Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
FullPower

Немога да инсталирам Win 7 на нов лаптоп Acer

Препоръчан отговор

Купих си Acer E1-522 но е с някъф тъп линукс промених да боотва от CD-то но не работи диска не тръгва и това е пак ми пуска тъпия линукс... някой ако има идей моля да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че е диска, от който инсталираш Windows е boot-ващ? Линукса нищо не ти пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че е диска, от който инсталираш Windows е boot-ващ? Линукса нищо не ти пречи.

ами то не боотващ седмица има ли ;)

Microsoft Windows 7 Ultimate SP1 x64 Integrated November 2012 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами то не боотващ седмица има ли  ;)

Публикувано изображение

По-добре занеси лаптопа на някой приятел, който разбира, да го преинсталира. И ако той няма нищо против - гледай, и се учи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

По-добре занеси лаптопа на някой приятел, който разбира, да го преинсталира. И ако той няма нищо против - гледай, и се учи.

от 10 години сам си преинсталирам пц-то до сега съм нямал проблеми ама при лаптопите се нещо ново излиза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много ясно. Ако не запишеш диска как трябва, нема да е буутващ.

от 10 години сам си преинсталирам пц-то до сега съм нямал проблеми ама при лаптопите се нещо ново излиза

Да, нещо ново ти излиза от главата. Някой да обясни как се преинсталира пц-то. Може и форматиране да покаже.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си Acer E1-522 но е с някъф тъп линукс промених да боотва от CD-то но не работи диска не тръгва и това е пак ми пуска тъпия линукс... някой ако има идей моля да сподели.

Линукс не е тъп! Просто ти не можеш да го осмислиш! И се научи да пишеш! :offtopic_s:

Редактирано от chochomen (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много ясно. Ако не запишеш диска как трябва, нема да е буутващ.

Да, нещо ново ти излиза от главата.

аз не пиша тука да се заяждам........ ако това е твоята идеа по-добре не пиши диска е боотващ проверих го с неро-то туку що 0.3874.067.017 ICO 9660Bootable (mode 1)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оригинален ли е или ти си си го правил и си го свалял от торент тракер. Освен това може и диска да е дефектен. Тествай на друг компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери пак как си нагласил нещата. Линукса инсталиран на лаптопа, няма общо с това да си буутнеш от CD/DVD-то. Или не си записал диска с windowsa като буутващ или не си нагласил правилно биос, първо буутващо да е CD/DVD. Има и вариант самия носител да е скапан, така че ако си сигурен в двете неща, просто запиши нов диск. И щом ползваш неро, записваш диска с oпцията burn image

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си какви дискове ти чете устройството. Има някои не четат DVD+R, a само DVD-R. Не знам каква е разликата, но е факт, че на няколко лаптопа се опитах да инсталирам джам записан на DVD+R и буутването го нямаше. Писачката на моя лаптоп, понякога не вижда информацията на DVD + R носител.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери пак как си нагласил нещата. Линукса инсталиран на лаптопа, няма общо с това да си буутнеш от CD/DVD-то. Или не си записал диска с windowsa като буутващ или не си нагласил правилно биос, първо буутващо да е CD/DVD. Има и вариант самия носител да е скапан, така че ако си сигурен в двете неща, просто запиши нов диск. И щом ползваш неро, записваш диска с oпцията burn image

Диска на пц-то боотва без проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска на пц-то боотва без проблем...

Дай снимки от boot менюто на лаптопа. Вероятно там не нагласяваш нещо както трябва, щом е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си какви дискове ти чете устройството. Има някои не четат DVD+R, a само DVD-R. Не знам каква е разликата, но е факт, че на няколко лаптопа се опитах да инсталирам джам записан на DVD+R и буутването го нямаше. Писачката на моя лаптоп, понякога не вижда информацията на DVD + R носител.

Кажи какъв ти е диска  с + или с -

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какъв ти е диска  с + или с -

+ R но сега също пробвам и с флашка.... нестава боот ботона на асер е F2 :) и накрая съм сложил харда за всеки случай но не не тръгва никъф вин нито от флашката нито от диска

Напомниха ми за SATA drivers преди на жена ми така и инсталнах лаптопа тъй като win xp беше стар диск и нямаше такива дриверс и беше същото някаква идеа от каде да ги сваля за 7ца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой Ейсъри имат една особеност .Първо трябва да сложиш, диска или флашката с уиндоуса,който ще инсталираш. След това влизаш в биоса , и трябва да видиш носителя .Задаваш го ,като първо бутващо ,ресрарт и си ти .Желая ти успех .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако има UEFI boot го изключи и може и да буутне от диска ти със 7-цата, 

Ебаси един правелен отговор мерси на човека проблема е решен

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако има UEFI boot го изключи и може и да буутне от диска ти със 7-цата, 

Ебаси един правелен отговор мерси на човека проблема е решен

Това ще го пробвам на лаптоп с подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.