Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

FatAway

Звук от монитор/телевизор

Препоръчан отговор

Ами здравейте аз си имам два монитора за компютъра като единия попринцип е телевизор, но го ползвам за мейн монитор. Има си HDMI кабел и е някакъв нов модел (Samsung, нямам си и на идея къде да видя модела, не мога да намеря кутията на телевизора) Значи много ми е чудно как всъщност да направя така че звукът да излиза през този монитор(телевизор), а не през слушалките ми. Значи пробвах да махна кабела на слушалките от джака им, но тогава въобще съм без звук. http://imgur.com/mUEIaDX (На Windows 7 съм просто съм с темата Windows Classic) тва ми излиза когато отида на Control Panel > Hardware and Sound > Sound > Manage Audio Devices. Значи пробвах и с Realtek Digital Output, но няма звук. А преди малко пуснах тест на звука и се чува. Нямам си и на идея как да го пусна звука през тоя телевизор/монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е видеокартата? 

Иначе, ето как изглежда: 
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами здравейте аз си имам два монитора за компютъра като единия попринцип е телевизор, но го ползвам за мейн монитор. Има си HDMI кабел и е някакъв нов модел (Samsung, нямам си и на идея къде да видя модела, не мога да намеря кутията на телевизора) Значи много ми е чудно как всъщност да направя така че звукът да излиза през този монитор(телевизор), а не през слушалките ми. Значи пробвах да махна кабела на слушалките от джака им, но тогава въобще съм без звук. http://imgur.com/mUEIaDX (На Windows 7 съм просто съм с темата Windows Classic) тва ми излиза когато отида на Control Panel > Hardware and Sound > Sound > Manage Audio Devices. Значи пробвах и с Realtek Digital Output, но няма звук. А преди малко пуснах тест на звука и се чува. Нямам си и на идея как да го пусна звука през тоя телевизор/монитор.

Точно там къдо си гледал става номера. 

Десен бутон на говорителчето в дясно долу до часовника и избираш - "Устройства за възпроизвеждане" 

Публикувано изображение

После му задаваш HDMI устройството ( телевизора трябва да е свързан с HDMI) 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Долу -горе е така,само там ,където си дал на шота трябва да е по-скоро на долната отметка ;) Но автора е дал друг шот и спомена ,че пробвал и с Realtek Digital Output (долното от неговия шот) и не става,което според мен е въпрос на драйвери и настройка....

Точно там къдо си гледал става номера. 

Десен бутон на говорителчето в дясно долу до часовника и избираш - "Устройства за възпроизвеждане" 

Публикувано изображение

После му задаваш HDMI устройството ( телевизора трябва да е свързан с HDMI) 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Долу -горе е така,само там ,където си дал на шота трябва да е по-скоро на долната отметка ;) Но автора е дал друг шот и спомена ,че пробвал и с Realtek Digital Output (долното от неговия шот) и не става,което според мен е въпрос на драйвери и настройка....

Напротив това е точната отметка. Долната е за изхода на звуковата карта. Все пак шота е от моя компютър и знам къде трябва да е отметката :)

Чак сега видях че е качил и шот.... Ами от двете опции които му излизат нито една не е правилната. Да каже каква е видеокартата и да ъпдейтне драйвърите и! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата ми е GTS 450. A иначе телевизора ми даже не се показва там за звука. Пробвах да го изкарам от HDMI джака(или там квото е) и пак си стоят Speakers и Realtek Digital Output. Значи когато го настроя да е на Realtek Digital Output, в миксера на звука излиза че има някъв звук но аз не го чувам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата ми е GTS 450. A иначе телевизора ми даже не се показва там за звука. Пробвах да го изкарам от HDMI джака(или там квото е) и пак си стоят Speakers и Realtek Digital Output. Значи когато го настроя да е на Realtek Digital Output, в миксера на звука излиза че има някъв звук но аз не го чувам. 

Realtek Digital Output е изход на звуковата карта, не на видеокартата!

Деинсталираш старите драйвъри на видеото ако си инсталирал такива. Предполагам че си караш с тези дето windows-a е намерил.

Сваляш си драйвър за видеокартата от тук - според това каква ОС ползваш - 64 или 32 битова !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.