Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

DD-WRT

Eset Smart Security 6 съобщение за кражба

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да тествам системата против кражба на Есет и съжалих. Отметнат че устройството липсва и след малко компютъра се рестартира и ме зареди в Windows с ограничени възможности. След това се появи съобщение че компютъра е краден и аз влязох в акаунта си в есет и отметнах че е ОК, но това съобщение за кражба продължава да ме преследва и дори премахнах този компютър от профила си в Есет. Съобщението се появява вече 4-ти път. Какво още да пробвам, че да се премахне това съобщение, понеже тази антивирусна ми превзе компютъра ! Благодаря !

EDIT: Даже се е създала и папка а в потребители. Как да премахна всички създали се файлове от Есет за този Antitheft ?

EDIT 2: Папката е премахната под Safe mode, но проблема със съобщението за кражба си остава

post-307720-0-16841500-1376862605_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми напомня модата да се заключва или криптира папката "Windows" или направо цялото C:/ със знайни и незнайни програми... Както и да е, имаш ли достъп до BIOS? Ако имаш - преинсталирай направо, ако опъне нещо, недай си боже, LiveCD с някой Linux и от там форматираш... Лично аз бих играл на сигурно - демек чиста преинсталация... Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защо си крадеш собственият компютър от себе си????

Исках да пробвам системата за кражба.

Това ми напомня модата да се заключва или криптира папката "Windows" или направо цялото C:/ със знайни и незнайни програми... Както и да е, имаш ли достъп до BIOS? Ако имаш - преинсталирай направо, ако опъне нещо, недай си боже, LiveCD с някой Linux и от там форматираш... Лично аз бих играл на сигурно - демек чиста преинсталация... Поздрави!

Ще преинсталирам антивирусната засега пък ще видим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може ли да форматирам само С, защото иначе ще е отвори много работа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли с опцията: I recovered my device, посочена на втория линк по-горе или наистина искаш да преинсталираш компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли с опцията: I recovered my device, посочена на втория линк по-горе или наистина искаш да преинсталираш компютъра?

Опитах, дори и в самата антивирусна после премахнах опцията за анти кражба. Дейнсталирах антивирусната и след рестарта съобщението се появи отново. Ако няма друга алтернатива ще преинсталирам с форматиране само на дял С

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах, дори и в самата антивирусна после премахнах опцията за анти кражба. Дейнсталирах антивирусната и след рестарта съобщението се появи отново. Ако няма друга алтернатива ще преинсталирам с форматиране само на дял С

Ти си опитал метода от първия линк да спреш Anti-Thef. A аз те питам дали изпробва метода от втория линк - да влезеш в акаунта си на My.Eset.com  с имейл и парола и от Status да избереш I recovered my device?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си опитал метода от първия линк да спреш Anti-Thef. A аз те питам дали изпробва метода от втория линк - да влезеш в акаунта си на My.Eset.com  с имейл и парола и от Status да избереш I recovered my device?

Направих и двете. Дори дейнсталирах Есет-а и надписа се появява пак. Имам инсталиран и preyproject. Ще изтрия устройството и от прей и ще пиша какво е станало.

Коя антивирусна ще ми препоръчате да инсталирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази ми прави проблеми след използване на system restore

Мислех за Microsoft Security Essentials. Какво мислите за нея ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази ми прави проблеми след използване на system restore

Мислех за Microsoft Security Essentials. Какво мислите за нея ?

Като детекция е по-слаба от предложените: Comodo, avast! Но ако знаеш какво правиш и посещаваш едни и същи сайтове, знаеш как да избягваш съмнителни линкове и не изтегляш съмнителни файлове, кракове, патчове и прочие, може и с нея. Добри са също: AVG AntiVirus Free, BitDefender Free, 360 Internet Security

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах лаптопа, но сега и настолния, който е със същата антивирусна и беше регистриран, и с който не съм си правил експерименти показва съобщение че е краден. Не искам да го преинсталирам, а забелязах че дял С на лаптопа се форматира без проблем, следователно не става въпрос за някакво заключване/блокиране на хартдиск, а за някакъв бъг в Есет-а. Знаете ли как да изчистя регистрите на Есет-а, за да видя какво ще стане ? Още веднъж казвам, че съм премахнал компютъра от регистрацията в сайта на Есет, като преди това състоянието беше ОК и съм забранил на антивирусната да използва системата против кражба, но след рестарт излиза, че компютър е краден. 

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко:
  • изтегляш ESETUninstaller.exe и го запазваш на работния плот
  • влизаш под Safe Mode с F8
  • стартираш инструмента на въпроси (y/n) отговаряш с y
  • като видиш - Installed AV products: 1. ESS/EAV/EMSX, избираш 1 и после Enter
  • ще те попита дали си сигурен за деинсталацията на продуктите на ESET и пак (y/n), избираш y
  • като приключи ще видиш най-долу Press any key to exit..., натискаш клавиш
  • рестартирай компютъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко:
  • изтегляш ESETUninstaller.exe и го запазваш на работния плот
  • влизаш под Safe Mode с F8
  • стартираш инструмента на въпроси (y/n) отговаряш с y
  • като видиш Installed AV products: 1. ESS/EAV/EMSX, избираш 1 и после Enter
  • ще те попита дали си сигурен за деинсталацията на продуктите на ESET и пак (y/n), избираш y
  • като приключи ще видиш най-долу Press any key to exit..., натискаш клавиш
  • рестартирай компютъра

ОК, аз искам да използвам тази антивирусна, но вече без системата против кражба. Ако след това я инсталирам пак ще се бъгне ли отново  ? Дали ще стане само с изтриване на информцията от регистъра за кражби ?

Колега angel*, благодаря Ви много за проявения интерес и помощта !  :beer:

EDIT : На настолния не съм дейнсталирал Есет-а, а само съм забранил системата против кражба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, аз искам да използвам тази антивирусна, но вече без системата против кражба. Ако след това я инсталирам пак ще се бъгне ли отново  ?

Не мога да ти гарантирам. Трябваше още с I recovered my device да си се оправил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да ти гарантирам. Трябваше още с I recovered my device да си се оправил.

Принципно би трябвало да съм се оправил, но и това не помогна на лаптопа. На настолния САМО съм изтрил профила от my.eset дори не съм и променял нещо по настройките :)

Егати и упоритата система против кражба. Краде без да е краден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати и упоритата система против кражба. Краде без да е краден

...Щом докато не е бил краден дава толкова зор, какво ли ще е ако наистина бъде откраднат? Тежко му на крадеца! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Щом докато не е бил краден дава толкова зор, какво ли ще е ако наистина бъде откраднат? :D

Не дай си боже. Мисля, че няма да е толкова ефективна тази система, понеже други ще и разкажат играта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.