Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Задачите са следните:

1). Да се състави програма,която въвежда текст от клавиетурата до въвеждане на " . " и отпечатва най-дългата дума с нечетна дължина и съдържаща буква "а" .Програмата да намира и средната дължина на думите в текста

2). Да се състави функция,която по дадено естествено число връща броя на четните му цифри.Като използвате горната функция напишете програма,която вавежда естествените числа M и N (M < N)и отпечатва в интервала {M,N] само онези числа,за които броя на четните им цифри е 2.

3) Да се напише програма,която пази следната информация в динамичен масив за една книга:

инвентарен номер (цяло положително число),заглавие,автор,година на издаване и брой книги в библиотеката.ДСНПК прочита информацията за n-книги и извършва следните дейности:

- Добавяне на нова книга: - Изтриване на книга по инвентарен номер: - Отпечатване на информацията за всички книги в библиотеката:

- По даден инвентарен номер променя информацията за съответната книга:

- По даден инвентарен номер отпечатва информацията за книгата:

- По въведена година изтрива всички книги,които са издадени преди нея:

- Отпечатва книгата от която има най-много бройки в библиотеката.

Да се напише main() функция,в която чрез меню се реализират гореописаните операций.

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/topic/188001-как-правилно-да-поискаме-помощ-за-cc/ Заявки тип "напишете ми задача от нулата" никой няма да приеме.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/topic/188001-как-правилно-да-поискаме-помощ-за-cc/ Заявки тип "напишете ми задача от нулата" никой няма да приеме.

Аз имам написана едната от задачите до някаде но не е правилна...   

#include<iostream>

using namespace std;

int main()

{

do  {  cin.get(ch);  if(ch==’ ‘||ch==’.’)  if(s%2==0){br++;s=0;}  else  s+=(int)ch;  }  while(ch!=’.’); ....... Така на мен ми трябва за нечетна  най-дълга дума.Нечетно е числото когато се дели само на себе си и на 1.Пробвах да  променя If-a  > if(s%2==0) < но нещо не ми се получи отговора.И съжалявам за нескопосаната тема която пуснах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам написана едната от задачите до някаде но не е правилна...   

#include<iostream>

using namespace std;

int main()

{

do  {  cin.get(ch);  if(ch==’ ‘||ch==’.’)  if(s%2==0){br++;s=0;}  else  s+=(int)ch;  }  while(ch!=’.’); ....... Така на мен ми трябва за нечетна  най-дълга дума.Нечетно е числото когато се дели само на себе си и на 1.Пробвах да  променя If-a  > if(s%2==0) < но нещо не ми се получи отговора.И съжалявам за нескопосаната тема която пуснах.

Като начало се върнете към книгите и вижте точния формат на иф. След това осмислете какво въвеждате и как от него да получите дължината му

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.