Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

valseat

Проблем с рутер

Препоръчан отговор

Здравейте !

Днес пробвах разни варианти в рутера/ сменявах DHCP сървара/... и по погрешка му дадох disable./..... сега не мога да влезна в настройките на рутера/ менюто от браузера/....пробвах с различни адреси и не става/http://192.168.1.1,192.168.0.1,192.168.1.2 и др./ Около 30мин. се опитвах да го върна на стандартните настройки с ресет бутона  и пак нищо нестава/ изчезват индикациите и не иска да стартира.....и не иска да стартира...пробвах различни начини...не ще и не ще......а го правя по инструкцията !......винаги дава  DHCP IS NOT ENABLED на рутера. Как да го върна към заводските настройки?  Рутера е TP-LINK TL-WR740N.

Ще съм благодарен ако ми помогнете !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Днес пробвах разни варианти в рутера/ сменявах DHCP сървара/... и по погрешка му дадох disable./..... сега не мога да влезна в настройките на рутера/ менюто от браузера/....пробвах с различни адреси и не става/http://192.168.1.1,192.168.0.1,192.168.1.2 и др./ Около 30мин. се опитвах да го върна на стандартните настройки с ресет бутона  и пак нищо нестава/ изчезват индикациите и не иска да стартира.....и не иска да стартира...пробвах различни начини...не ще и не ще......а го правя по инструкцията !......винаги дава  DHCP IS NOT ENABLED на рутера. Как да го върна към заводските настройки?  Рутера е TP-LINK TL-WR740N.

Ще съм благодарен ако ми помогнете !

1. какво не ви хареса в раздела за маршрутизатори?

2. имате ли ИП в момента на мрежовата платка?

3. АКо нямате сложете примерно 192.168.0.5/255.255.255.0 и пробвайте да се свържете към 192.168.0.1 ако не стане пробвайте с 192.168.1.5 и да се свържете към 192.168.1.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. какво не ви хареса в раздела за маршрутизатори?

2. имате ли ИП в момента на мрежовата платка?

3. АКо нямате сложете примерно 192.168.0.5/255.255.255.0 и пробвайте да се свържете към 192.168.0.1 ако не стане пробвайте с 192.168.1.5 и да се свържете към 192.168.1.1

Когато напиша в браузера http://192.168.0.1/   се свързвам с друг рутер/ не е мой/     LAN Settings

The IP address of the DI-524.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато напиша в браузера http://192.168.0.1/   се свързвам с друг рутер/ не е мой/     LAN Settings

The IP address of the DI-524.

закачете се с кабел, не безжично и пробвайте нещата от точка 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как с друг рутер - ти безжично ли пробваш ? с кабел и задръж бутона ресет 30 секунди .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах каквото ми препоръча capnemo ...но не се получава  а рутера съм го ресетвал около 20 пъти  и включен и задържам бутона ресет при включване за различно време и пак не се получава. Правих няколко пъти като при включен рутер задържам бутона ресет 20, 10, 30 сек. 1мин. 2мин. и след това не тръгва като изчаквам най-малко 5мин.

В момента oт настолният комп. съм свързан с интернет от ip---192.168.1.5 subnet mask: 255.255.255. 0 . defoult gateway:192.168.1.5  i preferred dns server: 95.11.55 251

Забравих да напиша че при всяка смяна на ip  рестартирах мрежовата карта ама пак не мога да влезна в настройките на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабел у тебя йест ? Да не си задал същия адрес на мрежовата карта ? Дай и автоматично да получава IP адрес .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам кабели.....ама и когато и бях дал да получава автоматично ип адреси пак не можех да влезна в рутера. Слагам диска на рутера в устройството и използвам easysetup assistant и винаги ми дава DHCP IS NOT ENABLED  в рутера. Как да го разреша като не мога да влезна в рутера и не мога да върна заводските настройки? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам в темата правилни съвети, но все още не си намерил решение. Ще се опитаме в няколко стъпки да пробваме един друг метод за помощ, ако си навит следвай стъпките. :)

Съпка 1.

Включи един лан кабел в някой от LAN портовете (жълти на цвят) в рутера, а другия му край в лан картата на компютъра, на който ще правиш настройките. След това свали този файл, разархвирай го на десктопа на компютъра, който е включен към рутера и стартирай файла. Ако си с windows 7/8 цъкни с десен бутон на мишката и му дай run as administrator... Ще се създаде лог в notepad с име ipconflog.txt, които се намира в дял C: . Прикачи го към следващия си коментар.

Стъпка 2.

По познатия начин от стъпка едно, свали и този файл , разархивирай и го стартирай както предния. Ще се създаде лог в notepad с име lac.txt, които се намира в дял C:. Прикачи го към следващия си коментар.

След това ще продължим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата май отиват към нов рутер.  Ама какъв да си купя?.....За този който е в момента четох някъде ,че трудно връщал заводските настройки/ ако стане въобще/....В момента съм с TP-LINK TL-WR740N.

Гледам в темата правилни съвети, но все още не си намерил решение. Ще се опитаме в няколко стъпки да пробваме един друг метод за помощ, ако си навит следвай стъпките. :)

Съпка 1.

Включи един лан кабел в някой от LAN портовете (жълти на цвят) в рутера, а другия му край в лан картата на компютъра, на който ще правиш настройките. След това свали този файл, разархвирай го на десктопа на компютъра, който е включен към рутера и стартирай файла. Ако си с windows 7/8 цъкни с десен бутон на мишката и му дай run as administrator... Ще се създаде лог в notepad с име ipconflog.txt, които се намира в дял C: . Прикачи го към следващия си коментар.

Стъпка 2.

