Премини към съдържанието
nordland22

Програма за променяне на формата на файлове за Линукс

Препоръчан отговор

Здравейте.Има ли (няма начин) програма,пакет с която да променям форматите на файловете.Например mpg-4 да го променя в avi формат. Наскоро си купих декодер за цифрова телевизия (за телевизора) и има опция да гледам видео от флашка,има юсб вход.Но форматите с които работи са само avi и DivX. Така,че с програмата която ще ми предложите,ще променям файловета в нужния ми формат. Благодаря предварително.

Ще ги записвам на флашка и ще ги гледам на телевизора,екрана е по голям.

Редактирано от nordland22 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, да, нарича се ffmpeg. Прочети ѝ документацията, там е описано всичко и то подробно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Има ли (няма начин) програма,пакет с която да променям форматите на файловете.Например mpg-4 да го променя в avi формат. Наскоро си купих декодер за цифрова телевизия (за телевизора) и има опция да гледам видео от флашка,има юсб вход.Но форматите с които работи са само avi и DivX. Така,че с програмата която ще ми предложите,ще променям файловета в нужния ми формат. Благодаря предварително.

Ще ги записвам на флашка и ще ги гледам на телевизора,екрана е по голям.

Предложение и от мен. Никога не ми се е налагало да ползвам, но съм чувал добри отзиви.

FF Multi Converter и малко образователно видео

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mplayer също има конвертор, който можете да ползвате

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам smplayer,надявам се,че и там го има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам smplayer,надявам се,че и там го има.

проверете файловете от пакета, мисля че трябва да го има, защото този плеар е само обвивка около оригиналния mplayer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mplayer също има конвертор, който можете да ползвате

mencoder отдавна май не се разработва.Иначе ffmpeg е уникална работа ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

viDrop си ми върши работа на мен за всякакви прекодирания на видео/аудио файлове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

avidemux, vidrop - повтарям предните

с флашка се съмнявам, че ще отвориш видео

трябва ти мп3-4 плеър. отваря безпроблем мп4 и ави-та и си гледам на тв

поне при мен е така, съм с декодер за 50 лева strong.

Редактирано от ssb558 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах всичко предложено от вас,но работа ми свърши единственно viDrop. Прехвърлям конвертирания файл на флашка и след това го пускам на телевизора чрез декодера. Няма проблеми,тръгват,файловете. Не казвам,че другите прогограми не работят,но на мен viDrop ми свърши работа.С другите нещо не се получи.

И нещо извън темата.Това дали ще може да върши някаква работа - IBM Thinkpad R40 за 90 лв.

Екран:14"

CPU: Pentium4 2000MHZ

Ram: 512MB

Video: Ati 16MB

HDD: 30GB

Lan, Modem, USBx2, VGA out, S-Video out,Printer port,DVD, Irda.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах всичко предложено от вас,но работа ми свърши единственно viDrop. Прехвърлям конвертирания файл на флашка и след това го пускам на телевизора чрез декодера. Няма проблеми,тръгват,файловете. Не казвам,че другите прогограми не работят,но на мен viDrop ми свърши работа.С другите нещо не се получи.

И нещо извън темата.Това дали ще може да върши някаква работа - IBM Thinkpad R40 за 90 лв.

Екран:14"

CPU: Pentium4 2000MHZ

Ram: 512MB

Video: Ati 16MB

HDD: 30GB

Lan, Modem, USBx2, VGA out, S-Video out,Printer port,DVD, Irda.

Зависи за каква работа. Ако не се лъжа това видео е Radeon 7xxxx, който е доста бавничък с KMS-а.

Няма да хвърчи, но с някое XFCE или нещо подобно може да се ползва ... за нещо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филми,скайп,интернет. Сега се замислям дали да не дам още 250 лв. и да си купя един Т60 с IPS матрица.

Редактирано от nordland22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филми,скайп,интернет. Сега се замислям дали да не дам още 250 лв. и да си купя един Т60 с IPS матрица.

Можеш да пробваш, но според мен с толкова RAM и тази видео карта ще те дразни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAM памет имам 2 плочки по 1 гб DDR2,не е проблем,само дето не знам да ли ще работят на този лаптоп.За видеото не може нищо да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAM памет имам 2 плочки по 1 гб DDR2,не е проблем,само дето не знам да ли ще работят на този лаптоп.За видеото не може нищо да се направи.

Доколкото ми е известно R40 върви с DDR т.е. DDR2 няма да можеш да напъхаш ... поне не и лесно :) За видеото ... ако намериш някоя по-архвна дистрибуция, която не ползва KMS ще върви по-бързо отколкото ако ползваш нещо съвременно. Просто KMS-а убива това видео ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т60 IPS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.