Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля ви да ми направите геймърска конфигорация с бюджет до 2200 лв. Компютаърът ще го ползвам за гейминг,2d и 3d анимиране с flash pro и Autodesk maya 2014,също ще записвам виде и както се разбира ми трябва рам и хубав процесор за реендъринга,но също и много добра видео карта.Монитора да е към 23 инча с full-HD. Части от стар компютър няма да ползвам и искам само компютер без микрофон,мишка и клавиятура.Само компютър и монитора.Няма да оуверклоквам. И същто да е по- безшумен. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia е видеокартата. http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=913

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На софтуер съм по добър от хардуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре за 415 лева Xeon E3 1230V2? Разликата е 100 MHz  доколкото виждам.

Тоя лъскавия монитор не знам дали ще се хареса на питащия.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре за 415 лева Xeon E3 1230V2? Разликата е 100 MHz  доколкото виждам.

Тоя лъскавия монитор не знам дали ще се хареса на питащия.

Да прав си не обърнах внимание с 1230v2 идват 2176 лева и автора ако се напъне с още 20-тина лева може да се вземе едно CM HYPER 212 EVO няма да е зле тотал 2224 лв ~ :)

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата Vipkokata ми даде идея, която ми хареса. Мисля, че ще е хубаво да я споделя. Ето я и нея:

Gigabyte B85-HD3, Socket 1150
Intel® CoreTM i7-4770, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box
Dual Channel Kingston 16GB, DDR3, 1600MHz
Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003
Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E
Cooler Master Silent Pro M2, 520W
Thermaltake Commander MS-III, ATX/microATX, Mid Tower
IPS LG 26", Wide, TV Tuner, HD Ready, HDMI, USB Media Player, 26MA33D-PZ

Всичко излиза: 2 245.48 лева. с безплатна доставка.

Икономия направих от кутията, както премахна и SSD дискът, който може да се добави след време. Мисля, че мониторът е по-важен, той не се сменя на две години. Asus е най-безшумната видеокарта, определено си заслужава.

Ако иска качествена и просторна кутия, премахва дънната платка, и прилага тази: 

Gigabyte B85M-HD3, Socket 1150 + Cooler Master CM 690 II, но цената става: около 2 270 лева. 

Аз лично предпочитам по-орязаната кутия, но пък така ще се вземе пълно размерна дънна платка. Авторът може да вземе Seasonic, от никем, който пак е добър вариант, така ще спести малко пари. 

Поздрави и успех! 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подбрал съм всичко вътре в кутията да е в червено:) Поддържа се овърклок и ще постигне по-добри резултати отколкото с 4770. Монитора е перфектен за целта.

Обща стойност - 2 178.36 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подбрал съм всичко вътре в кутията да е в червено :) Поддържа се овърклок и ще постигне по-добри резултати отколкото с 4770. Монитора е перфектен за целта.

Обща стойност - 2 178.36 лв. с ДДС

Добре, но фановете на Ostrog-а са сини. Един HAF може да е по-подходящ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение : Количка 

GB Z77X-UD3H

I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155

Corsair DDR3 1600MHz 8GB 2x240 CL9 Vengeance Pro R

WD 2TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB cache

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

SAPPHIRE VAPOR-X HD7970 3GB G5

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

Обща стойност: 2 197.98 лв. с ДДС

Като ще е за игри за какво ги бутате тези i7-ци ... Ако искаш бързина това е оптималното за тези пари . Ако искаш и монитор да вземеш за тези пари , махаш SSD-to , сменяш хард диска с този и спестяваш 200 лв . От там прибавяш още 100 отиваш в някой от големите магазини за техника и търсиш IPS монитор на samsung & LG , с възможно по-малко време за реакция - милисекунди и поне 23 инча FullHd . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си чете през пръсти. Очевидно машината ще се ползва и за работа и трябва як процесор и рам освен добро видео за игрите. Също така е подчертано че се търси тишина и няма да има клок. Демек зачеркваме всички конфигурации за клок като безсмислени. Очевидно е че да дава повече пари за отключен процесор и скъпо дъно с Z77 чипсет не му е потребно и може да ги вкара в I7. Естествено с известно орязване може да се вземе SSD а процесора да се замени с 8 нишковия Xeon E3-1230V2 както е предложено по-нагоре.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си чете през пръсти. Очевидно машината ще се ползва и за работа и трябва як процесор и рам освен добро видео за игрите. Също така е подчертано че се търси тишина и няма да има клок. Демек зачеркваме всички конфигурации за клок като безсмислени. Очевидно е че да дава повече пари за отключен процесор и скъпо дъно с Z77 чипсет не му е потребно и може да ги вкара в I7. Естествено с известно орязване може да се вземе SSD а процесора да се замени с 8 нишковия Xeon E3-1230V2 както е предложено по-нагоре.

Добре махаме К-то и спестяваме 30-40 лв от процесора , дъното е с опция да се сложи микро ССД което да играе ролята на кеш от хард диска . Не виждам каква разлика ще усети между и5 и и7 , за нещата които той изброи... Ама вие си знаете , това е моето мнение . 

Рам паметта много е поскъпнала , аз моята 2х8 корсейр си я купих за 177 лв преди повече от половин година , сега същата е 260 лв ... Направо съм уцелил десятката .

Редактирано от naTpuoT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.