По познатия начин от стъпка едно, свали и този файл , разархивирай и го стартирай както предния. Ще се създаде лог в notepad с име lac.txt, които се намира в дял C:. Прикачи го към следващия си коментар.

След това ще продължим.

E сега ще се опитам да направя това което ми казваш ......аз съм с xp.....компа е на 9г. ама е екстра...въпреки ,че не използвам антивирусни и стени от години :)

eто логовете от bat.файловете

Нещата май отиват към нов рутер.  Ама какъв да си купя?.....За този който е в момента четох някъде ,че трудно връщал заводските настройки/ ако стане въобще/....В момента съм с TP-LINK TL-WR740N.

E сега ще се опитам да направя това което ми казваш ......аз съм с xp.....компа е на 9г. ама е екстра...въпреки ,че не използвам антивирусни и стени от години :)

Сега установих, че рутера не е бил включен когато е създаден първият лог.файл. Причкачам актуалният....

нещо обърках...извинявам се !

Сега установих, че рутера не е бил включен когато е създаден първият лог.файл. Причкачам актуалният....

ipconflog.txt

lac.txt

ipconflog.aktualno.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се на модераторите,че въпроса ми не го поставих в правилният раздел. Ако преценят нека го преместят където трябва/ ще гледам за в бъдеще да не допускам подобни грешки/. А за рутера утре ако оцелее от специалистите :) в работата  ще се надявам на помощта Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да ме извиниш за забавянето, но ме налегнаха физиологични нужди. Вече съм на линия. И второто нещо за, което се извинявам, е че съм объркал синтаксиса на файла LAC.bat, просто в бързината съм го драснал за win 7 без да се собразя, че за Xp e друг. Искам да повторим сканирането, но преди това искам да изтриеш старите логове. За целта свали файлчето и по познания метод стартирай после ще ти дам другите файлове :)

П.П. Махни и бат файловете от десктопа които изтегли до сега.

delete file.zip

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

e сега го правя......ама ако имаш някакви ангажименти.....и утре е ден.... пък и аз винаги мога да си купя друг рутер .....както и да почерпя де... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

e сега го правя......ама ако имаш някакви ангажименти.....и утре е ден.... пък и аз винаги мога да си купя друг рутер .....както и да почерпя де... :)

Нямам вече, споко нека тестваме как ще се справим заедно ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама аз поддържам компа в изрядна чистота/ във всяко едно отношение/....така че не се притеснявай за изтриването .....Но е хубаво ,че ми обясняваш стъпка по стъпка какво да направя......така предполагам,че няма да има излишни въпроси от моя страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама аз поддържам компа в изрядна чистота/ във всяко едно отношение/....така че не се притеснявай за изтриването .....Но е хубаво ,че ми обясняваш стъпка по стъпка какво да направя......така предполагам,че няма да има излишни въпроси от моя страна.

Ок добре тогава. По начина, които ти описах по-напред само, че сега сваляш двата прикачени файла, стартираш и даваш логовете :)

ipconfig.zip

lac.zip

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок добре тогава. По начина, които ти описах по-напред само, че сега сваляш двата прикачени файла, стартираш и даваш логовете :)

Прикачих файловете.....ама имай на предвид, че за пръв път прикачам тук файлове/ не че е трудно/....ама може да объркам в първият момент нещо.....ама аз бързо се уча, въпреки че съм на 50г. :D

ipconflog.txt

lac.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всичко е ок, справяш се перфектно. Дай ми малко време да огледам. Мисля, че виждам къде е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук съм......ако измислиш нещо добре дошло....ако пък не стане пак ще почерпя :)

Имай в предвид ,че Windows xp e много орязан  при мен / за икономия/ ...ама съм гледал основните неща горе-долу да останат....в момента съм с 1.35гб на диск C и инсталирани 18 прг.  Аз имам още десетки ама не съм ги инсталирал. /чакам да дойде момента :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук съм......ако измислиш нещо добре дошло....ако пък не стане пак ще почерпя :)

Така, искам сега да влезеш в Start>Control Panel>Administrative Tools>Services, да намериш DHCP Client и да видиш какъв му е статуса, т.е. в колоната статус какво пише. Ако е Disable искам да кликнеш с десен бутон на мишката в/у него избираш propertis и след, което срещу startup type избираш Automatic и после по долу start, ok. Пиши да кажеш, за да продължим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aвтоматик е ! DHCP Client

За услугите съм чел много и предполагам,че всичко е точно/ въпреки, че много са спрени при мен а и някои съм ги премахнал въобще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aвтоматик е ! DHCP Client

А service status какъв е? Трябва да е Started...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

da

Според мен проблема е в рутера......то е ясно.....аз изтривам и създавам нови настройки за lan мрежата...и винаги се свързвам......обаче с рутера не мога........аз четох и пробвах  такива  ип адреси които ми препоръча capnemo ама не става ...четох в google 1 час и пробвах всичко и пак не става. проблема  не е в моите настройки на лан картата.....а в рутера/ според мен.,/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

da

Според мен проблема е в рутера......то е ясно.....аз изтривам и създавам нови настройки за lan мрежата...и винаги се свързвам......обаче с рутера не мога........аз четох и пробвах  такива  ип адреси които ми препоръча capnemo ама не става ...четох в google 1 час и пробвах всичко и пак не става. проблема  не е в моите настройки на лан картата.....а в рутера/ според мен.,/

На този компютър в момента има ли интернет? Свали файла и пак по познатия начин ми дай лог.

pinggw.zip

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този компютър в момента има ли интернет? Свали файла и пак по познатия начин ми дай лог.

готово!....Абе заеби го .....Ти от София ли си ?

pinggw.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.