Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Моля ви да ми направите геймърска конфигорация с бюджет до 2200 лв. Компютаърът ще го ползвам за гейминг,2d и 3d анимиране с flash pro и Autodesk maya 2014,също ще записвам виде и както се разбира ми трябва рам и хубав процесор за реендъринга,но също и много добра видео карта.Монитора да е към 23 инча с full-HD. Части от стар компютър няма да ползвам и искам само компютер без микрофон,мишка и клавиятура.Само компютър и монитора.Няма да оуверклоквам. И същто да е по- безшумен. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече теми не можа ли да пуснеш ? :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia е видеокартата. http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=913

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре за 415 лева Xeon E3 1230V2? Разликата е 100 MHz  доколкото виждам.

Тоя лъскавия монитор не знам дали ще се хареса на питащия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре за 415 лева Xeon E3 1230V2? Разликата е 100 MHz  доколкото виждам.

Тоя лъскавия монитор не знам дали ще се хареса на питащия.

Да прав си не обърнах внимание с 1230v2 идват 2176 лева и автора ако се напъне с още 20-тина лева може да се вземе едно CM HYPER 212 EVO няма да е зле тотал 2224 лв ~ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата Vipkokata ми даде идея, която ми хареса. Мисля, че ще е хубаво да я споделя. Ето я и нея:

Gigabyte B85-HD3, Socket 1150
Intel® CoreTM i7-4770, 3.40GHz, Haswell, Socket 1150, Box
Dual Channel Kingston 16GB, DDR3, 1600MHz
Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003
Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E
Cooler Master Silent Pro M2, 520W
Thermaltake Commander MS-III, ATX/microATX, Mid Tower
IPS LG 26", Wide, TV Tuner, HD Ready, HDMI, USB Media Player, 26MA33D-PZ

Всичко излиза: 2 245.48 лева. с безплатна доставка.

Икономия направих от кутията, както премахна и SSD дискът, който може да се добави след време. Мисля, че мониторът е по-важен, той не се сменя на две години. Asus е най-безшумната видеокарта, определено си заслужава.

Ако иска качествена и просторна кутия, премахва дънната платка, и прилага тази: 

Gigabyte B85M-HD3, Socket 1150 + Cooler Master CM 690 II, но цената става: около 2 270 лева. 

Аз лично предпочитам по-орязаната кутия, но пък така ще се вземе пълно размерна дънна платка. Авторът може да вземе Seasonic, от никем, който пак е добър вариант, така ще спести малко пари. 

Поздрави и успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подбрал съм всичко вътре в кутията да е в червено:) Поддържа се овърклок и ще постигне по-добри резултати отколкото с 4770. Монитора е перфектен за целта.

Обща стойност - 2 178.36 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подбрал съм всичко вътре в кутията да е в червено :) Поддържа се овърклок и ще постигне по-добри резултати отколкото с 4770. Монитора е перфектен за целта.

Обща стойност - 2 178.36 лв. с ДДС

Добре, но фановете на Ostrog-а са сини. Един HAF може да е по-подходящ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение : Количка 

GB Z77X-UD3H

I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155

Corsair DDR3 1600MHz 8GB 2x240 CL9 Vengeance Pro R

WD 2TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB cache

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

SAPPHIRE VAPOR-X HD7970 3GB G5

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

Обща стойност: 2 197.98 лв. с ДДС

Като ще е за игри за какво ги бутате тези i7-ци ... Ако искаш бързина това е оптималното за тези пари . Ако искаш и монитор да вземеш за тези пари , махаш SSD-to , сменяш хард диска с този и спестяваш 200 лв . От там прибавяш още 100 отиваш в някой от големите магазини за техника и търсиш IPS монитор на samsung & LG , с възможно по-малко време за реакция - милисекунди и поне 23 инча FullHd . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си чете през пръсти. Очевидно машината ще се ползва и за работа и трябва як процесор и рам освен добро видео за игрите. Също така е подчертано че се търси тишина и няма да има клок. Демек зачеркваме всички конфигурации за клок като безсмислени. Очевидно е че да дава повече пари за отключен процесор и скъпо дъно с Z77 чипсет не му е потребно и може да ги вкара в I7. Естествено с известно орязване може да се вземе SSD а процесора да се замени с 8 нишковия Xeon E3-1230V2 както е предложено по-нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си чете през пръсти. Очевидно машината ще се ползва и за работа и трябва як процесор и рам освен добро видео за игрите. Също така е подчертано че се търси тишина и няма да има клок. Демек зачеркваме всички конфигурации за клок като безсмислени. Очевидно е че да дава повече пари за отключен процесор и скъпо дъно с Z77 чипсет не му е потребно и може да ги вкара в I7. Естествено с известно орязване може да се вземе SSD а процесора да се замени с 8 нишковия Xeon E3-1230V2 както е предложено по-нагоре.

Добре махаме К-то и спестяваме 30-40 лв от процесора , дъното е с опция да се сложи микро ССД което да играе ролята на кеш от хард диска . Не виждам каква разлика ще усети между и5 и и7 , за нещата които той изброи... Ама вие си знаете , това е моето мнение . 

Рам паметта много е поскъпнала , аз моята 2х8 корсейр си я купих за 177 лв преди повече от половин година , сега същата е 260 лв ... Направо съм уцелил десятката .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.