Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Nicollay Dong

При старт, монитора не излъчва сигнал?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да ви попитам, защо, когато стартирам компютъра, монитора не излъчва сигнал, смисъл такъв, включвам монитора и като че ли, не съм пуснал компютъра. Изписва, че няма сигнал. Пробвах да включа компютъра с плазмата - същата работа, няма сигнал. Прочетох тази тема (http://www.kaldata.com/forums/topic/146980-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B0/), направих всичко, каквото е изписано, но аз нямам проблем с вентилатора, всичко си работи като че ли, но единствено не излъчва сигнал с монитора… Идеи? Изкарах всичките компоненти, както и захранващите кабели. Ако мислите, че нещо не съм свързал както трябва ще постна снимка. То компютъра е от близо 8-9 години, малко шантава дънна платка има, понеже досега не съм засичал толкова много входове, но ако е нужно - казвате и поствам снимка…

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти: Проблемен кабел, проблемна видеокарта, проблем със захранване или дъно. 

1. Ако има възможност тествай с друг кабел.

2. Издава ли ти някакво писукане, когато стартираш компютъра?

3. Ако няма възможност да тестваш, носиш утре машината на сервиз. Там ще се види какъв е проблема и ще се отстрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти: Проблемен кабел, проблемна видеокарта, проблем със захранване или дъно. 

1. Ако има възможност тествай с друг кабел.

2. Издава ли ти някакво писукане, когато стартираш компютъра?

3. Ако няма възможност да тестваш, носиш утре машината на сервиз. Там ще се види какъв е проблема и ще се отстрани.

Имаш подобен случай с едно проблемно дъно. То всъщност не е проблемно и все още работи на един приятел в компютъра, но понякога не искаше да запали. Обикновенно се оправяше след като изключа захранващия кабел и поседи така няколко секунди и след това го включа и го стартирам. Без да вадя батерията или да ресетвам БИОС. Странно но факт. Все още си мисля че проблема беше в БИОС, но засега се е закрепил повече от година без проблеми и не ми се бърничка да го флашвам. Опитай този метод и ако не сработи опитай да извадиш кабела на захранването и батерията за БИОС-а и да поседи така 20-30 сек. ...Може и да имаш бутон за ресет на БИОС-а , но не си казал нито модел на дъното нито никаква информация за монитора или ОС или каквото и да е.   Ако имаш съмнения че не си свързал кабелите на правилното място се допитай до някой който разбира или качи снимки тук. 

Вариантите на колегата по-горе не са изключени. 

@Emokostov стига с тоя сервиз човече... То в сервиза всеки може, ама там искат пари. А тук ако можем да помогнем, пък и автора и ние да научим нещо. Това носи го в сервиз не е съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш подобен случай с едно проблемно дъно. То всъщност не е проблемно и все още работи на един приятел в компютъра, но понякога не искаше да запали. Обикновенно се оправяше след като изключа захранващия кабел и поседи така няколко секунди и след това го включа и го стартирам. Без да вадя батерията или да ресетвам БИОС. Странно но факт. Все още си мисля че проблема беше в БИОС, но засега се е закрепил повече от година без проблеми и не ми се бърничка да го флашвам. Опитай този метод и ако не сработи опитай да извадиш кабела на захранването и батерията за БИОС-а и да поседи така 20-30 сек. ...Може и да имаш бутон за ресет на БИОС-а , но не си казал нито модел на дъното нито никаква информация за монитора или ОС или каквото и да е.   Ако имаш съмнения че не си свързал кабелите на правилното място се допитай до някой който разбира или качи снимки тук. 

Вариантите на колегата по-горе не са изключени. 

@Emokostov стига с тоя сервиз човече... То в сервиза всеки може, ама там искат пари. А тук ако можем да помогнем, пък и автора и ние да научим нещо. Това носи го в сервиз не е съвет.

Автора може само да повреди още повече компютъра. Не мога да му дам друг съвет тъй като няма как да тества и не може да провери. Ти също предполагаш, че проблема е в биос, но не си 100% сигурен. В сервиза, най-лесно може да се тества какъв е проблема. Затова и така съветвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобен случай на моя машина преди време. Правеше същият номер от време на време - никакъв сигнал не бива подаван към монитора. Странното е, че го правеше съвсем произволно. Например, може да направи номера два пъти в седмицата или пък веднъж на два месеца.

След преглед на целият хардуер в машината под лупа установих, че е напълно изправен. Насочих се към това, което е след машината, а именно електрическата инсталация у нас, и по-точно зануленият контакт от който захранвах компютъра.

Уж за по-хубаво, на времето го бях сложил такъв със защита. Както и очаквах, проблема беше от него. Щепсела на разклонителя заради тази защита, която се изразява в това, че пропуска щепсела по-трудно в контакта, не правеше хубав контакт, и в резултат всеки път, когато е правело този проблем се е получавала една много опасна ситуация в която като по чудо нещо не е гръмнало. След смяна на контакта, повече такъв проблем не съм видял с този компютър.

Не казвам, че и при теб е това, но не е лошо да се провери, ако изчерпиш другите варианти.

Сега се сетих, че и преди съм писал тук за това, и сега се чувствам тъпо, че го пиша пак, а не просто да намеря поста си и да дам линк, но нищо, вече го написах. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост нямам друг захранващ кабел, опитах се с това, защото си мислех, че това е вторият такъв и започнах да го търся, но попитах майка ми и тя ми каза, че е един единствен такъв… Ще вземам машината в България и смятам да ѝ правя update, дъно, процесор, памет плочки etc., така надали няма да проработи, но мисълта ми беше, защо това се случва, понеже не е за пръв път. По едно време си мислех дали нещо не съм свързал както трябва, но всичко, за да върви без проблем а само това, със сигурност е нещо със захранващият блок или самото дъно. А относно видеокартата, с вградена съм. А сега съм твърде изморен, за да стана до компютъра и да видя модела на motherboard-а. Благодаря за бързите постове, ще помоля някой просто да я „избута“ и да чака моя пост, докато се върна в България. Това ще се случи след около месец и ще вземам компонентите, след което ще информирам най-вероятно от какво е. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.