Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kakato10

Направа на Live cd

Препоръчан отговор

Здравейте искам да се поровя в един стар компютър (на около 10 години) използвайки Windows XP live cd. За съжаление, нещо не ми се получава правенето на това live cd, така че не бих отказал малко помощ как точно да го направя. Освен Windows Xp може и да е някоя по-стара версия на Linux.

Предварително ви благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да се поровя в един стар компютър (на около 10 години) използвайки Windows XP live cd. За съжаление, нещо не ми се получава правенето на това live cd, така че не бих отказал малко помощ как точно да го направя. Освен Windows Xp може и да е някоя по-стара версия на Linux.

Предварително ви благодаря!

Този линукс е малък и може да ви помогне http://www.inside-security.de/insert_en.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам и ще пиша какви са резултите. И забравих да спомена че харда на този комп не работи и вече пробвах да стартирам OS  чрез флашка, но не се получи. (на другите ми компове се получи с тази флашка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не работи хард диска какво очакваш да стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не работи хард диска какво очакваш да стане?

В смисъл? Може просто да иска да си рови в интернет през това пц или пък да види що е това Live CD OS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че твърдият диск не работи, ако обема на оперативната памет е твърде малък, може да има проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл? Може просто да иска да си рови в интернет през това пц или пък да види що е това Live CD OS

Ако иска да види какво е Lice CD да го тества на работеща машина. Иначе е най-малкото мазохист. Ако ще ремонтира компютъра да му прави диагностика, ако не разбира на сервиз и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако иска да види какво е Lice CD да го тества на работеща машина. Иначе е най-малкото мазохист. Ако ще ремонтира компютъра да му прави диагностика, ако не разбира на сервиз и т.н.

Защо пък да е мазохизъм?

В не един сервиз съм виждал да се процедира по този начин при например занесена машина с повреден твърд диск, ако клиента много държи да си ползва компютъра веднага, без да чака.

По-лесно е на техника да ръгне в машината на клиента едно Live CD, което да му позволява да си ползва компютъра за елементарни неща като браузване в мрежата, макар и че няма да е качествено, докато му се намери нов твърд диск, отколкото да му дава някакъв хард за временно ползване, пък да му инсталира и настройва временно OS, и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък да е мазохизъм?

В не един сервиз съм виждал да се процедира по този начин при например занесена машина с повреден твърд диск, ако клиента много държи да си ползва компютъра веднага, без да чака.

По-лесно е на техника да ръгне в машината на клиента едно Live CD, което да му позволява да си ползва компютъра за елементарни неща като браузване в мрежата, макар и че няма да е качествено, докато му се намери нов твърд диск, отколкото да му дава някакъв хард за временно ползване, пък да му инсталира и настройва временно OS, и прочие.

Е това не е ли мазохизъм, Ако в сервиза държат на клиента, ще му дадат временен хард диск, отколкото Live CD. Дори когато работех в сервиз, за редовен клиент дадохме временно да използва друг компютър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това не е ли мазохизъм, Ако в сервиза държат на клиента, ще му дадат временен хард диск, отколкото Live CD. Дори когато работех в сервиз, за редовен клиент дадохме временно да използва друг компютър. 

Ами на ден да речем ще дойдат най-малко 10 човека в голям сервиз с проблемен твърд диск, ако на всеки се дава временно хард, пък се инсталира и конфигурира операционна система, къде ще му излезе сметката, най-малко за отделеното време на техника за което време той може да оправи 5-6 машини, и да изкара пари?

Помисли малко.

Чак пък компютър да се дава, хм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой сме ние, че да казваме какво да прави човека и в какъв сервиз да ходи. Не е питал нищо за проблеми или пък да е споменавал такива, а само попита как да си подкара Live CD на стара машинка и какви варианти има в тази посока. Капитана е дал предложение, има и други варианти, а каква му е целта нас не ни интересува. Човека пита за нещо конкретно, не се отклонявай толкова. Ако имаш предложение по конкретния въпрос го дай, а не казвай какво трябва да стане. Ок си нали :)

При положение, че твърдият диск не работи, ако обема на оперативната памет е твърде малък, може да има проблеми.

