Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Свободната воля-добро или зло ?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Just a Stranger написа:

Спомена остава.

Спомена остава в тоя свят: Затова е казано = За мъртвия или хубаво или нищо. 

Да, определени човеци имат проблем с това: приживе не зачитат свободната воля на другия и дори го упрекват за негова зависимост, а след смъртта: Ех хубав човек беше, но ... = Спомена е в другите за теб, а не в духът, той е вечен и продължава в друг свят или в ада.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 409
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

преди 8 минути, kipen написа:

Айде осерете и тая тема като си излеете бабините приказки дето си поддържате в тимбите! ...както и оправдаването на "ненормалниците", че не се съобразяват с елементарни културни "стандарти"...

В момента не ми се правят анализи на участниците и не ми се прави разбор на думите, които използат и предпочитам да си говорим за зависимости. Ясно е, че зависимостите нямат връзка със свободната воля на човека, но какво да се прави, толкова можем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Just a Stranger написа:

Ясно е, че зависимостите нямат връзка със свободната воля на човека, но какво да се прави, толкова можем.

Напротив, може да се каже, че зависимостта е замяна на свободната воля с нещо друго, т.е. "другата страна на монетата". 

Така, че според мен има връзка със свободната воля и защо някой избира да е зависим от нещо материално?! 

п.п. Уви някои потребители желаят само и единствено да се промиват мозъците на другите потребители. Ползват се заучени манипулативни изкази. 

Единствено от което си зависим е твоето тяло. То или е пригодно за този свят или не. Другото е или внушения или въображение. Да, някои нямат въображение. Уви .... бедни са ... :) Затова и наблягат на внушенията си ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, dioib написа:

Спомена остава в тоя свят: Затова е казано = За мъртвия или хубаво или нищо. 

Да, определени човеци имат проблем с това: приживе не зачитат свободната воля на другия и дори го упрекват за негова зависимост, а след смъртта: Ех хубав човек беше, но ... = Спомена е в другите за теб, а не в духът, той е вечен и продължава в друг свят или в ада.  

Остави ги "другите". Аз имам предвид самия зависим. Доколко следването на зависимост е израз на свободна воля обаче? Да, има избор, но той като че ли е в голяма степен предопределен от създадения навик. Как и защо е бил създаден въпросният навик също е без значение в случая, а фактът на съществуването му. Това е което реално влияе на свободата. Когато човек е раздвоен между две решения, това е защото в него са налични противоположни желания. Едното обикновено е свързано с вече установен навик, а другото с промяната му. А конфликтът е неизбежен. Едното трябва да отстъпи пред другото. Вокато е управлявана от навика обаче волята не е свободна.

преди 19 минути, dioib написа:

Напротив, може да се каже, че зависимостта е замяна на свободната воля с нещо друго, т.е. "другата страна на монетата". 

Така, че според мен има връзка със свободната воля и защо някой избира да е зависим от нещо материално?! 

Така е. Написаното от мен беше ирония.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Just a Stranger написа:

Аз имам предвид самия зависим.

Свободна воля е да употребяваш нещо от този свят, а за да злоупотребяваш (да стане зависимост), то е заради нарушена свобода, чрез някаква наложена дискриминация. 

преди 38 минути, Just a Stranger написа:

създадения навик

Лесно добри навици биват "съсипани" от лоши навици и затова си има клише: "Внимавай с какви се събираш".

Навиците не са нищо друго освен ритъм на един живот. Същите биват часови, дневни, месечни, годишни и възрастови. С течение на възрастта навиците се запазват или се заменят с други. Затова и се споменава, че първите седем години са съществени за създаването на добри навици, които в последствие се превръщат като подсъзнателни действия. Да, има хора които закърняват своите добри навици и ги заменят с други. 

Лесно човек с добри навици може да го докараш до лоши, а трудно е човек с лоши навици да го докараш до добри. По-лесно е да го типизираш като зависим и го съсипеш психически. Да, има хора които ползват психологията не по предназначение, за да поддържат дискриминацията по следния начин: Видиш ли оня пропадналия, ако не следваш мен, то ще се превърнеш като него. Това си е диктатура, замаскирана пред свободен избор да си "нормален", защото иначе те чака пропадане и изхвърляне от обществото. Това си е програмиране на страхове, а по-лесно човек се контролира чрез тях. 

