Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Свободната воля-добро или зло ?

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Just a Stranger написа:

Желание да напътствам когото и да било не съм изразявал.

преди 1 час, Just a Stranger написа:

По-горе ти предложих да започнеш да правиш подобен самоанализ на истинските причини водещи до едно или друго твое действие/мисъл.

????????? Приятен път в интелектуализациите ти пожелах! Не ми се потъва с теб!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 409
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

преди 20 минути, kipen написа:

...  а и как да я "видиш" като гледаш от неква далечна перспектива, в която няма значение какво си изказал, а фактът, че ти си го изказал тука на Земята се омаловажава... отлитай в интелектуализациите - приятен път... не ми се разтягат локуми, зад които да се скриеш от действията ти... и това сме го играли...

Нищо от написаното днес не е нещо далечно спрямо ежедневния живот. Това, че понякога си позволявам по-отвлечени разсъждения, не ти дава основание да твърдиш, че всичките са такива. Смея да твърдя, че животът ми за един страничен наблюдател си е съвсем земен.

преди 4 минути, kipen написа:

????????? Приятен път в интелектуализациите ти пожелах! Не ми се потъва с теб!

Да, добре. Аз за разлика от рамус (да се свети името му), ще уважа нежеланието ти за разговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Śūnyatā написа:

не мисля

душко... :) "Мисленето" още седи на гробищата и тъжно ридае над гроба, който си му направил.

Та ти още не можеш да направиш разлика между "мислене" и имитацията му! Някакви агресии спрягаш... та ти и на това не знаеш значението? :lol6:

преди 39 минути, Just a Stranger написа:

Смея да твърдя, че животът ми за един страничен наблюдател си е съвсем земен.

И от гледна точка на кого - фантазьора смята че "гледната точна на страничния наблюдател' е някаква си. Той - се явява страничен, за страничния наблюдател... и вярва че последния "наблюдава" каквото той вярва.

Просто така - за да се видят нелепиците. И то от човек, който се напряга относно "самоанализите"... А неговите собствени думи пращят от "вече направени самоанализи"... пък е бозица от недомислици.

Иначе - може пък в "следващите животи" да се оправят нещата. :)

преди 39 минути, Just a Stranger написа:

да се свети името му

Рамус е никой - не е име и няма нужда да 'свети'. Освен за "тия в тъмното" - може би им свети! :) В тъмното и те са светнали та направо "просветлени".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Търсещ истини написа:

Какви проверими факти има за прераждането според теб?

и... това е някаква форма на "отговор " ли? :

преди 2 часа, Just a Stranger написа:

Те повечето хора и да вярват, че живота им ще продължи след смъртта, няма да предприемат някаква сериозна промяна, пък ако се вижда краят му, съвсем нищо няма да предприемат.

Аз отговор не виждам - относно "проверимите факти". Някакви смътни и неясни обобщения... относно "повечето хора" и какво били правили ... Типичен маниер за неясни и многозначни изказвания, които някак си да... имитират синтезна опитност... Пък в тях няма нищо "опитно".

----------------

Предриемането на 'сериозни промени' напук на народните поверия и митове - не става просто с "(по)желания", гръмки парадни фрази и папагалене на вдъхновителни клишенца.. Не става и чрез фантазни патерички от рода на "многото животи". 

За сериозните промени е необходим достатъчно подготвен "Променящ се". Основният му проблем са собствените му вътрешни му съпротиви срещу промяната.

Освен това - налице е един основен казус, относно променянето - нещо в психичното е нужно да подтикне към изменение нещо друго, което пък "решава" че такава промяна е застрашаваща и се надига оцеляваща битка спрямо нея.

Дали това, дето 'подтиква към промяна' се нарича "ВОЛЯ"?  И как въобще е възможно ВОЛЯТА да бъде свободна. Още по-малко пък - това да бъдело "добро" или 'зло'. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, _ramus_ написа:

За сериозните промени е необходим достатъчно подготвен "Променящ се".

