Премини към съдържанието
Nicollay Dong

Настройка на VirtualBox — да има интернет и физическия и виртуалния

Препоръчан отговор

Здравейте.

Искам да попитам, защо, когато стартирам виртуалната кутия няма интернет, а на реалната машина имам. Когато настроя по друг начин Virtual Box-а, във виртуалната имам, във физическата не. С wi-fi връзка съм, в началото нямаше такива проблеми, но започнах да ръчкам тук-таме някой неща… Трябва ми, защото правя тестове за едни CS сървъри. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да попитам, защо, когато стартирам виртуалната кутия няма интернет, а на реалната машина имам. Когато настроя по друг начин Virtual Box-а, във виртуалната имам, във физическата не. С wi-fi връзка съм, в началото нямаше такива проблеми, но започнах да ръчкам тук-таме някой неща… Трябва ми, защото правя тестове за едни CS сървъри. :)

Ами ще кажеш ли, по кой друг начин настройваш и има/няма нет и къде? Какво си ръчкал? Какъв тип на връзката си избрал от настройки на машината? Ако ще пускаш сървър на виртуалката и си зад рутер в локалната ти мрежа е за предпочитане да избереш bridge adapter, за да не се налага да NAT-ваш и през виртуала, мммм общо взето дай повече инфо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мостов адаптер съм, не на NAT. Когато inplug-на LAN кабела и го настроя не на Wireless ами на LAN, интернет имам, но когато го върна на Wireless или на VirtualBox кутията не работи… http://prikachi.com/images/642/6465642q.png Ето това са ми вариантите за интернет свързаност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ти сменяваш начина на връзка, на хоста. Веднъж по кабел, после безжично. За да ти работи машината и да има нет и при двата варианта, без да се налага да сменяваш мостовия адаптер, трябва да активираш втори адаптер на виртуалката. От снимката която си дал, влез в адаптер 2 и го разреши. Като на адаптер 1 слагаш мост към лан картата, а на адапер 2, слагаш мост към WiFi мрежовата карта. Има обаче тънък момент и ако мислиш да хостваш сървър на виртуалката, (което ми се струва несериозно освен за обучаваща цел) трябва да си избереш един начин за връзка на хост машината, щото трудно ще ти се получи... локалното ип на виртуалната ще се променя при смяна на свързаността на хост машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само тестове ще се правят на виртуалката, няма да ги държа постоянно. Значи ето виж снимки как направих Адаптер 1 и Адаптер 2 (по време на снимките, в. машината е стартирана) http://prikachi.com/images/334/6466334S.pnghttp://prikachi.com/images/335/6466335A.png Очевидно все още не се е оправил интернета и в двете машини, щом като напиша ifconfig в linux виртуалната машина и ми изписва при eth0, Ethernet, а не моето IP, или там IP-то, което ще се мени…

Редактирано от Nicollay Dong (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.