Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

отдавна си мисля да взимам някакво ново видео ,защото вграденото вече издава багажа и като видях намаленията в еМ@г си викам сега ще взимам.

Конфигурацията на която ще се ползва е :

Gigabyte a75 чип

AMD a8-3870k

8 giga RAM

350W захранване

Двуомя се между 7790 и 7850 като неми се дават пари за 7850 ,защото разликата в производителноста е към 10% в полза на 7850 а разликата в парите не е малка

Редактирано от Aleksandar Borisov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е 20-30 % в зависимост от филтрациите и не е никак малка, като прибавим и клока. А 20% на 40 fps  са 8 fps. Сложи още 20% клок, ето ти вече 58 fps. Само дето с 58 fps  има вероятност да пуснеш и вертикална синхронизация, докато с 40 fps  ще се чудиш кой детайл да намаляваш и на каква резолюция да играеш. И между другото, HD7850  се представя много по-добре с включени филтрации, отколкото HD7790, което е още една причина да предпочетеш нея.

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи някой бенчове с 20% разлика ,а и не мисля да клоквам видеото ,процесора може но не и видеото

Какъв е проблема?Става лесно,а и видеото има добри възможности ;)

А захранването освен,че е 350W какво в същност е?

Редактирано от Костадин_91 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи някой бенчове с 20% разлика ,а и не мисля да клоквам видеото ,процесора може но не и видеото

Ами добре. Прегледай тая страница:

http://www.computerbase.de/artikel/grafikkarten/2013/amd-radeon-hd-7790-im-test/2/

Къде ги видя тия 10 % разлика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помисли и за ново захранване...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че тези бенчове са на база сравнение параметрите/характеристиките на дадените карти ,аз имах предвид 10% на база ФПС в игрите. На доста места казват че 7790 е дори по-добра от 78501гб в някой игри ,защото била с ново ядро или нещо такова. Искам да ви попитам дали ако дам 90+ за 7850 2гб с клок ще има голяма разлика в игрите на 1024p

Ре: Както казаха по-горе ще трябва и ново захранване ,ако може някакви предложения при вазможност от еМ@г

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вграденото видео ти сдава багажа, ще ти отиде и дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че тези бенчове са на база сравнение параметрите/характеристиките на дадените карти ,аз имах предвид 10% на база ФПС в игрите. На доста места казват че 7790 е дори по-добра от 78501гб в някой игри ,защото била с ново ядро или нещо такова. Искам да ви попитам дали ако дам 90+ за 7850 2гб с клок ще има голяма разлика в игрите на 1024p

Ре: Както казаха по-горе ще трябва и ново захранване ,ако може някакви предложения при вазможност от еМ@г

Несъмнено HD7850 2GB е по-добрата видеокарта. “Евтино“ решение е HD7790 1GB, но 2GB-та версия излиза скъпо, зависи какво производство, на коя фирма. Аз лично не бих взел, някоя на Palit.  Задайте конкретен бюджет, за видеокартата и захранващ блок. И какви игри ще се играят, ако има възможност да кажете, ще е хубаво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих дал 300 лв за видео + захранване ,игрите който ще играя са Battlefield 3 u Dead Space 3 ,това са най-тежките ,иначе ще играя Saint Row 3 GTA4 и други подобни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих дал 300 лв за видео + захранване ,игрите който ще играя са Battlefield 3 u Dead Space 3 ,това са най-тежките ,иначе ще играя Saint Row 3 GTA4 и други подобни

Ами с бюджет от 300 лева, няма как да се вземе HD 7850 2GB. Най-евтината е 255 лева, но е 1GB-та версия. Затова, ето така:

Sapphire ATI Radeon HD7790, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Cooler Master GX Bronze, 450W

но пак излиза около 330 лева. с безплатната доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

h......

Това става ли

Разбира се. Това, което предложих е с 5 години гаранция, затова съм го и предложил. Преценете, кое ще ви е от полза. Аз лично предпочитам да не режа от захранващ блок. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъмнено HD7850 2GB е по-добрата видеокарта. “Евтино“ решение е HD7790 1GB, но 2GB-та версия излиза скъпо, зависи какво производство, на коя фирма. Аз лично не бих взел, някоя на Palit.  Задайте конкретен бюджет, за видеокартата и захранващ блок. И какви игри ще се играят, ако има възможност да кажете, ще е хубаво. 

В темата се обсъждат възможностите на 7790 и 7850 продукт на Аdvanced Micro Devices.Не разбрах с каква цел се намесва компания,която работи ексклузивно с чипсет на Nvidia -

Palit Microsystems Ltd.

Автора никъде не е посочил,че се интересува от графични ускорители,които са техен продукт.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимам това което ще свърши работа ,в сайта на сапфир пише че 500W е препоръчително за 7790. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимам това което ще свърши работа ,в сайта на сапфир пише че 500W е препоръчително за 7790. 

Препоръчителни за цялата конфигурация, не за видеокартата само. Тя видеокартата няма да похарчи и половината консумация от тези 500 вата. Ето: 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

AMD Radeon HD 7790 Review

Така, че и това, което предложих е достатъчно. 

" Друг път това да не се повтаря! "

Нито си ми на годините нито на жинейския опит за да пишеш подобни коментари.Дано имаш интелект и си направиш нужните изводи.Ясно !

Моля, докладвайте се сам, ако обичате. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нищо не става. Switching Power Suply мога да ви направя снимка на кутията ако е нужно. Предишната ми карта беше 6570 и съм нямал проблеми с каквото и да е

Ето малко снимки: 

http://electronics-diy.com/schematics/1260/repairing-switching-power-supply-5.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/874/6459874U.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия поне имат PFC и не е чак толкова зле, но 12V линия му е много слаба и е препоръчително да се смени захранването. За 7790 и 3870k всичко съвременно и качествено над 350W ще свърши работа, ама ако искаш и запас за бъдеще GX450 е оптималния избор. Aко не ти се дават много пари NJOY с ActivePFC са доста прилични за цената си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) един Господ знае :).С какво ОС си?Новите ги пускат за 8цата,ако си на 7ца-12.8 или 13.2.Пробвай,от който си доволен-него остави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вграденото видео ти сдава багажа, ще ти отиде и дъното.

Вграденото видео е на кристала на процесора, не е на дънната платка. Обаче не ми става ясно какво има предвид автора на темата под "издава багажа"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид че не се справяше с игрите който играя.

С Уин8 съм и инсталирах 13.4 и останах доста разочарован. Не знам видеото го дават по-добро от 6850 пък в ГТА4 на макс върви с 15-20 ФПС като се има предвид че е оригинална

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид че не се справяше с игрите който играя.

С Уин8 съм и инсталирах 13.4 и останах доста разочарован. Не знам видеото го дават по-добро от 6850 пък в ГТА4 на макс върви с 15-20 ФПС като се има предвид че е оригинална

Съжалявам, но нещо си се объркал, не е по-добро от HD 6850, или е ставало въпрос за някакъв с примерно две-три поколения по-стар модел, като примерно неуспешната HD 3850, или ако наистина е визирана серията HD 6ХХХ, значи е ставало на въпрос за орязан модел от ниският клас. Другата възможност е да са те взели на подбив, или написалият тази лъжа да е шматка :) От 6850 може би ще е по-добро вграденото видео в следващото поколение APU-та, с логика "Kaveri", които обаче са отложени за началото на следващата година, за свободна продажба, а само за асемблаторите на лаптопи и настолни машини ще има доставки на едро през есента на тази година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.