И да не се държи като токсичен тип, защото "промяната" тогава е със знак (-) затъване дълбоко в невежеството. Не можеш да претендираш за "промяна", ако не си укротил ума си. Тук ясно се вижда "маймунския ум" на част от списващите по темите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, kipen написа:

развива в по-съзнателните сфери на себепознанието...

По-усукано нещо не бях срещал. :) Няма "себепознаване"!!! Има съзнателно установяване на какво си. Ти няма как да разбереш какво си, но може да разбереш какво не си. Това не е познавателен процес, а себе-анализиране. Да разбереш в какво те бива и в какво не. От там на сетне или развиваш това в което те бива или се занимаваш с това в което не те бива. Само по този начин в последствие може да си "насмогнеш на масрафа" и живееш щастливо, а не под диктовката на "модната" професия. Аман от некачествени професионалисти. :) Все си мислят, че себепознавайки се, могат всичко. :) 

п.п. Що по-добре познанието ти да е насочено към разбиране на другия?!  Или по-добре да му сложиш етикет = "тъп" ... щото си върхът по отношение на силната си воля ... :) 

п.п.2. Тъпият нож не те убива, а те мъчи. :) = Значи не си специалист и не знаеш как да заточиш нещо тъпо ... мда ... :) 

преди 8 часа, Just a Stranger написа:

Постоянно те ползва за пример сред безбройните си повторения.

Може би за него съм лъжовното огледало, което ползва да му казва колко е велик, а аз повтарям , че е грозен и го до вбесявам Започва да губи контрол върху мисленето и прави по-големи грешки, които лъсват в по-голям контраст. = Един вид му вадя кирливите ризи на показ. 

п.п. Не очаквай от него друго: Само кирливи мисли му са в главата. Явно завалията в действителността са го игнорирали като фактор (закъсал го е) на компетентност и затова тук се изживява като корифей, но без мозък. :) = Това само, ако е личност, но по поведението му ми се струва, че никаква личност е, а човек с високо чувство на непълноценност. 

Всичко е до условия.

Свободната ти воля ти дава възможност да разбереш условията и в последствие, ако ги няма да ги създадеш собствено. Или какво, да чакаш условията ли?! Анализираш условията и ги реализираш, а после задоволяваш желанието си и прочие. 

да използваш това, което е на твое разположение правилно за да осъществяваш целите си.

Може и чрез неправилно използване да постигнеш целите си. = Примерно: нямаш чук, но може и с камък. Или вместо с вестник, да убиеш муха с лаптоп.  = целта е изпълнена. :) 

п.п. Днес котките ми са проявили свободна воля. Намерили са начин при скъсана мрежа за насекоми и пукнато стъкло, да влезнат в стаята. Не знам защо желаят да са в къщата, при положение, че цял двор е на тяхно разположение?! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

п.п. поредно ...

Свободна воля е споделянето в тази платформа, но някои я ползват за свои користни цели. = Да наклеветят другия, че има свободна воля да е тук, а не на друго място. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Śūnyatā написа:

си укротил ума си.

Тук ясно се вижда

Нещо забрави ли, че имаш проблем с това "какво значи да си укротил ума". Дори УМ не знаеш какво е. :)  Иначе - за "маймунки ли става въпрос".? :lol6:

Защо упорито търсиш начин да покажеш в какви фантазни блата си затънал и колко гъсто невежество 'дишаш' в тях.

Нали беше без его и вече... отвъд илюзиите, матрицата - поне на раздувки и заучени будистки клишенца. :)

преди 2 часа, Śūnyatā написа:

държи като токсичен тип

ааа - пУТкарал си вече други популярни емоционарски чалгички.

То душицата като е чалгарска, си я влече към "нейното си"? Дали източна, дали виртуална...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _ramus_ написа:

Нещо забрави ли, че имаш проблем с това "какво значи да си укротил ума". Дори УМ не знаеш какво е. :)  Иначе - за "маймунки ли става въпрос".? :lol6:

Защо упорито търсиш начин да покажеш в какви фантазни блата си затънал и колко гъсто невежество 'дишаш' в тях.