Човек който няма страх в повечето случаи го наричат глупак. И, о да, той можел само и единствено да говори глупости, а това, че другия прави глупости, се маскира под формата на някаква по-висша култура. Да, ама не ... :) Няма по-култура, а култура която се развива или следва някакъв анахронизъм от миналото.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Just a Stranger написа:

Остави ги "другите".

:offtopic_s:"Другите" добре разбират за какво говоря, но не им "изнася". За тях по-важно е какво "програмират" в останалите. Те смятат себе си за умни. Не зачитат различно мнение от тяхното и се опитват да го омаловажат, като го "изкарат" болна фантазия или пълна глупост. Не се опитват да помислят, а директно ползват заучени не клишета, а етикети. За тях хората са средство което да им носи материални блага. Чувстват се с привилегии, защото са чели някакви научни книжки бъкани със "засукани" понятия. Реално не споделят, а се изживяват на учители. И то в един свободен форум. Да, бе да ... :) До момента не съм видял някакво тяхно знание, а само и единствено измислено (анонимно) тяхно познание. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Just a Stranger написа:

Написаното от мен беше ирония.

:offtopic_s:Принципно съм привърженик на себе иронията, защото някои се обиждат от въпросната. ;) Считат себе си за идеални и всяка ирония с тях задейства техен "емоционален тригер".  :) Спокойно ... аз не съм от тънко обидните и разбирам иронията, но по-предпочитам истината, независимо, че е написана по неразбираем начин. ;) 

Свободната воля е добра, когато е описана със свои слова, а това, че друг не ще я разбере, не ще вникне в нея и не ще я осмисли, а изкаже заучено с което да смаже въпросната е воля на слабия човек. Той единствено цели да се противопостави на твоята свободна воля и е превърне в зло, с което да плаши другите.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.09.2021 г. в 14:26, Just a Stranger написа:

но при алкохола има влияние върху съзнанието, което е неестествено.

поредица от шедьоври :)

Специално - при алкохола си е "напълно естествено". НО изненада -  при шоколада също!

Неврохимикалите, дори от наркотиците, са си напълно "естествени". Приемът на вещества просто изменя вътрешната естествена химия на мозъка. Всяко пристрастяване се основава на бъгове на мозъчните програми, водещи и до грешки в опита на мозъка да се саморегулира (психостаза).

на 25.09.2021 г. в 14:41, Just a Stranger написа:

на пръв поглед може да изглежда парадокс, но колкото човек по-добре познава и спазва законите, толкова е по-свободен.

Просто дотам водят редовните консумации на "религиозен информационен алкохол". Пристрастяването към него води до халюцинации и тежки форми на делюзии, измислици, скрити зад имитация на съждения и миш-маша от информационни делюзорни инжекции.

Признаците за религиозен делириум и тежки форми на пристрастяване към него са точно сказанията за "ада, гладните духове, пристрастяването на 'мъртвите хора"... и останалите информационни интоксикации. Въз основа на тях много хора продължават да се преживяват сред някакъв религиозен свят, населен с комбинации от техни лични представни атавизми и приказките с които ги "хранят".

Няма нужда от никакъв ад - някъде в отвъдното. В сегашното и настоящето са ясно забележими опитите на хора да избягат от ада си, някъде сред тяхното производно на "рай". проблемите на едното, чрез наркотика на 'другото'...

Дали това информационно-преживяващо, тежко пристрастяване е точно "естествено" или не е съвсем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, _ramus_ написа:

Просто дотам водят редовните консумации на "религиозен информационен алкохол". Пристрастяването към него води до халюцинации и тежки форми на делюзии, измислици, скрити зад имитация на съждения и миш-маша от информационни делюзорни инжекции.

При теб дори и съждения няма. Ти си знаеш по дефолт, затова и не е нужно да мислиш.

За "естественото" да не говорим - ти така и не схвана толкова ясно изразената ми позиция, кое точно смятам за неестествено. Но пък и защо ти е - важното е ти какво виждаш и да си го кажеш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Just a Stranger написа:

толкова ясно изразената ми позиция

Няма такава позиция... При това я наричаш 'своя', а как мислиш - дали е?

Дори и да я наречеш "позиция" тя е погрешна, противоречива или повърхностна. За теб - въобще няма изискване каква е - важното че е, и че ти служи нещо да се.... "изразиш", да ти носи полза спрямо подбраното "основно".

Да ти повторя ли че т.н. "позиция" е проблемна отвсякъде, съдържа неверни предпоставки и неверни извеждания... и неверни заключения. Може би защото...

