Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nordland22

Програма за променяне на формата на файлове за Линукс

Препоръчан отговор

Здравейте.Има ли (няма начин) програма,пакет с която да променям форматите на файловете.Например mpg-4 да го променя в avi формат. Наскоро си купих декодер за цифрова телевизия (за телевизора) и има опция да гледам видео от флашка,има юсб вход.Но форматите с които работи са само avi и DivX. Така,че с програмата която ще ми предложите,ще променям файловета в нужния ми формат. Благодаря предварително.

Ще ги записвам на флашка и ще ги гледам на телевизора,екрана е по голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, да, нарича се ffmpeg. Прочети ѝ документацията, там е описано всичко и то подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Има ли (няма начин) програма,пакет с която да променям форматите на файловете.Например mpg-4 да го променя в avi формат. Наскоро си купих декодер за цифрова телевизия (за телевизора) и има опция да гледам видео от флашка,има юсб вход.Но форматите с които работи са само avi и DivX. Така,че с програмата която ще ми предложите,ще променям файловета в нужния ми формат. Благодаря предварително.

Ще ги записвам на флашка и ще ги гледам на телевизора,екрана е по голям.

Предложение и от мен. Никога не ми се е налагало да ползвам, но съм чувал добри отзиви.

FF Multi Converter и малко образователно видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mplayer също има конвертор, който можете да ползвате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам smplayer,надявам се,че и там го има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам smplayer,надявам се,че и там го има.

проверете файловете от пакета, мисля че трябва да го има, защото този плеар е само обвивка около оригиналния mplayer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mplayer също има конвертор, който можете да ползвате

mencoder отдавна май не се разработва.Иначе ffmpeg е уникална работа ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

viDrop си ми върши работа на мен за всякакви прекодирания на видео/аудио файлове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

avidemux, vidrop - повтарям предните

с флашка се съмнявам, че ще отвориш видео

трябва ти мп3-4 плеър. отваря безпроблем мп4 и ави-та и си гледам на тв

поне при мен е така, съм с декодер за 50 лева strong.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах всичко предложено от вас,но работа ми свърши единственно viDrop. Прехвърлям конвертирания файл на флашка и след това го пускам на телевизора чрез декодера. Няма проблеми,тръгват,файловете. Не казвам,че другите прогограми не работят,но на мен viDrop ми свърши работа.С другите нещо не се получи.

И нещо извън темата.Това дали ще може да върши някаква работа - IBM Thinkpad R40 за 90 лв.

Екран:14"

CPU: Pentium4 2000MHZ

Ram: 512MB

Video: Ati 16MB

HDD: 30GB

Lan, Modem, USBx2, VGA out, S-Video out,Printer port,DVD, Irda.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах всичко предложено от вас,но работа ми свърши единственно viDrop. Прехвърлям конвертирания файл на флашка и след това го пускам на телевизора чрез декодера. Няма проблеми,тръгват,файловете. Не казвам,че другите прогограми не работят,но на мен viDrop ми свърши работа.С другите нещо не се получи.

И нещо извън темата.Това дали ще може да върши някаква работа - IBM Thinkpad R40 за 90 лв.

Екран:14"

CPU: Pentium4 2000MHZ

Ram: 512MB

Video: Ati 16MB

HDD: 30GB

Lan, Modem, USBx2, VGA out, S-Video out,Printer port,DVD, Irda.

Зависи за каква работа. Ако не се лъжа това видео е Radeon 7xxxx, който е доста бавничък с KMS-а.

Няма да хвърчи, но с някое XFCE или нещо подобно може да се ползва ... за нещо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филми,скайп,интернет. Сега се замислям дали да не дам още 250 лв. и да си купя един Т60 с IPS матрица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филми,скайп,интернет. Сега се замислям дали да не дам още 250 лв. и да си купя един Т60 с IPS матрица.

Можеш да пробваш, но според мен с толкова RAM и тази видео карта ще те дразни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAM памет имам 2 плочки по 1 гб DDR2,не е проблем,само дето не знам да ли ще работят на този лаптоп.За видеото не може нищо да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAM памет имам 2 плочки по 1 гб DDR2,не е проблем,само дето не знам да ли ще работят на този лаптоп.За видеото не може нищо да се направи.

Доколкото ми е известно R40 върви с DDR т.е. DDR2 няма да можеш да напъхаш ... поне не и лесно :) За видеото ... ако намериш някоя по-архвна дистрибуция, която не ползва KMS ще върви по-бързо отколкото ако ползваш нещо съвременно. Просто KMS-а убива това видео ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т60 IPS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.