Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rado99

IBM Thinkcentre M50 desktop стартира бавно

Препоръчан отговор

Компютърът е като тези. Когато стартирам компютъра пъро седи на черен екран, после логогото на IBM и Thinkcente и нормалните надписи за F2 и F12. Това продължава около минута-две. След това се логотата без надписите за ефовете и след това биоса изкарва грешка. Нещо за юзъ парола става дума и издава едно тройно изписукване и след това стартира нормално.

Компютърът не дава видими следи че си отива. Възможно ли е да е от надути кондензатори или е проблем в биос?

При първа възможност ще снимам точно стартирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в биос и като за начало му задай опцията:" Restore Defaults". Също така виж и каква грешка дава, за да не повтарям колегата Simtech.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кави дата и час показва компютъра когато зареди след като преди това е бил изключен от контакта за повече от 5-10 минути , ако не са актуални, батерията за биос е за смяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

показва нормална дата и час, пък колкото до грешката пише нещо root admin password error и пише там някакви копчета за действия но времето ми не стига да го прочета . При първа възможност ще ви кажа. Не мога да влезна в биоса, защото като натисна ф2 в началото после излиза черен екран и пак си продължава зареждането, но когато компютърът е пред мен ще опитам с помпене.

Конфигурацията е:

P4 3.00ghz, 768mb ram, WDC 40GB, без външна видеокарта и вградена звукова (смисъл вади звука от кутията и няма нужда от външни колонки)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

утре като се срещна със него ще го снимам и ще публикувам видео около 21ч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

показва нормална дата и час, пък колкото до грешката пише нещо root admin password error и пише там някакви копчета за действия но времето ми не стига да го прочета .

Радо , какво ли ще стане ако натиснеш бутона пауза на клавиатурата , след като излезе бързо сменящия или / бавно четящия /  се надпис :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм се сещал да опитам, а и по принцип не използвам този бутон.

Радо , какво ли ще стане ако натиснеш бутона пауза на клавиатурата , след като излезе бързо сменящия или / бавно четящия /  се надпис :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.