Премини към съдържанието
gogo19

Програма за монтиране на скрити партишъни във фотоапарат

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам фотоапарат Olimpus u 1010 . Той поддържа функцията "любими снимки ", като същите се запазват на вътрешната памет на фотоапарата. Всичко хубаво , но се оказа , че веднъж записани , не могат да се върнат обратно в "lвидимата за компютъра" памет и всякаш стават "заключени" в апарата. Въпросът ми е , тъй като предполагам , че се съхраняват в принудително скита папка от фърмуера на апарата , това как може да се промени? Предполагам , че ми трябва някаква програма , която бърника самия фърмуер на апарата , но не знам коя. Чувал съм , че еподобна процедурата и за модемите на пс-тата -  имат си скрита памет и ако се отключи , модемът може да се ползва или за памет или да се настрои по- специфично . На мен с апарата не ми трябвата специални настройки , а само да си възтановя снимките, запазени  в проклетата вътрешна памет! Моля помагайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно е някоя настройка на апарата и трябва да се появят и при компютъра като външна памет. Едва ли ще са го направили да се търси специален софтуер за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно е някоя настройка на апарата и трябва да се появят и при компютъра като външна памет. Едва ли ще са го направили да се търси специален софтуер за целта.

И аз така си мислих, но сега прочетох в описавието ,че не може да се връщат в нормалната памет , а само могат да се трият ,което е супер глупаво! През годините не съм знаел ,че ги блокира и в бъдеще не могат да се виждат, та нямаше да ги запазвам там! Аз заради това търся по-специален софтуер, защо знам ,че , както е казъл Нютон, на всяко действие има и противодействие! Особено в техниката винаги има по-задълбочени софтуери с по- големи функции (по- големи, в случая, от windows explorer).

Редактирано от gogo19 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай тази безплатна е http://www.youtube.com/watch?v=63Z-tt1dkTU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gogo19, извинявай, ама къде прочете, че имаш скрит партишън в апарата, и че на него има копие в пълен размер на любимите ти снимки? Или само го предполагаш? ;)

Явно не в упътването.

Основно правило при работата с цифров фотоапарат е да си запазваш своевременно ценните снимки поне на още един външен носител - харддиска на компютъра, външен диск, флашка, CD/DVD носител ... Така няма да се главоболиш със съмнителни възстановявания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си мислих, но сега прочетох в описавието ,че не може да се връщат в нормалната памет , а само могат да се трият ,което е супер глупаво! През годините не съм знаел ,че ги блокира и в бъдеще не могат да се виждат, та нямаше да ги запазвам там! Аз заради това търся по-специален софтуер, защо знам ,че , както е казъл Нютон, на всяко действие има и противодействие! Особено в техниката винаги има по-задълбочени софтуери с по- големи функции (по- големи, в случая, от windows explorer).

Махнете картата от фотоапарата и го свържете към компютъра, може би този сторидж ще се появи като диск на компютъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.