Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Aleksandar Borisov

Съвет при избора на видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте,

отдавна си мисля да взимам някакво ново видео ,защото вграденото вече издава багажа и като видях намаленията в еМ@г си викам сега ще взимам.

Конфигурацията на която ще се ползва е :

Gigabyte a75 чип

AMD a8-3870k

8 giga RAM

350W захранване

Двуомя се между 7790 и 7850 като неми се дават пари за 7850 ,защото разликата в производителноста е към 10% в полза на 7850 а разликата в парите не е малка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е 20-30 % в зависимост от филтрациите и не е никак малка, като прибавим и клока. А 20% на 40 fps  са 8 fps. Сложи още 20% клок, ето ти вече 58 fps. Само дето с 58 fps  има вероятност да пуснеш и вертикална синхронизация, докато с 40 fps  ще се чудиш кой детайл да намаляваш и на каква резолюция да играеш. И между другото, HD7850  се представя много по-добре с включени филтрации, отколкото HD7790, което е още една причина да предпочетеш нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи някой бенчове с 20% разлика ,а и не мисля да клоквам видеото ,процесора може но не и видеото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи някой бенчове с 20% разлика ,а и не мисля да клоквам видеото ,процесора може но не и видеото

Какъв е проблема?Става лесно,а и видеото има добри възможности ;)

А захранването освен,че е 350W какво в същност е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами добре. Прегледай тая страница:

http://www.computerbase.de/artikel/grafikkarten/2013/amd-radeon-hd-7790-im-test/2/

Къде ги видя тия 10 % разлика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помисли и за ново захранване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че тези бенчове са на база сравнение параметрите/характеристиките на дадените карти ,аз имах предвид 10% на база ФПС в игрите. На доста места казват че 7790 е дори по-добра от 78501гб в някой игри ,защото била с ново ядро или нещо такова. Искам да ви попитам дали ако дам 90+ за 7850 2гб с клок ще има голяма разлика в игрите на 1024p

Ре: Както казаха по-горе ще трябва и ново захранване ,ако може някакви предложения при вазможност от еМ@г

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вграденото видео ти сдава багажа, ще ти отиде и дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че тези бенчове са на база сравнение параметрите/характеристиките на дадените карти ,аз имах предвид 10% на база ФПС в игрите. На доста места казват че 7790 е дори по-добра от 78501гб в някой игри ,защото била с ново ядро или нещо такова. Искам да ви попитам дали ако дам 90+ за 7850 2гб с клок ще има голяма разлика в игрите на 1024p

Ре: Както казаха по-горе ще трябва и ново захранване ,ако може някакви предложения при вазможност от еМ@г

Несъмнено HD7850 2GB е по-добрата видеокарта. “Евтино“ решение е HD7790 1GB, но 2GB-та версия излиза скъпо, зависи какво производство, на коя фирма. Аз лично не бих взел, някоя на Palit.  Задайте конкретен бюджет, за видеокартата и захранващ блок. И какви игри ще се играят, ако има възможност да кажете, ще е хубаво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих дал 300 лв за видео + захранване ,игрите който ще играя са Battlefield 3 u Dead Space 3 ,това са най-тежките ,иначе ще играя Saint Row 3 GTA4 и други подобни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих дал 300 лв за видео + захранване ,игрите който ще играя са Battlefield 3 u Dead Space 3 ,това са най-тежките ,иначе ще играя Saint Row 3 GTA4 и други подобни

Ами с бюджет от 300 лева, няма как да се вземе HD 7850 2GB. Най-евтината е 255 лева, но е 1GB-та версия. Затова, ето така:

Sapphire ATI Radeon HD7790, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Cooler Master GX Bronze, 450W

но пак излиза около 330 лева. с безплатната доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

h......

