Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

gogo19

Програма за монтиране на скрити партишъни във фотоапарат

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам фотоапарат Olimpus u 1010 . Той поддържа функцията "любими снимки ", като същите се запазват на вътрешната памет на фотоапарата. Всичко хубаво , но се оказа , че веднъж записани , не могат да се върнат обратно в "lвидимата за компютъра" памет и всякаш стават "заключени" в апарата. Въпросът ми е , тъй като предполагам , че се съхраняват в принудително скита папка от фърмуера на апарата , това как може да се промени? Предполагам , че ми трябва някаква програма , която бърника самия фърмуер на апарата , но не знам коя. Чувал съм , че еподобна процедурата и за модемите на пс-тата -  имат си скрита памет и ако се отключи , модемът може да се ползва или за памет или да се настрои по- специфично . На мен с апарата не ми трябвата специални настройки , а само да си възтановя снимките, запазени  в проклетата вътрешна памет! Моля помагайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно е някоя настройка на апарата и трябва да се появят и при компютъра като външна памет. Едва ли ще са го направили да се търси специален софтуер за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно е някоя настройка на апарата и трябва да се появят и при компютъра като външна памет. Едва ли ще са го направили да се търси специален софтуер за целта.

И аз така си мислих, но сега прочетох в описавието ,че не може да се връщат в нормалната памет , а само могат да се трият ,което е супер глупаво! През годините не съм знаел ,че ги блокира и в бъдеще не могат да се виждат, та нямаше да ги запазвам там! Аз заради това търся по-специален софтуер, защо знам ,че , както е казъл Нютон, на всяко действие има и противодействие! Особено в техниката винаги има по-задълбочени софтуери с по- големи функции (по- големи, в случая, от windows explorer).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не ги премахнеш или по-точно отмаркираш от любими и след това да ги преместиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай тази безплатна е http://www.youtube.com/watch?v=63Z-tt1dkTU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gogo19, извинявай, ама къде прочете, че имаш скрит партишън в апарата, и че на него има копие в пълен размер на любимите ти снимки? Или само го предполагаш? ;)

Явно не в упътването.

Основно правило при работата с цифров фотоапарат е да си запазваш своевременно ценните снимки поне на още един външен носител - харддиска на компютъра, външен диск, флашка, CD/DVD носител ... Така няма да се главоболиш със съмнителни възстановявания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си мислих, но сега прочетох в описавието ,че не може да се връщат в нормалната памет , а само могат да се трият ,което е супер глупаво! През годините не съм знаел ,че ги блокира и в бъдеще не могат да се виждат, та нямаше да ги запазвам там! Аз заради това търся по-специален софтуер, защо знам ,че , както е казъл Нютон, на всяко действие има и противодействие! Особено в техниката винаги има по-задълбочени софтуери с по- големи функции (по- големи, в случая, от windows explorer).

Махнете картата от фотоапарата и го свържете към компютъра, може би този сторидж ще се появи като диск на компютъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.