Нали беше без его и вече... отвъд илюзиите, матрицата - поне на раздувки и заучени будистки клишенца. :)

ааа - пУТкарал си вече други популярни емоционарски чалгички.

То душицата като е чалгарска, си я влече към "нейното си"? Дали източна, дали виртуална...

Всички токсични хора са много обидени от живота като цяло и по-специално от хората. Възмущението не е продуктивна емоция. Не мотивира да станете по-добър и да се промените.

https://www.google.com/amp/s/www.iwoman.bg/amp/lubopitna/curious/syveti-na-dalaj-lama-kak-da-ne-se-prevyrnem-v-toksichen-chovek-1635254.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Śūnyatā написа:

Всички токсични хора са много обидени от живота като цяло и по-специално от хората.

Възмущението не е продуктивна емоция.

Не мотивира да станете по-добър и да се промените.

Няма такъв друг пример, в който някой в Калдата да събере толкова глупости в три изречения. И трите - без никаква връзка помежду си, грешно изписани...

Щом дойде и Далай Лама да говори за токсичност - голяма чалга е налазила. Сигурно смята че трябва да угажда на емоцинари чалгари. Какво да се прави - "солта" на живота, азота ... на въздуха.

=============

Обаче тия думички не са на Далай Лама. Това е обикновен фейк и неговото име се ползва за да подпира още от заглавието поредната райтърка за линкове и наивни лапнишарани - като в точно този пореден пример.

Достатъчно е за да се зачете коя е "медията", че няма "автор" и изискването за позоваване - кога, къде и какво точно е казал въпросния... , подборката е наивна и съвсем "на парче", останалите загтлавия на чалга-статийки... Просто - за да мине номера и да се изкара някой лев с папагалщини и пълни глупости... И за да ги докара историческия калдатски "будист" - сред темата тук.

До такова падение въпросния още не беше стигал, но сега и тия висоти вече е покорил. Не че и останалото е стока, но си личи  Чалгаря - по чалгата, дори и "с будистко припяване"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.09.2021 г. в 0:11, _ramus_ написа:

Това е обикновен фейк и неговото име се ползва за да подпира още от заглавието поредната райтърка за линкове и наивни лапнишарани - като в точно този пореден пример.

Да, обаче циркулирането на "токсичен" е модерно! И списващи статийки в нетя е нормално да се "закачат" за това в търсене на рейтинг на сайта.... кът има толко много "обидени", за които критиката по отношение на техните развити умения и способности и начинът на изразяването им на мнения, си я интерпретират като "токсична", то е резонно да бъдат "привлечени" от подобни подвеждажи послания...

По-интересно е напредналия в практиката "мадхямик" що се е вързал на тая "гола кука" и провежда думичката за "отрова"..... вероятно неговата "практика" възпитава човек да е "лапнишаран", но необикновен - "будистки лапнишаран", който не е "ограничен" и не "трупа карма" при светски прояви...

Еййй, ще взема да се откажа от анджелизма - при "мадхямика" има повече файда.... ще си цитирам суетно некви цитати и ако некой ме критикува - значи е "токсичен"...и хоп, аз съм най-"неотровния", направо съм "просветлен капитан" и мога да си пиша квото ми падне, без грам съобразяване...

....тотална "свобода", щото всичко е илюзия... е тва е "свободна воля", а не тука да ми пишат, че нямало такава....че съм имал некви подсъзнателни мотиви и няма нищо "свободно" в насочеността и интензивността, с която поддържам насоката на действията ми...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.09.2021 г. в 18:45, dioib написа:
на 29.09.2021 г. в 10:12, kipen написа:

развива в по-съзнателните сфери на себепознанието...

По-усукано нещо не бях срещал. :) Няма "себепознаване"!!! Има съзнателно установяване на какво си.

То, "по-усукано нещо" от твоето объркано мислене няма да намериш другаде освен в специализирани клиники. Виж как за пореден път демонстрираш колко прост и нагъл можеш да бъдеш, щото няма и да приемеш, че в доста отношения си си прост, но с огромно самочувствие на "знаещ"!

