Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Моля ви да ми направите геймърска конфигорация с бюджет до 2200 лв. Компютаърът ще го ползвам за гейминг,2d и 3d анимиране с flash pro и Autodesk maya 2014,също ще записвам виде и както се разбира ми трябва рам и хубав процесор за реендъринга,но също и много добра видео карта.Монитора да е към 23 инча с full-HD. Части от стар компютър няма да ползвам и искам само компютер без микрофон,мишка и клавиятура.Само компютър и монитора.Няма да оуверклоквам. И същто да е по- безшумен. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia е видеокартата. http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=913

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На софтуер съм по добър от хардуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре за 415 лева Xeon E3 1230V2? Разликата е 100 MHz  доколкото виждам.

Тоя лъскавия монитор не знам дали ще се хареса на питащия.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре за 415 лева Xeon E3 1230V2? Разликата е 100 MHz  доколкото виждам.

Тоя лъскавия монитор не знам дали ще се хареса на питащия.

Да прав си не обърнах внимание с 1230v2 идват 2176 лева и автора ако се напъне с още 20-тина лева може да се вземе едно CM HYPER 212 EVO няма да е зле тотал 2224 лв ~ :)

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата Vipkokata ми даде идея, която ми хареса. Мисля, че ще е хубаво да я споделя. Ето я и нея:

Gigabyte B85-HD3, Socket 1150
Intel® CoreTM i7-4770, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box
Dual Channel Kingston 16GB, DDR3, 1600MHz
Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003
Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E
Cooler Master Silent Pro M2, 520W
Thermaltake Commander MS-III, ATX/microATX, Mid Tower
IPS LG 26", Wide, TV Tuner, HD Ready, HDMI, USB Media Player, 26MA33D-PZ

Всичко излиза: 2 245.48 лева. с безплатна доставка.

Икономия направих от кутията, както премахна и SSD дискът, който може да се добави след време. Мисля, че мониторът е по-важен, той не се сменя на две години. Asus е най-безшумната видеокарта, определено си заслужава.

Ако иска качествена и просторна кутия, премахва дънната платка, и прилага тази: 

Gigabyte B85M-HD3, Socket 1150 + Cooler Master CM 690 II, но цената става: около 2 270 лева. 

Аз лично предпочитам по-орязаната кутия, но пък така ще се вземе пълно размерна дънна платка. Авторът може да вземе Seasonic, от никем, който пак е добър вариант, така ще спести малко пари. 

Поздрави и успех! 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подбрал съм всичко вътре в кутията да е в червено:) Поддържа се овърклок и ще постигне по-добри резултати отколкото с 4770. Монитора е перфектен за целта.

Обща стойност - 2 178.36 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подбрал съм всичко вътре в кутията да е в червено :) Поддържа се овърклок и ще постигне по-добри резултати отколкото с 4770. Монитора е перфектен за целта.

Обща стойност - 2 178.36 лв. с ДДС

Добре, но фановете на Ostrog-а са сини. Един HAF може да е по-подходящ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение : Количка 

GB Z77X-UD3H

I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155

Corsair DDR3 1600MHz 8GB 2x240 CL9 Vengeance Pro R

WD 2TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB cache

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

SAPPHIRE VAPOR-X HD7970 3GB G5

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

Обща стойност: 2 197.98 лв. с ДДС

Като ще е за игри за какво ги бутате тези i7-ци ... Ако искаш бързина това е оптималното за тези пари . Ако искаш и монитор да вземеш за тези пари , махаш SSD-to , сменяш хард диска с този и спестяваш 200 лв . От там прибавяш още 100 отиваш в някой от големите магазини за техника и търсиш IPS монитор на samsung & LG , с възможно по-малко време за реакция - милисекунди и поне 23 инча FullHd . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си чете през пръсти. Очевидно машината ще се ползва и за работа и трябва як процесор и рам освен добро видео за игрите. Също така е подчертано че се търси тишина и няма да има клок. Демек зачеркваме всички конфигурации за клок като безсмислени. Очевидно е че да дава повече пари за отключен процесор и скъпо дъно с Z77 чипсет не му е потребно и може да ги вкара в I7. Естествено с известно орязване може да се вземе SSD а процесора да се замени с 8 нишковия Xeon E3-1230V2 както е предложено по-нагоре.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си чете през пръсти. Очевидно машината ще се ползва и за работа и трябва як процесор и рам освен добро видео за игрите. Също така е подчертано че се търси тишина и няма да има клок. Демек зачеркваме всички конфигурации за клок като безсмислени. Очевидно е че да дава повече пари за отключен процесор и скъпо дъно с Z77 чипсет не му е потребно и може да ги вкара в I7. Естествено с известно орязване може да се вземе SSD а процесора да се замени с 8 нишковия Xeon E3-1230V2 както е предложено по-нагоре.

Добре махаме К-то и спестяваме 30-40 лв от процесора , дъното е с опция да се сложи микро ССД което да играе ролята на кеш от хард диска . Не виждам каква разлика ще усети между и5 и и7 , за нещата които той изброи... Ама вие си знаете , това е моето мнение . 

Рам паметта много е поскъпнала , аз моята 2х8 корсейр си я купих за 177 лв преди повече от половин година , сега същата е 260 лв ... Направо съм уцелил десятката .

Редактирано от naTpuoT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.