преди 3 часа, Just a Stranger написа:

При теб дори и съждения няма.

:lol6:

При редовната интоксикация с религиозния наркотик, се изменят възприятието и отражението - поради редовните халюцинации.

От друга страна - първият проблем пред всеки зависим... е да признае зависимостта си. Това означава да я изкара от зоната на несъзнаваното и прикриваното.... и да я направи явна, да го направи категорично и решително. Има цяла наука за "отказване от зависимости" и тя е проверена, систематизирана и за нея има специалисти по теоретичната част, и по практическото й приложение. Разбира се - проблемите са някъде в 'зависимото лице', но за него това винаги му изглежда че проблемите са някъде извън него.

Вътрешните съпротивителни механизми при отказ от зависимото поведение - са основния противник на всеки зависим. Те са налице и са чудесен маркер в написаното от определена калдатска типология списващи.

Религиозният житейски допинг не е по-различен наркотик от всички останали и много лесно е възможно да се провери. За установяване на зависимост, се използва изясняване и нейното уточнение. С което се проверява като се лишава зависимото лице от същото. Ако настъпва явлението Абстиненция - съвсем ясно е. :) 

Познайте сред форума кои точно са религиозно-фантазно зависимите автори на никове? Не е нужно "тото" - по усилието, повторяемостта и упоритостта на утвържденията на фантазиите се разбира докъде е степента на "ментална интоксикация".

А хитрият трик на зависимите е, че честичко споменават точно 'зависимостите и откопчването от тях". :)  В техните фантазии те са с ясното убеждение че "като следваш правилата си свободен", като вярваш - си освободен за развитие, че са 'свободни" че тайното знание е достатъчно само да го прочете някой, да се осведоми с него, да научи 'схемите и концепциите" за да си създаде усещането че "ги  разбира". Същите наричат "разбиране" преживяванията, до които се докарват с това... "учене".

За точно определена типология Калдатци не е важно какво е дадено мнение. Достатъчно е, всеки да се привижда че го "изразява". Наричат вярванията си "убеждения'', смятат че защитават позиции, само защото на тях им се струва че са 'сериозни' и "аргументирани''...

Същата типология несъзнавано решава че е достатъчно някой да има мнение и то по дифоулт  е важно, нужно, значимо, обективно,  отразява вселенска истина... На същите им се струва че е достатъчно да се имитира и подражава нещо... за да се преживее като "НЕЩОТО".  Всъщност - вярването на нещо ги довежда до преживяване на същото, следователно - достатъчно е просто да повярваш... :) и си "свободен, силен, значим, мъдър, мислещ, голям, разбиращ"... И - воалаааа!

Всичко това са изменения от религиозния житейски наркотик, основан, и едновремено водещ до - системи от самозаблуди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _ramus_ написа:

Да ти повторя ли че т.н. "позиция" е проблемна отвсякъде, съдържа неверни предпоставки и неверни извеждания... и неверни заключения. Може би защото...

Липсва елементарна аргументация. Това е може би заради това, че ти липсва ментален процес. 

При всякакви предпоставки има някакво извеждане. Дали довеждат до неверни заключения, то нека видим предпоставките?! В действителност какви са предпоставките, за да проявиш свободата си воля?! (Или, какво, коментираш без воля ли?!= някой ти нарежда ли?!) Дай да видим твоите предпоставки, за да коментираш въпросния потребител? 

Единствено в теб има многократни повторение по отношение на дисона̀нс по отношение на твоят ментален способ за комуникиране, което определено показва, че си в някаква илюзия какъв е потребителя и се опитваш да наложиш своята делюзия като вярна. :) 

п.п. Толкова ли скучаеш в действителността, че тук компенсираш?! Уви нещо в действителността ти пречи, за да се реализираш и тук си избиваш натрупаната агресия. Мда ... Твърде беден си ... до степен баналност ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава позиция... При това я наричаш 'своя', а как мислиш - дали е?

Е как ще е моя. Тя само твоята е твоя, а другите са изпапагалствани. 

Дори и да я наречеш "позиция" тя е погрешна, противоречива или повърхностна.

То се получава направо супер-позиция. Може да е всяко едно от трите, че и всички заедно, ама още не е ясно кое е. 

Да ти повторя ли че т.н. "позиция" е проблемна отвсякъде, съдържа неверни предпоставки и неверни извеждания... и неверни заключения.