"Развива" е показател за процес, "по-съзнателни" е показател за растеж на познание, а "себепознание" е да опознаваш себе си, което включва и "установяване"!

Нямало нещо си, а имало същото?!?!?  ....тия безотговорни споделяния на глупотевини, с игнориране на последствията за качеството на развитие на темите, си го разигравайте с "анадолеца"....да "се изсираш на заметеното" го може само простака - вече ти го написах, ама за теб, разбира се, не важи, нали?!?... ...отново е риторично и няма нужда да отговаряш на въпроса!

...събирай си информация.... ама поне си самограничавай опитите да привличаш внимание с дрънкане на простотии...невъзпитано е, ако помниш какво означава това!!!...

...а и завличаш в "дупката" ти други хора, дето се връзват, щото са невежи че е "дупка", както и за последствията от потъването в твоята "заешка дупка"...и какво прави удавника с хората около него в морето...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, kipen написа:

То, "по-усукано нещо" от твоето объркано мислене няма да намериш другаде освен в специализирани клиники

Ами и твоето е усукан начин да кажеш, че някой е психично болен. Ама така някак си по-меко звучи. Направо си е критика. Ти разбира си си компетентния (критикуващият по презумпция е компетентен и ти фантазираш, че си в тази роля). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, kipen написа:

Щом това "видя" - честито! Спечели от томболата! Никой не може да ти даде това, което аз мога да ти обещая!

Видях безсмислени обиди. Тук не е "храма" и "гоненето на търговците" е неуместно нито от твоя, нито от моя, нито от ничия страна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Just a Stranger написа:

Ами и твоето е усукан начин да кажеш, че някой е психично болен.

Ти тъп ли си или се правиш на такъв?!? 

преди 6 часа, kipen написа:

То, "по-усукано нещо" от твоето объркано мислене няма да намериш другаде освен в специализирани клиники.

Твърдя, че само в специализирани клиники за лечение на хора с умствени отклонения, би могъл да открие хора с "по-усукано" от неговото мислене, т.е. начинът, по който подрежда съжденията си! Още повече, че дадох и пример как не разбира какво съм написал, но пък го отрича!!!?!?!?

Какво толко не разбра, та и "видя" "безсмислени обиди"?!? Питай за "токсичността" и "обидите" този, дето се изказва като вещ по това - шунятчето...че и той ги "вижда" тез неща у критикуващите.... 

Кът се съберете с Диоида можете най-много олигофрения да докарате на човек, който чете кво сте измъдрили, та и го вземе на "сериозно"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, kipen написа:

неговото мислене, т.е. начинът, по който подрежда съжденията си

Нито "мислене", нито "съждения" са налице. Човека си прави кефа и се играе на едно или друго - най-често е на градус, щото самотата на военния пенсионер, живеещ с мама, не е лесна работа.

Не го издигайте до място, където думичките 'мислене" и "съждение" имат смисъл, значение и роля - той не е от "такъв свят". Няма тема, в която да не влачи от глупостите си, но това е групов форум и не трябва да бърка никого. Още повече че честичко служи на други самотни душици да си побъбрят, да пообменят глупости, празни приказки и обикновени народни клишенца...

Няма проблем - всеки си го влече към нещо си. Просто не е доволен, когато му се покаже ясно че личния му театър е само това - театър, пред монитора. А иначе - царят е гол!   :)   Всъщност и цар не е - просто е гол фантазьор пред огледалото си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, kipen написа:

невъзпитано е, ако помниш какво означава това!

Да смяташ, че е невъзпитано споделянето чрез свободна воля на мнение по дадена тема е признак, че ползваш форума с твоя користна цел да влияеш върху другите потребители. 

Форума не е средство за възпитаване на други. Нормално е да има и невъзпитани тук, а по-важно е вашето отношение към тях. Да очаквате, че само чрез вашите мнение може да се развие тема и то в точно определена посока е опит за въздействие над другите потребители. 

