Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, изправен съм пред една дилема...Става въпрос за компютър за работа с 3DS MAX. За всички компоненти имам яснота, освен за видеокартата. Бюджетът за нея не е много - около 500лв. Та чудех се какво може да ми предложите...Дали новите серии на Nvidia Gtx 7xx, които са около тази цена, ще се представят по-добре от старите Quadro ( да речем Quadro 600, защото тя е близка до тази цена). Иначе за GTX съм се спрял на PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5. 

...Та, помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Палитката 760 е добре и мисля влиза в цената,не е лошо да имаш свестен проц и 8 рам,имай предвид и свястно захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът е новият i7-4770 (3,4Ghz) , 16GB RAM Corsair Vengance 1600 и скъпо марково захранване около 650-700W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест старите Quadro за такъв бюджет (500 лв.) да не ги гледам изобщо, така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Куадрото са сертифицирани,но 760 е по-добре.

Недей заблуждава автора! Тук не говорим за игри, а за сериозна работа със специализиран софтуер! Ако е за игри, то ясно че 760 е по-добрия вариант! Но за видеообработка нещата не стоят така! Една Куадро 600 е перфектна и е по- евтина от 760!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Куадрото са сертифицирани,но 760 е по-добре.

johny, тагнал си грешната видеокарта. 

Quadro 600 е по-добрата карта за видео-обработка, няма смисъл да се спори. 

nVidia Quadro 600 vs GTX 670 

И все пак Quadro е по-добра.

Ето още един вариант ...

И сега е с 20% отстъпка

Как може да сравнявате тези видеокарти с професионални такива. 

Редактирано от Masterplay (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двамата сте много отворени,ама не сте се занимавали :).Трябва му поддръжка на Open GL 4.2 и DX11.:) Както и многоядрен проц (има и7) и 8 рам (сложил е 16).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двамата сте много отворени,ама не сте се занимавали :).Трябва му поддръжка на Open GL 4.2 и DX11. :) Както и многоядрен проц (има и7) и 8 рам (сложил е 16).

Не съм се занимавал, надали ще го направя някога. Но съм виждал хора, как работят. Не знам, как така мислиш, че GTX 760 ще е по-добра от Quadro. Та, и цената на Quadro е по-ниска.  За останалата част авторът добре се е ориентирал. Нека взима Quadro, която хем е по-евтина, хем по-производителна от GTX670, която струва около 700 лева. Пък сравнение между GTX 760 и Quadro 600, да не правим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва му поддръжка на Open GL 4.2 и DX11

Не се пъни, че току виж си снесъл още някой бисер! Не ги чаткаш достатъчно нещата! Лека! ;)

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина има нужда от Quadro ще знае и няма да пита във форума. Щом пита геймърска GTX760 ще му свърши много по-добра работа. Айде проверете броя шейдъри, ROPs и т.н. и вижте коя професионална карта съответства на GTX760 и тогва давайте съвети.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се пъни, че току виж си снесъл още някой бисер! Не ги чаткаш достатъчно нещата! Лека! ;)

Така е- eggs.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина има нужда от Quadro ще знае и няма да пита във форума. Щом пита геймърска GTX760 ще му свърши много по-добра работа. Айде проверете броя шейдъри, ROPs и т.н. и вижте коя професионална карта съответства на GTX760 и тогва давайте съвети.

Ако се гледаха само тези характеристики нямяше да съществуват тоя род карти!

Така е- eggs.

Ъъъ...? :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за рендиране на интериорни сцени - в много от случаите има много обекти, текстури..И затова наистина ми трябва видеокарта, която ще ми свърши работа, дори и за малкият бюджет, който имам за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за рендиране на интериорни сцени - в много от случаите има много обекти, текстури..И затова наистина ми трябва видеокарта, която ще ми свърши работа, дори и за малкият бюджет, който имам за нея.

Quadro 600 всъщност е GT430 или GT530 със други драйвери. Има и малка хардуерна разлика за да не може някой хитрец да сложи драйвери на quadro 600 на gf430 и да даде 4-5 пъти по-малко пари.

Разликата в драйверите е че, позволяват хардуерно ускорение чрез видеокартата на някои изчисления, които обикновенните карти не позволяват. Но само на някои изчисления. Ако точно това рендерване с което се занимаваш не може да се възползва от разликата в драйверите, това означава че картата ще върши същата работа като гт430.

Въпросът при теб е софтуерен а не хардуерен. Въпросът е трябва ли ти изобщо професионална видеокарта. Ако не ти трябва взимай 760-та ако ти трябва взимай quadroto.

Виж и тази обява quadro fx 4600 http://prodavalnik.com/nvidia-quadro-fx-4600-i29323499

Разликата между quadro 600 и FX 4600 е следната: http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=518&gid2=197&compare=quadro-600-vs-quadro-fx-4600

DirectX 11  Публикувано изображение vs   10

Shader Model  5.0 Публикувано изображение vs   4.0

Open GL 4.3 Публикувано изображение vs   3.3

(Първата колонка е  за quadro 600)

Ако ти върши работа за 120лв си готов.

Редактирано от NICHIRENSHU (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За техника втора ръка така или иначе няма да дам пари, но наистина ми е труден изборът. Аз затова и се допитвам до тук, защото нямам яснота. В студио за дизайн ще се ползва компютърът, няма да ми е за лично ползване да си разцъквам игрички, затова като гледам коментарите по-нагоре, сигурно ще се спра на Quadro 600. Наистина повече мнения ще са ми от полза, ако някой знае още нещо важно, ще съм благодарен да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не спомена Ati FirePro ето една V4900 която е по-добра от Quadro 600 !

Ето и тестчета!

Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двамата сте много отворени,ама не сте се занимавали :).Трябва му поддръжка на Open GL 4.2 и DX11. :) Както и многоядрен проц (има и7) и 8 рам (сложил е 16).

А ти с големите си занимания написа само твои фантазии.

Не трябва повече от Open GL2.1, не е нужен DX11, и 4ГБ рам стигат.

Автора да пита, какъв рендер ще се ползва, от него се определя видеокартата, той е важен в случая.

Редактирано от Papugai (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има Vray Adv и Vray RT, единия ползва CPU и Рам за рендване, а другия GPU с CUDA, GPU с Open CL, CPU с Open CL и май интелските карти, но не съм сигурен.

Хубаво е да се провери в сайта им, без значение, че прилича на някъв форум за бенчове, нормално е, все пак са българи.

За hipoly модели има нещо много добро-Clarisse

http://www.isotropix.com/index.php?to=products&productid=1&view=trynow

Без проблем работи с милиони полигони, почти като Zbrush

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Vray Adv ползваме, така че да поразбирам, че quadro не е нужно, ако се ползва главно CPU + RAM?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се каже, че не е необходима, защото нямало да се ползва за рендване.

GPU рендерите са отскоро, преди това пак имаше голямо значение, с каква карта си.

Куадрото винаги е по-добрия избор, просто е направена за работа, не се ползва за игри.

Дори и към ATI може да се ориентираш, защото работи по-добре с Open GL, на теб CUDA не ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.