Напомнят се факти, а не илюзии. А и при теб така и няма предпоставки и извеждания - само празни приказки. Да напомня, че споменах за привидността на противоречието, но явно разсъжденията ти са предимно на ниво привидност. 

При редовната интоксикация с религиозния наркотик, се изменят възприятието и отражението - поради редовните халюцинации.

Няма значение дали заблудите са религиозни или не. Догмите (наркотикът) не са само религиозни и това цитираното е пример. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Just a Stranger написа:

цитираното е пример. 

Да, но той го възприема като истина. Няма въображение и не разбира дори от елементарна метафора, а ти изискваш от него да разбере какво е примерна хипотеза.  

п.п. Заучил е усукани думички и повтаря, че всичко е сложно, защото на него му е сложно да мисли. Търси емоционални свои тригери, за да задоволи някаква егоистична своя емоция. Нищо друго, освен някаква нисша своя страст, която в действителността не може да я реализира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, dioib написа:

Толкова ли скучаеш в действителността, че тук компенсираш?! Уви нещо в действителността ти пречи, за да се реализираш и тук си избиваш натрупаната агресия. Мда ... Твърде беден си ... до степен баналност ..

Не е агресия, а желание да покаже колко много разбира и е надраснал определени психични модели и механизми. Като ученичка, която постоянно вдига ръка в час за да се изкаже. Ама тук не е нужно и направо си пише. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Just a Stranger написа:

покаже колко много разбир

Агресия е. Ако разбираше, ако при това много, то не би коментирал другия, а би изложил аргументи които да оборят мнението на другия. 

п.п. Да си видял нещо споделено от неговия опит?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Just a Stranger написа:

Не е агресия, а желание да покаже колко много разбира

:)  Всяка тема ли трябва да е идиотска? Всъщност , не темите - идиотите са едни и същи.

За какво въобще си почесваш клавиатурата, щото се изходи кое било "естествено". Алкохола... и шоколада :)  Кое, какво, как, защо - не ти пука, важното е да се леят невежества и глупости. После се оказа че това за теб било "позиция" и чудесно си я бил изразил. По принцип - чудесно ги изразяваш тия... "позиции".

От мозъчна химия не разбираш нищо. От зависимости и наркотици - - също. Лееш една обща кръчмарска аматьорщина, сглобена от миш-маша дето си го погълнал, после - доомешил сам, за да се получи една амалгама от глупости. И се опитваш за пореден път да се гънеш с някакви защитни измишльотини, дето вече си повтарял тук толкова години. Особено - в частта за "развитието" и "свободен е тоя, дето спазва законите". :)

Толкова ли е трудно човек да си каже - от това и това не разбирам. Като не го разбирам няма да се фантазирам, просто ще се уча, ще събирам, ще трупам, ще мисля... ако ми е интересно. Ако не ми е интересно - защо въобще да се занимавам...

Но не - нагълтани са гоуеми учения, мнооооого "материали", карми, животи - та тоя, та оня, та следващия, та по-следващите... Каква е файдата от "многото животи", след като дори в този не знаеш че си жив, а си се нагълтал с заблудните си дроги... от фантазии, в които си вкопчен? За какво въобще толкова се напъваш - света ли спасяваш, хората ли, някаква кауза ли си фантазираш че отстояваш...

За какво съзнание бълнуваш въобще, след като само на приказки, а "носителят" и "Съзнателят" са потънали в миш-маша от заблудна дрога, нагласена за да прилича на "позиции и мнения".

Какво прави човека да се фантазира на 'знаещ" без да е започнал от основните положения.  Приказки - заради приказките и Приказчиците...

Ама това били "позиции", мнения... Всеки невеж вече имал мнение, за да се фука че е като "знаещия". Ей така - с имитацийки, но пък - щом си имам истина, моя си е, най-важното ми е и ще си я дера, ако ще и да е най-глупавото нещо на света. Може за някой да е глупаво, но за мен си е "Истината".

И да ме изкараш сатана няма с нищо да ти отвори очите, вместо да сънуваш. нямаш време... животите може да ги няма а да е само един. Той тече и въобще не знаеш 'докога ще си". Вместо да гледаш онова, дето го имаш... докато го имаш, си се вперил сънено някъде сред блянове и фантазни сенки. Щото... нещо си. И развяваш тоя байрак, заради "Байрактаря"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, _ramus_ написа:

От мозъчна химия не разбираш нищо.