До колко Вие и вие развивате темата с "конструктивна" критика към другите потребители или превръщате темата в спор?! 

Вие претендирате за умно държание, а реално глупаво постъпвате. Това ли Ви е Вашето възпитание и единственият принос към дадена тема е да нахокате (да му втълпите, че е глупав, тъп, невъзпитан) друг участник по темата?! 

Нещо ме бъркаш с Рамус, но това е нормално. 

Принципа на "огледалото" е, че явно Вие искате да Ви обърнат внимание, за да Ви сметнат за умни. 

п.п. Един свободен форум не е място за възпитание. Тук основния принцип е: Всеки да сподели своя опит. Дори да е глупав, то това все пак е опит, който може да помогне, защото човек се учи от чуждите грешки, а не само от своите. 

Хората са различни, но дори в простотията има информация, която обаче явно Вас не ви вълнува, а ревнувате, че чрез Вашите "умни мисли" не можете да повлияете на другите участници. 

Елементарно е: Ако човек е възпитан правилно, то няма да се ограмотява тук, да търси изява, да търси внимание, та дори и да се упражнява, а ще вижда и други гледни точки по дадена тема, които, да, може и да са глупави или просташки, за да му влезнат в употреба в действителността. 

Виж благодарение на кой дадена тема се разводнява!? ОК, по някакъв начин и аз го правя, но защо Вие и вие също го правите?! 

преди 20 часа, Just a Stranger написа:

Ами и твоето е усукан начин да кажеш, че някой е психично болен.

Проблема не е, че даден човек е психически обременен. Проблема е в това: Когато се сблъска с по психически обременен. 

Не случайно наблегнаха, че за някои по-важно е да са със силна воля, а не някой да беседва за свободната воля (която било глупост, защото е илюзия). 

За някои не е угодно човек да има свободна воля, а да се подчиняват на някаква тяхна воля. Това било културно и трябвало да възпитават другите в лоното на подчинението. защото те са умни. Всеки който се опита да им "отнеме" това "възпитание" го наричат с какви ли не негативни характеристики.

Има и друго: Не могат да разберат, че в даден момент "вместо да му изваждат очите, то му изписват веждите". 

п.п. Не мисля, че малоумник може да ползва компютър. Не мисля, че психично болен може да борави с компютър. В техните мозъци е илюзията, че другия е психично болен, защото те са психически обременени от това, че в действителността не им се получава и само тук могат да се изкажат своята компетентност по даден въпрос. 

Казано кратко: Тук си търсят потребители чрез които да си упражняват способите с които да могат в действителността да манипулират другите.  

Сети се, ако в действителността кажеш на някой, че е тъп, глупав и прочие какво ще получиш. ;) Но, тук е виртуално. По-смешното е, че получавайки виртуални шамари, то по-ги боли. :) И се себе-насъскват. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Волята е свойство даващо на човека силата да променя съзнателно себе си и своето обкръжение. Променливостта на света около нас е предпоставка за успешното прилагане на волята. Разбира се "предпоставка" не означава "гаранция". Това го споменавам във връзка и с темата за будизма. Ако съзнанието е в основата на света около нас, то дали всичко променящо се не е потенциално възможно да бъде направлявано от волята? Не знам отговора със сигурност, но по-скоро е така. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Независимо дали някой вярва в една религия или не, и дали някой вярва в прераждането или не, няма човек, който да не оценява добротата и състраданието. 

Далай Лама

Необходимостта от състрадателност и доброта е безспорна за голяма част от хората, включително r от тук пишещите. В тази връзка обаче човек може да се замисли над това, че тези, а и други качества изискват постоянство и неотклонност. Добрият и състрадателен човек е винаги добър, а не по-изключение; смелият е винаги смел; мъдрият - винаги мъдър... Тази необходимост от постоянство съчетана с изменчивостта на всичко съществуващо поставя една нелека задача за решаване. Колкото и всичко около човек да се променя, има неща, които той на всяка цена трябва да запази. Единственият път за промяна остава в тяхното нарастване и развитие. Това го пиша тук в тази тема, а не в темата за будизъм, откъдето е цитатът, защото волята не само, че е едно от тези неща, но и тя има основна роля за поддържането на постоянство и по отношение на останалите необходими качества.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 3.10.2021 г. в 15:47, Just a Stranger написа:

Волята е свойство даващо на човека силата да променя съзнателно себе си и своето обкръжение.