По спомени преди време това съм го подкарвал на машина с 128 мб рам и си работеше, без хард диск в нея. Беше отдавана и не съм 100 % сигурен за паметта, но съм почти готов да се обзаложа, че ше тръгне и няма да има грижи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на ден да речем ще дойдат най-малко 10 човека в голям сервиз с проблемен твърд диск, ако на всеки се дава временно хард, пък се инсталира и конфигурира операционна система, къде ще му излезе сметката, най-малко за отделеното време на техника за което време той може да оправи 5-6 машини, и да изкара пари?

Помисли малко.

Чак пък компютър да се дава, хм.

Виж сега не оспорвам, това с LiveCD. Също е решение на проблема.Просто машината е стара и всичко ще е бавно.А за случая който говоря, клиента си беше VIP така да се каже. Беше закупил над 40 компютъра, рутер, суичове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах предложението на capnemo, но изглежда нещата не отиват на добре. В момента дори не стига до буут. Минава проверката на хардуера, след което дава грешка в настройките на БИОС (CMOS Settings) и ме кара с F2 да върна стандартните настройки, след това уж зарежда окей, но замръзва, пак в момента в който трябва да буутне. Диска, който направих работи, пробвах го на другият настолен компютър. Стигнах ди извода че е паднала батерията на дъното, но не съм сигурен. Харддиска не е свързан в момента. Мисля че е АТА (с голяма бяла лента). С вързан харддиск, постоянно се рестартира, дори не стига до проверка на хардуера, т.е. не дава никакви грешки, а се рестартира постоянно през 5-10 секунди. Целта на заниманието е по-скоро любителска. Четох че ако успея да заредя ОС от друг носител, може евентуално да завърти харда и да успея да видя какво има на него :) Пари като цяло нямам намерение да вкарвам в конфигурацията, освен ако не е някаква минимална сума. Мога да намеря работещ АТА хард (по-късно във времето) за без пари и да дам компютъра за временно ползване на роднини. По-късно ще приложа видео, за да покажа какво съм имал предвид с по-горното описание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах предложението на capnemo, но изглежда нещата не отиват на добре. В момента дори не стига до буут. Минава проверката на хардуера, след което дава грешка в настройките на БИОС (CMOS Settings) и ме кара с F2 да върна стандартните настройки, след това уж зарежда окей, но замръзва, пак в момента в който трябва да буутне. Диска, който направих работи, пробвах го на другият настолен компютър. Стигнах ди извода че е паднала батерията на дъното, но не съм сигурен. Харддиска не е свързан в момента. Мисля че е АТА (с голяма бяла лента). С вързан харддиск, постоянно се рестартира, дори не стига до проверка на хардуера, т.е. не дава никакви грешки, а се рестартира постоянно през 5-10 секунди. Целта на заниманието е по-скоро любителска. Четох че ако успея да заредя ОС от друг носител, може евентуално да завърти харда и да успея да видя какво има на него :) Пари като цяло нямам намерение да вкарвам в конфигурацията, освен ако не е някаква минимална сума. Мога да намеря работещ АТА хард (по-късно във времето) за без пари и да дам компютъра за временно ползване на роднини. По-късно ще приложа видео, за да покажа какво съм имал предвид с по-горното описание.

Извади батерията на дъното за няколко секунди или използвай съответният джъмпер (ако го има) за по-културно.

В BIOS твърдият диск вижда ли се? Ако не, и си сигурен, че е свързан правилно и му е подадено захранване, значи не е изправен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Кой е този сервиз ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На стар компютър, който не може да буутва от флашка направих следното: 1-во създадох буутваща флашка със Slax; 2-ро записах на едно CD Plop Boot Manager (може даже и Porteus който си има Plop Boot Manager-а, пък и така ще имаш две дистрота за тестове)! 3-то стартирах диска и избрах Plop Boot Manager, като предварително поставих флашката. Избрах я от менюто на Plop Boot Manager-а и воала - работеща лайв система от флашка! В доста случаи на стари компютри може да се ползва ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Кой е този сервиз ? 

Плевен, фирмата се казва BG SOFT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и видеата,които обещах вчера

(това е с хард диск включен в системата) @programings - Не мисля, че открива харда имайки предвид, че компа се рестартира, когато му скимне, при включен хард.

(а това когато не е включен)

При изключен хард и с Hiren's boot cd успява да зареди мини linux, но след около две три мин се рестартира, след това рестартиране при опит на ново да се зареди линукса се рестартира по време на зареждането, а при същото упражнение направено трети път вече дори не се стига до зареждане и се като цяло се рестартира все по-често и по-често.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.