Това става ли

Разбира се. Това, което предложих е с 5 години гаранция, затова съм го и предложил. Преценете, кое ще ви е от полза. Аз лично предпочитам да не режа от захранващ блок. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъмнено HD7850 2GB е по-добрата видеокарта. “Евтино“ решение е HD7790 1GB, но 2GB-та версия излиза скъпо, зависи какво производство, на коя фирма. Аз лично не бих взел, някоя на Palit.  Задайте конкретен бюджет, за видеокартата и захранващ блок. И какви игри ще се играят, ако има възможност да кажете, ще е хубаво. 

В темата се обсъждат възможностите на 7790 и 7850 продукт на Аdvanced Micro Devices.Не разбрах с каква цел се намесва компания,която работи ексклузивно с чипсет на Nvidia -

Palit Microsystems Ltd.

Автора никъде не е посочил,че се интересува от графични ускорители,които са техен продукт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимам това което ще свърши работа ,в сайта на сапфир пише че 500W е препоръчително за 7790. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимам това което ще свърши работа ,в сайта на сапфир пише че 500W е препоръчително за 7790. 

Препоръчителни за цялата конфигурация, не за видеокартата само. Тя видеокартата няма да похарчи и половината консумация от тези 500 вата. Ето: 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

AMD Radeon HD 7790 Review

Така, че и това, което предложих е достатъчно. 

" Друг път това да не се повтаря! "

Нито си ми на годините нито на жинейския опит за да пишеш подобни коментари.Дано имаш интелект и си направиш нужните изводи.Ясно !

Моля, докладвайте се сам, ако обичате. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога излиза новото поколение амд карти и има ли смисъл да го чакам ,ще има ли карти от среден клас ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това 350-ватовото, което имаш какво е? Точни марка и модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нищо не става. Switching Power Suply мога да ви направя снимка на кутията ако е нужно. Предишната ми карта беше 6570 и съм нямал проблеми с каквото и да е

Ето малко снимки: 

http://electronics-diy.com/schematics/1260/repairing-switching-power-supply-5.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/874/6459874U.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия поне имат PFC и не е чак толкова зле, но 12V линия му е много слаба и е препоръчително да се смени захранването. За 7790 и 3870k всичко съвременно и качествено над 350W ще свърши работа, ама ако искаш и запас за бъдеще GX450 е оптималния избор. Aко не ти се дават много пари NJOY с ActivePFC са доста прилични за цената си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес пристигнаха нещата ,сега ПЦ-то изглежда така:

Кой драйвер да сложа за тази карта 7790 ?

post-313067-0-77490800-1376989504_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) един Господ знае :).С какво ОС си?Новите ги пускат за 8цата,ако си на 7ца-12.8 или 13.2.Пробвай,от който си доволен-него остави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вграденото видео ти сдава багажа, ще ти отиде и дъното.

Вграденото видео е на кристала на процесора, не е на дънната платка. Обаче не ми става ясно какво има предвид автора на темата под "издава багажа"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид че не се справяше с игрите който играя.

С Уин8 съм и инсталирах 13.4 и останах доста разочарован. Не знам видеото го дават по-добро от 6850 пък в ГТА4 на макс върви с 15-20 ФПС като се има предвид че е оригинална

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид че не се справяше с игрите който играя.

С Уин8 съм и инсталирах 13.4 и останах доста разочарован. Не знам видеото го дават по-добро от 6850 пък в ГТА4 на макс върви с 15-20 ФПС като се има предвид че е оригинална

Съжалявам, но нещо си се объркал, не е по-добро от HD 6850, или е ставало въпрос за някакъв с примерно две-три поколения по-стар модел, като примерно неуспешната HD 3850, или ако наистина е визирана серията HD 6ХХХ, значи е ставало на въпрос за орязан модел от ниският клас. Другата възможност е да са те взели на подбив, или написалият тази лъжа да е шматка :) От 6850 може би ще е по-добро вграденото видео в следващото поколение APU-та, с логика "Kaveri", които обаче са отложени за началото на следващата година, за свободна продажба, а само за асемблаторите на лаптопи и настолни машини ще има доставки на едро през есента на тази година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.