Трябва ли да разбирам от мозъчна химия за да твърдя, че употребата на алкохол води до неестествена промяна в съзнанието? Прочети го осмисли бавно и внимателно, кое намирам за неестествено, защото виждам, че четеш едно, а разбираш както ти изнася.

Отделно, че използваш манипулативни трикове, за да загатнеш, че си компетентен в област, в която не си. 

:)  Всяка тема ли трябва да е идиотска? Всъщност , не темите - идиотите са едни и същи.

Всяка тема с твое присъствие затъва в посредственост. Тъй като ти съвсем целенасочено я заливаш с пумията си, а модератори в този раздел няма.

За какво въобще си почесваш клавиатурата, щото се изходи кое било "естествено".

Естествено е, което ти кажеш, че е естествено. Всичко е точно така, както го "вербализираш". Тя невинната душичка просто си пише каквото вижда, ама не схваща, че с болния си мозък вижда всичко сбъркано.

Толкова ли е трудно човек да си каже - от това и това не разбирам.

Като мозъчната химия ли? Освен това я помисли (да, знам, че ти е трудно, но все пак опитай), кой навсякъде се изказва не по темите, но когато трябва да напише нещо по същество, а не гола критика, обикновено цитира чужди статии или се скрива. Пример е темата за будизма в който много критикуваше участниците, че не знаят какво е ум, но когато трябваше ти да напишеш нещо, се измъкна. Хора като теб са пълни нещастници.

Но не - нагълтани са гоуеми учения, мнооооого "материали", карми, животи - та тоя, та оня, та следващия, та по-следващите...

И ти трябва да сведеш всички до своите разбирания (всъщност под тях), щото си компетентния възрастен, който вече е преминал етапа на заблудите и повече е недосегаем за тях. Добре че нямаш властта и да наказваш, че тогава...

За какво съзнание бълнуваш въобще, след като само на приказки, а "носителят" и "Съзнателят" са потънали в миш-маша от заблудна дрога, нагласена за да прилича на "позиции и мнения".

Туй го повтаряш колко пъти само в това си мнение.  Вече разбрах колко съм заблуден и е безсмъслено да продължаваш да повтаряш едно и също. Отивам наказан в ъгала да размишлявам засрамен над стореното.

Какво прави човека да се фантазира на 'знаещ" без да е започнал от основните положения.  Приказки - заради приказките и Приказчиците...

Ами, ти отговори. Аз пиша по теми свързани с религиите и духовните учения от които си мисля, че разбирам достатъчно. Ти обаче във въпросните теми си бос, а и изобщо не пишеш по тях. Кой много държи да се покаже знаещ, след като така старателно си изгражда образ на разбираш от наука, на пърастнал, на превъзмогнал... и в същото време постоянно вижда противоположното в другите? При теб дори и потребителското ти име е избрано с цел да провокира определени неверни асоциации.

Ама това били "позиции", мнения...

А какво са??? Нали си наясно, или всъщност дали си наясно, че към позицията и мнението няма никакво изискване да бъдат непременно и напълно верни.? Още повече пък да кореспондират с твоите претенции.

Всеки невеж вече имал мнение, за да се фука че е като "знаещия".

Аха, има. Или трябва да няма? Само да следва сляпо знаещия (като рамус) и само да му се кланя. Иначе претендираш, че точно това не харесваш в хората. Всеки с малко повече прозрение ще види скрития тиранин, който за щастие обаче няма възможност да се изяви открито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да ме изкараш сатана няма с нищо да ти отвори очите

Не, глупак. За щастие нямаш власт за да се превърнеш в "сатана".

нямаш време... животите може да ги няма а да е само един.

Имам достатъчно време. А ако животът ти се струва само един, то живей си го измисления и безсмислен живот, лишен от всякаква реална перспектива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Just a Stranger написа:

Хора като теб са пълни нещастници.

Искаш да кажеш че религиозните фанатици, на религиозна дрогичка СТЕ "щастливци" ли? :) 

няма по-щастливи, доволни, докарали си "переспективи", които за тях били "реални". С което се стига до това: ( понеже се изживяваш че ти си "размислителят" - та ето го и "контрапримера"):

А ако животът ти се струва само един, то живей си го измисления и безсмислен живот

Значи - "единственият живот, което е единственото безспорно събитие, изпълнено с явления и техните човешки отражения (дори точно в този момент)... е " измислен и безсмислен" така ли"? :) 

Демек - призива "живей си го тра-ла-ла живот"... а контрапункта е - аз пък ще си живея в измисления си свят, в който ще си фантазирам за много животи...

