Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
zilent

Прехвърляне на информация от лаптоп (GPT)

Препоръчан отговор

Добър вечер,

Значи и имам доста изнервящ проблем с един лаптоп.

Започнах да му преинсталирам Windows 7-цата (форматирах системния дял) и се опитах да създам нов дял. Изписа ми грешка (че диска е GPT). Много четох в нета, много нерви потроших.. Единствения вариант, бил като форматирам целият хард диск. Но имам много важна информация на него. Има ли вариант да си запазя информацията? Лаптопа ми е Asus X501U, някакъв ултрабук. Нямам CD, инсталацията минава през флашка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер,

Значи и имам доста изнервящ проблем с един лаптоп.

Започнах да му преинсталирам Windows 7-цата (форматирах системния дял) и се опитах да създам нов дял. Изписа ми грешка (че диска е GPT). Много четох в нета, много нерви потроших.. Единствения вариант, бил като форматирам целият хард диск. Но имам много важна информация на него. Има ли вариант да си запазя информацията? Лаптопа ми е Asus X501U, някакъв ултрабук. Нямам CD, инсталацията минава през флашка. 

Да, с преносим диск

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, с преносим диск

Нямам инсталиран Уиндолс. Имам само 1 дял с информацията, която искам да запазя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам инсталиран Уиндолс. Имам само 1 дял с информацията, която искам да запазя.

флашка с жив линукс и преносим диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер, Значи и имам доста изнервящ проблем с един лаптоп. Започнах да му преинсталирам Windows 7-цата (форматирах системния дял) и се опитах да създам нов дял. Изписа ми грешка (че диска е GPT). Много четох в нета, много нерви потроших.. Единствения вариант, бил като форматирам целият хард диск. Но имам много важна информация на него. Има ли вариант да си запазя информацията? Лаптопа ми е Asus X501U, някакъв ултрабук. Нямам CD, инсталацията минава през флашка.

първо прехвърляш инфото с флашката, чак после разкарвай лайняндоус 8... едит - щом вече си го разкарал, с флашка с live linux... друг вариант - пак инсталирваш лайняндоус 8, сваляш инфото и затриваш диска Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

първо прехвърляш инфото с флашката, чак после разкарвай лайняндоус 8... едит - щом вече си го разкарал, с флашка с live linux...

От къде мога да го сваля?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.slax.org/ тоя линукс е 210мб http://www.slax.org/download/7.0.8/slax-Bulgarian-7.0.8-i486.zip разархивираш на флашката (ако си разархивирал в папка, влизаш в нея и копираш съдържанието "slax" в главната директория на папката) и стартираш f:slaxbootbootinst.bat (да речем че флашката е F:) флашката трябва да е на fat32, най добре форматирана със hp usb storage format tool Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е Live Linux може и с live Windows от Hieren-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.