Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.ТВ-то е модел LG32ln5400.Имах удоволствието да видя страхотната картина ,която възпроизвежда под 1080p ,което ми бе достатъчно да ме вманиачи :).Сега се чудя кой е най добрия начин да гледам HDфилми.Сега го правя като ги записвам на флашка,но това ми губи доста време,освен прехвърлянето се налага понякога да конвертирам и звука,защото lg не поддържали  DTS аудио.Разбрах,че можело да се свърже посредством HDMI кабел,но не знам какъв,гледах някакви в нета и доколкото разбрах  връзката е от видеокартата на пц-то към HDMI входа на ТВ-то.Сега ми изниква въпроса,който може и да се стори глупав,но ще питам:).В такъв случай HD сигналът го възпроизвежда видеокартата na pc-то ,а не тв-то и ако е така то картината може да не ми е тази която искам да получа.Така ли е?Видеокартата на компа ми е NVIDEA GeForce 7300 GS и понякога съм срещал проблеми ,когато съм гледал на пц-то. Aко може някой да ми каже ,кой е най-добрия вариант ще съм много благодарен.В момента размишлявам върху варианта за купуване на usb-памет 3.0 ,защото прочетох ,че имали скорост на прехвърляне доста по голяма от 2.0,но ме притеснява дали ще е съвместимо с усб входа на тв-то .ТВ-то има и някакъв вход на който пише PCMCIA card slot ,което пък абер си нямам за какво е и вече ме заболя главата.Моля помогнете :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се чудя кой е най добрия начин да гледам HDфилми.

Няма какво да се чудиш :) . Най-добрият начин е от оригинални Blu-Ray дискове, със съответния плеър.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този ТВ не поддържа такава резолюция,така че както и да го вържеш-няма да я видиш.С плейър,флашка/външен HDD,HDMI,UTP кабел през рутера с медия сървър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този ТВ не поддържа такава резолюция,така че както и да го вържеш-няма да я видиш.С плейър,флашка/външен HDD,HDMI,UTP кабел през рутера с медия сървър.

От къде реши, че не поддържа FullHD или 1080р? http://www.lg.com/bg/televizori/lg-32LN5400-led-tv

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде реши, че не поддържа FullHD или 1080р?  http://www.lg.com/us/tvs/lg-32LE5400-led-lcd-tv

От тези калъфи,на ЛГ сайта е Фул,грешката е моя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То най-добрия е начина описан от RudeBoy ,но не всеки има Blu-ray плеър,а и такива дискове не мисля се позлват много,заради тяхната цена!Иначе най-добър вариант според мен си остава HDMI като този например http://www.technopolis.bg/b2c/details/354473/P11090703/Kabel-HAMA-82988-HDMI-1.5-M  .С тази видеокарта не мисля ,че трябва да имаш проблем с възпроизвеждането на филми с FULL HD (1080p) и Blu-Ray качество ,но зависи и кой плеър ползваш за плейване ,защото има ,,тежки,, такива!И да -в този случай всичко ти зависи от ПЦ-то-Телевизора се явява като монитор в случая!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ще зависи и с какъв процесор е.Аз преди време бях със слаб едноядрен процесор и с настоящата карта.Не можеше да възпроизвежда спокойно филми с висока резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То най-добрия е начина описан от RudeBoy ,но не всеки има Blu-ray плеър,а и такива дискове не мисля се позлват много,заради тяхната цена!Иначе най-добър вариант според мен си остава HDMI като този например http://www.technopolis.bg/b2c/details/354473/P11090703/Kabel-HAMA-82988-HDMI-1.5-M  .С тази видеокарта не мисля ,че трябва да имаш проблем с възпроизвеждането на филми с FULL HD (1080p) и Blu-Ray качество ,но зависи и кой плеър ползваш за плейване ,защото има ,,тежки,, такива!И да -в този случай всичко ти зависи от ПЦ-то-Телевизора се явява като монитор в случая!

