Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

techmaniac

Програма за правене на дялове на памет карта

Препоръчан отговор

Здравейте колеги !

Имам следния mp3 плеър, който не бях ползвал от доста време а и не ми трябваше особено. Налага ми се да пътувам от време на време, и си рекох да го извадя от чекмеджето. Въпроса е, че самия плеър разпознава карти с размер до 1 GB, а най-малката с която разполагам е 2 GB (старата 1 GB карта с която работеше я подарих на един приятел преди доста време като си мислех че повече няма да ми върши работа). Пробвах с една програма да направя партиции (дялове) и успях, но плеъра отново не разпознаваше картата. Все пак да попитам има ли начин с някоя програма по ваше усмотрение да се опитам отново да създам дялове, та да успее да я разчете най-накрая. Все пак се усъмних в успеха, но си рекох да пусна една темичка.

Благодаря на отзовалите се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как със софтуер да направиш хардуерно картата да е вместо 2 гигабайта 1 гигабайт. Ще трябва да си намериш такава карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как със софтуер да направиш хардуерно картата да е вместо 2 гигабайта 1 гигабайт. Ще трябва да си намериш такава карта.

Така е Емо, но си рекох че софтуерно мога да я направя поне 1 GB, а другия по някакъв начин да е "unallocated" (тоест да е неизползваем) поне. Пък и се съмнявам вече да има 1GB карти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е Емо, но си рекох че софтуерно мога да я направя поне 1 GB, а другия по някакъв начин да е "unallocated" (тоест да е неизползваем) поне. Пък и се съмнявам вече да има 1GB карти...

Не съм много навътре в нещата, но дори и до сложиш Unalocated Space, хардуерно картата ще се разпознава като 2 гигабайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много навътре в нещата, но дори и до сложиш Unalocated Space, хардуерно картата ще се разпознава като 2 гигабайта.

Да така е. Явно ще си търся 1 GB карта, иначе няма как да стане номера. Както и да е, благодаря ти за отзива !  Жив и здрав ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, а защо не си вземеш един обикновен MP3 плеър втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, а защо не си вземеш един обикновен MP3 плеър втора употреба.

Просто от сантиментална стойност си го пазя, но ще помисля за ново плеърче. Ако телефона ми беше наред нямаше да се опитвам да го поправя този, но е на ремонт какво да се прави.

Лек ден ти желая !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто от сантиментална стойност си го пазя, но ще помисля за ново плеърче. Ако телефона ми беше наред нямаше да се опитвам да го поправя този, но е на ремонт какво да се прави.

Лек ден ти желая !

Лек и на теб. Другия вариант е да си намериш отнякъде карта памет до 1 гигабайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично съм го правил с акронис диск директор ! Но ще се вижда само единя дял точно както ти трябвя. Ама беше преди 4-5 години тази гимнастика . Компютъра виждаше само единия дял ама дали pm3 плеера ще го види вече не знам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата със сигурност може да се раздели на два дяла, това не е проблем... За разпознаването обаче не съм сигурен, но по спомен, някъде в компютъра имам едно руско тулче, с което можеше да се сменя сериен номер и т.н. по картата, мисля, че можеше и други неща, например да се смени фърмуера... А м/у другото, щом разпознава 1 гб., стига да не е sdhc (High-Capacity), мисля, че не би трябвало да е проблем 2 гб.

http://www.ehow.com/how_5030815_program-sd-cards.html

п.п. Виж WinSetupFromUSB, в тулчето мисля че имаше и въпросното приложение...

п.п.п. Да, да се смени файловата система е разумно предложение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати късмета...Аз имам същият apacer, и имах 8гб карта и се мъчих да правя точно същият номер. Направих му партишъна само на 1024мб, а останалото - Unallocated. Но и при мен не се получи. Моят е със вградена памет 512мб и заради това беше малко по-скъп. Разбрал съм и друго нещо - плеърът чете само FAT16 файлови системи, опитай да форматираш картата във FAT16

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата за съветите. Ще опитам, дано се получи. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тулче и от мен. GParted, работи на принципа Live CD/USB. Може да не хабиш цял диск, ако дъното ти поддържа буут от USB. С помощта на Universal USB Installer си правиш буутваща флашка. С Gparted си заделяш дял от 1 гб, и го форматираш в FAT, лесна и много интуитивна е. Не знам за плеъра дали ще стане, но преди време попаднах на един биос дето не щеше да чете файлова система FAT32 и се наложи да форматирам флашката си FAT, но имах проблем защото флашката е 16 гб и се сещате, че не може да се форматира в FAT, та заделих дял от 4 гб, формтирах в FAT и на мен ми свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

16 гб и се сещате, че не може да се форматира в FAT, та заделих дял от 4 гб, формтирах в FAT и на мен ми свърши работа.

Баси Fat-а дето си форматирал !!! Аз пък до колкото се сещам Fat поддържа партиции от 2.1гб и големина на файлове до 512мб ако не се лъжа ама ти щом 4гб си успял да форматираш ме остави доста зачуден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси Fat-а дето си форматирал !!! Аз пък до колкото се сещам Fat поддържа партиции от 2.1гб и големина на файлове до 512мб ако не се лъжа ама ти щом 4гб си успял да форматираш ме остави доста зачуден.

Мммм така си беше. Ето нагледно по-долу с качен имидж на windows за инстал, само дето тук вече флашката си е 4 гб, а не е заделен дял. 

П.П. М/у другото се досещам какво имаш предвид, което всъщност няма значение. Все пак е ясно как да форматира. А и говоря на потребител с 4000 + мнения във форума, на който често съм чел мнения и не е на ниво ползвам компа за фейсбук. Да не ставаме педантични. Инак приемам забележката  ;)

post-272651-0-17358700-1376959429_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги, но проблема се оказа в батерията. Явно старата е била изтощена. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.