горе отпадат, заради това захранване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, как играете всички тези игри нормално. Аз не мога да я играя Far Cry 3, задоволително добре. Кажете от къде закупувате тези карти, които подкарват всичко на максимални настройки, че и ние да си закупим такива. Аз съм почти 99%, че ще излезе GTA за компютър, пък който каквото ще да говори. 

Да, захранващият блок е боклук, сега го проверих. Но май видях, че има само един PCI-E 6+2 конектор. Така, че предложенията по-горе отпадат, заради това захранване. 

Аз не виждам ни един.

http://ardes.bg/components/power-supplies/RPC+SURSA+RPC+500W-45528

http://www.intend.ro/sursa-rpc-atx-500w-pwps-500wtg-au01a/

Предполагам, че е това захранването, защото излезе веднага в Ardes.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам ни един.

Как така без нито един, явно не са вписани.  Аз виждам този, който е актив. Ето: Sursa RPC 500W Мисля, че е време да приключим темата, докато авторът не се включи, иначе е загуба на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора си е тук :D ! Въпроса е какво ще предприеме сега. Ще събере още малко пари и ще купи ново захранване и видео карта или на първовреме ще събере пари за ново захранване, ще изчака малко ( в това време ще събере още пари ) и ще смени процесора и видеото еднвоременно ( таман за GTA V ако излезе ) но решението е негово. ~~ А иначе ти как не можеш да подкараш игрите на твоя компютър .. и аз не мога да ти отговоря на този въпрос..

Редактирано от s-mille (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така без нито един, явно не са вписани.  Аз виждам този, който е актив. Ето: Sursa RPC 500W Мисля, че е време да приключим темата, докато авторът не се включи, иначе е загуба на време.

Има два модела. Не е ясно автора какъв притежава.

http://pcplus.bg/RPC-PWPS-500WTG-AU01A

http://pcplus.bg/RPC-PWPS-050P00S-BE01A

Макар,че така както автора на темата описва захранването си, чичо Гошо показва точно евтиния вариант като най-вероятен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам аз изпуснах една подробност става въпрос за GTX 650 TI Boost 2gb съжалявам на всички. Но какво мислите за нея как е? 

Малко отпуснах бюджета така, че тъкмо докато излезе петичката ша събера парите. Вече е до 300лв.

Ами предложете захранване ама ако може да е кутия и захранване защото се спестява нещо нали?

Абе човек, я си пусни Crysis 3 на 1920х1080, максимални детайли и да не те тормозя толкова, средна AA. Какви глупости пишеш? А и тоя процесор е толкова калпав, че под него има още съвсем малко. 

AMD FX-6300 3.5GHz AM3+  този?

или пък този, но е доста скъп 

AMD Bulldozer x8 FX-8120 3.1GHz AM3+

а този 

AMD FX-6350 3.9GHz AM3+ 

а за захранването 

Njoy PWPS-500WGX-AU01B?

за сега се спрях на този AMD FX-6100 Bulldozer

Редактирано от houses1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам аз изпуснах една подробност става въпрос за GTX 650 TI Boost 2gb съжалявам на всички. Но какво мислите за нея как е? 

Малко отпуснах бюджета така, че тъкмо докато излезе петичката ша събера парите. Вече е до 300лв.

Ами предложете захранване ама ако може да е кутия и захранване защото се спестява нещо нали?

AMD FX-6300 3.5GHz AM3+  този?

или пък този, но е доста скъп 

AMD Bulldozer x8 FX-8120 3.1GHz AM3+

а този 

AMD FX-6350 3.9GHz AM3+ 

а за захранването 

Njoy PWPS-500WGX-AU01B?

за сега се спрях на този AMD FX-6100 Bulldozer

По-добре FX-6300 или FX-8320!Булдозерите ги остави,не ти трябват.Вишера са по-добри :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Пламен Р
      Здравейте като играя някоя игра и като я свърша отварям капака на компютърът и видеокартата пари..направо не е за баране прегрявя...апак имам 2 вентилатора в кутията си един отгоре и долу!!!
    • от Maria Green
      Любители на качеството,

Моля, споделете дали Nvidia GeForce MX150 2GB с Intel Core i7 8300 и 4GB RAM или Nvidia GeForce GTX1050 4GB с i5 7300 и 8GB RAM ви се струва по-удачно за тежко графично натоварване - обработка на филми и аудио. 

До скоро! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.