Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Relic_hunter

Съвет за избор на видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте. Скоро мисля да си купя нова видео карта тъй като моята е Geforce GT 220 1GB и тя не поддържа хардуерно DirectX 11 и не мога да играя Crysis 3 а съм голям фен на тази игра. Бюджета ми за ново видео е до 350лв. Имам също още няколко изисквания за новата карта: Да е поне 2GB памет и също тя да е DDR5 и също така да е продукт на nVidia (или поне да има техен чипсет) Примерно може да е ASUS със чипсет на nVidia. Понеже освен Crysis - съм фен и на  Counter Strike и искам максималното 100fps (да не ми пада в димки например или изобщо)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е AMD Athlon II X2 260 3.20 GHz Захранването е: (не знам дали това е марката, но погледнах в гаранционната карта и в описанието пишеше ATX Case 500W 220V

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай предвид ,че карта за тези пари ще бъде спъвана от процесора и няма да покаже пълния си потенциал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай предвид ,че карта за тези пари ще бъде спъвана от процесора и няма да покаже пълния си потенциал!

Да знам това, но съм намислил да отделям всеки месец част от заплатата и да ъпгрейдвам постепенно компютъра. За нов процесор съм си харесал този: http://reset.bg/catalog/12/1208/1208242/  (не е толкова мощен, но е само 600лв а другия i7-3960X е 2000лв - него определено не бих могъл да си го позволя) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам това, но съм намислил да отделям всеки месец част от заплатата и да ъпгрейдвам постепенно компютъра. За нов процесор съм си харесал този: http://reset.bg/catalog/12/1208/1208242/  (не е толкова мощен, но е само 600лв а другия i7-3960X е 2000лв - него определено не бих могъл да си го позволя) :)

Тези цени са нереално високи, пазарувай от ник*м ем@г или скай, ако ще купуваш нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ви препоръчвам да не бързате с покупката на карта.Посъберете още малко пари и направо сменете конфигурацията си.На първо време дъно,процесор и рам.После сложете ново захранване,защото не стана ясно вашето настоящето какво е.И чак след това си вземете нова карта.Да речем че всичко това се проточи във времето.Ами помислете си ,след година от тук насетне,какви нови видеокарти ще има....

Така че,не бързайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да сложиш интел процесор на амд дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да няма кой знае какви проблеми сега със захранването по простата причина, че тая видеокарта ( ако се вземе GTX660), по никакъв начин няма да може да се натовари максимално заради процесора. От там и ще харчи по-малко ток. Но това са само предположения за захранването, защото може да се окаже много по-голям боклук от очакваното. Ако обаче се сменя процесора или се клоква, няма как да се мине със старото захранване. Освен ако по някаква причина свише, в бакалията са сложили и качествено захранване. Което разбира се е в сферата на фантазиите. Другия вариант е тия 350 лева да се дадат и за видеокарта и за захранване. Примерно една HD7790  със сносно захранване. Но пък така ще се загуби от производителността на видеокартата, а при предвидените постепенни ъпдейти, това не е много за предпочитане. 

Примерно нещо такова:

GB HD7790 2GB GV-R779OC-2GD
CORSAIR VS450 450W ATX EU Version

Обща стойност - 343.33 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sapphire AMD Radeon HD 7850, 1024MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI-D за 255лв. е супер изгодна покупка. Вземаш и едно качествено захранване - Cooler Master GX Bronze, 450W за 85лв. и събираш пари за дъно+процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.