И каква е файдата от "многото животи", след като дори в единствения, който е безспорно реалният, фактическият и вървящият в момента - за теб е измислен, а другите животи - ти давали "реална переспектива"?

---------

До там стига ефектът на религиозната дрогичка с която се тъпчете цял живот. Цял живот на патерички и шубето от абстиненцията, до степен на това, че личността се формира сред фона и контекста на 'сакатичките". И поради това - сред фантазния си свят им е къде-къде 'по-реално', повече переспективно"... Някакво си битие от очаквания, от фантазии за награди, възможности, свободи, обещания... Все са признаци на хората, които са избягали от реалността, някъде сред пашкулчетата на бляновете си. 

Отгоре на всичкото - си хамелеонче. С мадхямика - едни глупости, една фаза на шантави 'диалози' (които всъщност винаги са взаимопораждащи се монолози).  С бай-ти Ганя от Сливен - други, макар и в друга темичка. С трети - трети варианти... според контекста, според версията за 'благото огледало" сред което да се оглеждаш като този, за когото се имаш.

Важното е да си намираш утеха и мегдан за благи моабети. Какво ще си говориш - няма значение, щото той народния битовизъм и без това е нефелен откъм съждения и критичен анализ... Но пък друго е да се спрягаш като духовен, да знаеш на кое учение си фен, да имаш "позиции" които да изразяваш добре и да си ги отстояваш. А нито са твои тия "позиции', нито ги изразяваш добре, само са подбрани за да ти служат за пристан и котвички.  И цвят...

Ако "позициите" бяха поне обработени ментално и някъде сред практиката - щеше да е чудесно. Но подобни критерии не ви влизат в общата схема.

Добре че нямаш властта и да наказваш

Няма никаква нужда :) - самонаказването чрез житейски дрогички идва заради самомачкането, сред което сте живели и не сте преодолели. Тежести сред социалната среда по време на израстването, ваши собствени ... "тежести", но то това е важна и неизменна част от всяка човешка екзистенция. И се лишавате сами от преодоляване, скрити като мишчици някъде сред фантазните си пашкули.

Няма живот без драматични и кризисни преживявания. Инстинктивизмите карат първите импулси да са от "отбягването им" и ефекта на 'скриване'. Докато след тия първи импулси, сериозните хора набират кураж да ползват драмите и кризите за израстване и развитие - като ги преодоляват. Едното има "продължаващо" действие и резултат, а другото -  задържане и дори "връщане към началото". За тия двете отговарят коренно различни мозъчни дялове и системи от различни "етажи", съответни процеси, явления и наслагванията от тях.

Заради това идват и тия детинщини от времето на твоето ранно детство, заради които се преживявате на жертвички, привиждайки грозния хищник, злобар и нещастник - рамус. Заради това е и мрънкането и вечното мърморене и недоволство. С него чудесно и емоционалничиш за да си навиеш на личният образ колко ги разбираш "религиозните работи". Пък думичката 'разбиране" не е еднаква с папагалене на научени сценки.

Нима си мислиш че не прозират сходствата заради което се натягате с все сила към религиозните си преживявания... Зад всички дрогирани стоят непреодолени проблеми от детството, преди всичко - от емоционален и чуствен характер. Цялата кореспонденция по темите тече именно на същата 'вибрация'. Имитираш менталност, но за пореден път емоционалните изблици издават какво става зад "духовните дрехи на царя". Да ти напомня ли за предишните пъти - или си забравил вече ... ?

Работата е там, че когато мишчицата се е скрила от "лошия свят" тя се лишава от възможността да преодолява - следователно, и да расте и развива. За да не се тревожи, да не трепери , тя потъва в наркотика на фантазния си пашкул сред който си конструира нейна удобна версия за света, хората, живота и цялата амалгама от 'модерности и неизбежности'. Но докато го конструира и разиграва няма как да генерира "кризи". Кризите идват при несходства и парадокси... и дисонанси между все пак нуждата да се живее сред някаква форма на физически и социален контекст,... някак си, докато в главата се 'живее сред друг сън". Нима не се различава лесно чий свят разкрива сред калдата религиозните и фантазни наркомани?

на 25.09.2021 г. в 14:26, Just a Stranger написа:

но при алкохола има влияние върху съзнанието, което е неестествено.