Ми... греда. Поредната. :) Толкова аматьорски резултат...

Идеалистичният наивинитет някак си е заразил няколко човека и упорито го предлагат като 'ценност'. Може би и защото не са му се 'съпротивлявали' прекалено... а може би и от 'слаб имунитет'...

преди 1 час, Just a Stranger написа:

Необходимостта от състрадателност и доброта е безспорна за голяма част от хората

Необходимост - колкото и патеричките за "добро" и "зло". За всички "деца" са необходими за началните етапи. По същия начин - всяко новородено може да възприема само черно-бяло. Но до края на една година вече целият зрителен и съответен мозъчен апарат за обработка вече е налице - и за цветно зрение и за 3Д.

Не в такива срокове стоят нещата откъм когнитивното развитие... :)

Останалата "проповедна реч" е вероятно чудесна - за пред сходната на нея публика. Това вече се превръща в синдром - няколкото фанатични проповедници се играят сред накакъв религиозен храм, пълен със събрана публика, която да ги приветства, пред която да се изиграят на важни, нужни, да се преживеят пред нужните си образи. А всъщност - "публиката" е само екрана на монитора, който играе ролята да проектира психичните образи, които се "изливат" сред темите.

Проблемът е, че тия импровизации издават че "говорителят" няма дори начална подготовка, освен назубрени готови клишенца, слепени с фантазни пълнежи. За театъра им - може би е ок.

Всяко изречение от написаните е проблемно - информационно, смислово, липсва работата по осмислянето по основите... може би защото всичката фантазна кашица е взета наготово и илюзията че е "истина", и  "това е вселената' е достатъчна за да почнат волните репликации и утвържденията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Vanko23 написа:

И какво значи свободна воля според пишещите тук?

Ми... нищо не значи, освен фраза, дето е взета наготово от популярни митологични чалги.

Чалгата е важна, защото резонира на чалгарите. А духовната чалга... си е като всяка друга и спомага за екзистенцията сред фантазен свят, поднасящ емоционални и чувствени преживявания.

Заглавието на тази тема е не по-различно по смислов пълнеж от :

"....Сине, синеее, ти си ангел мой... бог ли те изпраааатиииии... да те обичам и да ти се радвам..."  . Слушах го това завчера - на минералния басейн във Варвара, 9-тото повторение вече ми дойде вповече, още повече че ужасно  фалшиво. Но за чалгата тия критерии нямат значение - важното е да носи някому Е-преживявания и пияната публика ревеше фалшиво заедно с оркестъра... Те затова го и повтаряха толкова пъти, пък и - нали е нужно да си поизкарат допълнително кинти

Така е и с много от темите тук - просто чалгарите си искат своето под предлог че били извори на 'свободни истини - даже алтернативни" и "имали мнения, които изразявали свободно". Чалгарски... но какви да са.

Тях това ги интересува и с това 'живеят', като важното си остава някому да носи наслада, кеф и да си утвърждава фантазиите и вярванията. Смисленост, логика, познание, синтез, развитие - ааа, кво е тва, ти пък къв си че да се бъркаш... Некакъв театър, имитацийки и готови дъвки... и толкова. Фалшивости чрез припяване на "готови популярни припеви"... После пак... и пак... Пък и какво друго да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.10.2021 г. в 17:33, Vanko23 написа:

И какво значи свободна воля според пишещите тук?

Воля, която е свободна; воля, която можеш да използваш индивидуално. Границите и обхватът зависят от осъзнатостта и възможностите на конкретния индивид. В действителност волята е една и не принадлежи на човека. От човека прозтичат желанията, но волята, т.е. силата да ги реализира не е негова, а той само я използва според възможностите си и според позволеното му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване