Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Relic_hunter

Трептене на картината на монитора

Препоръчан отговор

Здравейте.  

Имам стар монитор от големите тежките. Марка "Arcus", модел - неизвестен. От известно време картината почна да трепти докато пиша по клавиатурата

или движа мишката (общо взето реагира на най-леки вибрации). Ако не правя

нищо - не трепти. Резолюцията на която принципно го ползвам е 1024х768.

Пробвах повече херцове (от 60 вдигнах на 70, 72, 75, 85 и нагоре) - няма ефект. Смених на 1152х864 и пак трепкаше при вибрации, но тогава зададох на 72 или

75 херца и спря за няколко часа и после пак почна. След това пак върнах на 1024 но на 75 херца и пак беше добре за няколко часа докато не влязох в ЦС. В играта резолюцията

ми е 800х600 и също често докато играя - излизам с ALT+TAB например да сменям

музика или да видя нещо в нета докато съм умрял - не знам това дали оказва влияние

на монитора. Единствената резолюция на монитора при която няма трептене е

точно 800х600, но тогава всичко изглежда толкова огромно.. особено като отворя

страница в нета и ми взима погледа. Дали проблема е от самия монитор или  

може би кабела от видеото до монитора прави бела? От какво ли може да е?

Уточнение ако някой не е разбрал: - Трепти само при вибрация (когато леко бутна масата на която седи, когато мърдам мишката или пиша по клавиатурата също реагира). Няма никакви магнити в близост до монитора (нито телефони, нито тонколони - нищо)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че е или от лошо захранващо напрежение, или от интерфейсния кабел (този към видеокартата). Трепи ли, ако се размърда интерфейсния кабел? Edit: а може и просто мониторът да си заминава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че е или от лошо захранващо напрежение, или от интерфейсния кабел (този към видеокартата). Трепи ли, ако се размърда интерфейсния кабел? Edit: а може и просто мониторът да си заминава.

Току що проверих. Изключих нацяло интерфейсния кабел (към видеокартата) и без него пак трептеше особено леко като го побутвах с ръка. Изключих монитора от копчето и го включих и така няколко пъти и за сега няколко минути спря да трепти. Не знам - или бутона нещо е проблемен или както казваш - напрежението (макар че и други монитори съм включвал в този разклонител и не са правили така. Компютъра също в него е включен и не прави бели). Обикновен разклонител с 3 дупки. Нещо вътре в самия монитор освен да не е свързано като хората и да прекъсва? Иначе като картина си е добре - едва ли да си заминава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.