Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички ... Може ли да предложите и същевременно с предложената програма, да обясните - "как се прави", как се използва, защото знам няколко програми, но не ми вършат работа, защото не мога да ги използвам, другите пък са мега бавни ... и когато ми затрябват остарям докато ги чакам.

Става дума за това, че желая да споделите програми/методи как да направим:

1. Как да скрием папка? ... след това да успеем отново да я открием.

(защото преди няколко седмици пусках тема за една изгубена и вече не смея сам да тествам програми - за това е тази тема)

2. Как да сложим парола на - New Folder/Rar/Zip ?

(програма, или фабрично със Windows - нямам идея как става - за това питам)

3. Как да разбием/разгадаем/разберем парола на Rar/Zip файлове?

(защото всеки се е натъквал на нещо което иска да види, или е забравял паролата си на нещо)

В конкретния момент - по отношение на точки 1 и 2 - няма нищо, освен "TrueCrypt" - която не знам как се ползва!

Обаче по въпроса с точка 3 ... имам: "RAR Password Recovery" и "Advanced Archive Password Recovery" ...

1-вата една парола вече я мисли 4 часа и 24 минути, и ми казва, че имала още работа за 1 час и 21 минути - 76% ... 

2-рата за зъщата парола мисли вече 4 часа и 23 минути, и ми казва, че имала работа още 15 часа и 14 мин - 22% ...

А, примерно сега ми се налага бързо, да кажем като по филмите, че ми трябва да разбия паролата и 1 ден чакаш за парола и пак не се знае дали ще се получи :/

Благодаря предварително на всички, очаквам сериозни хора, които да не хейтват темата - нарочно всичко е на едно място, защото мисля, че ще е доста успешна тема и ще помогне на много хора - било да заключат или отключат желаната порта :--)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 и 2. прочетете туториала на сайта, там е обяснено всичко: http://www.truecrypt.org/docs/tutorial

3. тези детски истории със забравена парола ги забравете. А за чужди архиви - щом някой си е криптирал архива и не ви е дал паролата значи не е за вашите очи!

И направете една проста сметка: 26 букви, малки и големи стават 52, добавяме цифрите и символите над тях, стават 72. И 10-символна парола е числото  3743906242624487424 (19 знака). За сравнение гига е с 9, тера е с 12 нули

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за това, че желая да споделите програми/методи как да направим:

1. Как да скрием папка? ... след това да успеем отново да я открием.

2. Как да сложим парола на - New Folder/Rar/Zip ?

(програма, или фабрично със Windows - нямам идея как става - за това питам)

3. Как да разбием/разгадаем/разберем парола на Rar/Zip файлове?

(защото всеки се е натъквал на нещо което иска да види, или е забравял паролата си на нещо)

Обаче по въпроса с точка 3 ... имам: "RAR Password Recovery" и "Advanced Archive Password Recovery" ...

1.Папка се скрива лесно, но и се открива лесно от който и да е с вградената в Windows опция.

2.Парола на папка се слага с допълнителна програма. На архив се слага при архивирането на файла в архива със съответната програма. Най-често се използва Winrar.

3. С въпросните програми, богат речник, мощен компютър и много чакане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Папка се скрива лесно, но и се открива лесно от който и да е с вградената в Windows опция.

2.Парола на папка се слага с допълнителна програма. На архив се слага при архивирането на файла в архива със съответната програма. Най-често се използва Winrar.

3. С въпросните програми, богат речник, мощен компютър и много чакане.

1. Трудно ще успея да я скрия, пък да я отворя после - мисията не възможна. Или поне без обясение.

2. Какви програми бихте предложили за парола на папка, без да се архивира. Защото информация примерно от 30гб - да я архивираш и разархивираш всекки ден си е самоубийство :)

-- А за архива, как се слага парола - го открих, благодаря много :)

3. Въпросните програми, помагат при парола най-много 3-4 символа ако пирате мен ... вчера чаках едната близо 6 часа, другата се отказах да я чакам. И резултата бе: Not Found ... А паролата като ми я казаха после, бе "Sure 100%" - за 9 символа 5 часа и 42 мин - и без резултат :/

post-339001-0-78086100-1376897674_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....

3. Въпросните програми, помагат при парола най-много 3-4 символа ако пирате мен ... вчера чаках едната близо 6 часа, другата се отказах да я чакам. И резултата бе: Not Found ... А паролата като ми я казаха после, бе "Sure 100%" - за 9 символа 5 часа и 42 мин - и без резултат :/

Аз това и демонстрирах по-горе. Имате 1019 варианта, ако можете да прехвърлите 109 варианта за секунда ще ви трябва 1010 секунди. В една година има 3*107 секунди. Правете си сам сметките :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. Какви програми бихте предложили за парола на папка, без да се архивира.

Например Folder Lock но е платена и трябва да се изтегли от точното място за да се използва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.