Точно така и аз смятам ,че възпроизвеждането на FULHD от компа  ми се затормозява от малкото RAM -512,а не от видеокартата,но този кабел който си ми посочил не мога да ползвам защото нямам такъв изход.Имам един такъв като за монитор трапецовиден с две болчета.Преди малко един приятел ми каза,че освен това щяло да ми трябва и отделен такъв за звука.То голяма хамалогия ще излезе,а на мен ми трябват май около 5м кабел или сериозно пререждане на обзавеждането за да  сближа тв-то и пц-то,блу-рей и други плеъри не са ми вариант заради цената и май ще си остана на варианта с флашката.Хвърлил съм око на ето тая http://www.technomarket.bg/products/09127834/tdk-usb-3-0-16gb-tf30-t78963 промо-далаверка само дано записването на 3,0 наистина е по бързо от 2,0 и тв-то я приеме.Това май ми се струва най лесно и евтино.Благодаря на всички отзовали се,поне няма да се набутвам излишно с тия кабеляци, вече  съм обеден ,че няма да ми свършат работа.То производителя му е сложил разни функции на тв-то за кристалност и тем подобни глезотийки,а аз да разчитам на мудната щайга.

Редактирано от interpln (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си купувай флашка TDK, боклуци са. Препоръчвам ти тази - Kingston DT100G3 32GB. Много от филмите FullHD, които могат да се намерят в интернет, са по-големи от 16GB.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая флашка струва колкото нова видеокарта поддържаща хардуерно ускорение със HDMI изход но както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавям, че телевизора не потдържа

USB 3.0

Евалла за точният ти и компетентен коментар и то на място! :wors:  :offtopic_s:

Тая флашка струва колкото нова видеокарта поддържаща хардуерно ускорение със HDMI изход но както и да е.

Ами и ако знаеш и какво му е ПЦ-то и дали дъното му може да поддържа дадения модел видеокарта би му помогнал ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно :) . И какво от това?...

Моята видеокарта има HDMI изход. Но пак предпочитам да ползвам флашка, вместо да опъна един кабел по диагонал през хола. Само ме е яд сега, че взех 16GB, а не 32.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно :) . И какво от това?... Моята видеокарта има HDMI изход. Но пак предпочитам да ползвам флашка, вместо да опъна един кабел по диагонал през хола. Само ме е яд сега, че взех 16GB, а не 32.

лошо, че са на далече. При мен са един до друг и избагвам да използвам флаш. причината е липсата на настройки в плеара за синхронизация на субовете, че често не отговарят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

причината е липсата на настройки в плеара за синхронизация на субовете, че често не отговарят.

Вярно е. Срещам и други проблеми - понякога изобщо не се разпознават субтитрите, или пък видеофайловете. Трябва да си подбирам източниците на филми ;)

Но предпочитам така, отколкото да се спъна случайно в кабела, и да повлека с него ТВ-то и/или лаптопа. А и ми е по-удобно, като си пусна филм, да се излегна на дивана :) , и да го управлявам с дистанционното, вместо да се налага да ставам до бюрото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

причината е липсата на настройки в плеара за синхронизация на субовете, че често не отговарят.

И не само това...Няма телевизор,ако ще и от ,,амнайсе,,хиляди лева да е ,на който да можеш да му ,,управляваш,,плеъра както ти се иска и да правиш въпросните корекции на субове и прочее...!Плейва си -както си иска ( с малки корекции )а чрез плеър от ПЦ можеш да си правиш,коригираш и какво и там да е както ти се иска.Ма кат са казали флашки-та флашки!

Вярно е. Срещам и други проблеми - понякога изобщо не се разпознават субтитрите, или пък видеофайловете. Трябва да си подбирам източниците на филми ;)

Но предпочитам така, отколкото да се спъна случайно в кабела, и да повлека с него ТВ-то и/или лаптопа. А и ми е по-удобно, като си пусна филм, да се излегна на дивана :) , и да го управлявам с дистанционното, вместо да се налага да ставам до бюрото.

Предпочитам да не се съобразявам  с източниците ,форматите ,субовете ,или каквото и да е ,а да си гледам каквото искам и както си искам.И.....когато гледам филм (например) не се разхождам из стаята и нямам притеснения,че ще се спъна в кабела!Просто когато си изгледам филма махам кабела и толкоз ;) ПП-Пак да поясня,че не се заяждам с никой-и двамата сте ми приятели и ценя вашето мнение!Просто и аз изразявам  своето :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП-Пак да поясня,че не се заяждам с никой-и двамата сте ми приятели и ценя вашето мнение!Просто и аз изразявам  своето  :)

Разбира се, всеки си има предпочитания, няма лошо  :beer:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.