Понеже си духовен, другите не те четат, а ти? :)

Та сега - влиянието на алкохола - било неестествено за мозъка, за съзнанието?...

Ок, а влиянието на шоколада - има ли влияние и дали то е "естествено'"... ? И защо да са "различни" - тия "влияния", та само алкохола да се отбележи? Кафето - то какво "влияние " има - естествено, или не? А хероина? За всяко от тях е налично ВЛИЯНИЕ ВЪРХУ СЪЗНАНИЕТО. Едни са способни да го отчетат, други - не. Заради същото "влияние" са и толкова популярни и са станали съпътстващи хабитатите на Хомо. Религията е психичната версия на тия 'дрогички' - затова е толкова голямо значението й

Ще вденеш ли въобще какво си написал, защото ти обяснявам какво се чете, а не какво става някъде сред фантазния ти свят? Защото докато върви защитната пледоария отново потъна когнитивното - което си е повторяема реакция от толкова години откакто съм сред форума (почти 10). Та - това ли е "развитието" по което работиш?

=====

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, _ramus_ написа:

Все са признаци на хората, които са избягали от реалността, някъде сред пашкулчетата на бляновете си. 

Коя "реалност", твоята ли? Няма реалност от която да избягаш и никога не е имало. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Śūnyatā написа:

Няма реалност от която да избягаш и никога не е имало.

Като отидеш на работа, влез сред пожара - там "реалността' ще ти покаже от какво е важно да "избягаш". Можеш да си го направиш всеки миг - не само на работа... :)

Ако ти липсва АЗ-а няма да се налага да бягаш въобще - влизаш сред пламъците и фантазиите ти стават на дим и въглени, заедно с другите... "нереалности". Ако си на въглени и дим - вече за теб няма да има никакво значение - така че всеки работен ден можеш да пробваш... Ако ти стиска. :)  но не ти стиска.

Глупотевенето по форумчета е просто дозичката от фантазния наркотик с който се запълва празното. И великата ти папагалска мантра е със същата цел. Цели раздели на форума пращят от дрогиранки и нуждите им да си намерят 'стафчетата" едни на други. А духовните стафчета - са само етикетите на дрогата. (като "мадхямик", "просветлен" или "будист" )

=========

В тази връзка - да те питам ли за "що е реалност"... ? :)

Или си с усещането че знаеш какво значи "ВОЛЯ", че и "СВОБОДА:"?

Може би си компетентен относно 'свободната воля", или относно 'доброто или злото'?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, _ramus_ написа:

Като отидеш на работа, влез сред пожара - там "реалността' ще ти покаже от какво е важно да "избягаш". Можеш да си го направиш всеки миг - не само на работа... :)

Ако ти липсва АЗ-а няма да се налага да бягаш въобще - влизаш сред пламъците и фантазиите ти стават на дим и въглени, заедно с другите... "нереалности". Ако си на въглени и дим - вече за теб няма да има никакво значение - така че всеки работен ден можеш да пробваш... Ако ти стиска. :)  но не ти стиска.

Глупотевенето по форумчета е просто дозичката от фантазния наркотик с който се запълва празното. И великата ти папагалска мантра е със същата цел. Цели раздели на форума пращят от дрогиранки и нуждите им да си намерят 'стафчетата" едни на други. А духовните стафчета - са само етикетите на дрогата. (като "мадхямик", "просветлен" или "будист" )

=========

Или си с усещането че знаеш какво значи "ВОЛЯ", че и "СВОБОДА:"?

Може би си компетентен относно 'свободната воля", или относно 'доброто или злото'?

Не стана ясно, какво имаш за реално? Страданието, страхът, илюзията за "аз" или самобитие или всичко заедно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, _ramus_ написа:

Понятието е "реалност" е субективно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че религиозните фанатици, на религиозна дрогичка СТЕ "щастливци" ли? :) 

Не само. А и "нас" ни остави. Важното за теб е, че очакването неизбежно да се превърнеш в труп не е перспектива. Ти нямаш бъдеще според собствените си вярвания. 

Значи - "единственият живот, което е единственото безспорно събитие, изпълнено с явления и техните човешки отражения (дори точно в този момент)... е " измислен и безсмислен" така ли"?

Моят не е. А ти живееш в илюзия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Just a Stranger написа:

очакването неизбежно да се превърнеш в труп не е перспектива

Защо да не е? Това е най- сигурната перспектива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване