Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Worried

Компресиране на 48 кадъра

Препоръчан отговор

Здравейте колеги имам един въпрос има ли програма да компресирам Хобир от 48 кадъра в секунда на 46 или по малко но не толкова много, че да му разваля качеството, защото телевизора ми не чете 48 fps. Благодаря предварително 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам един въпрос има ли програма да компресирам Хобир от 48 кадъра в секунда на 46 или по малко но не толкова много, че да му разваля качеството, защото телевизора ми не чете 48 fps. Благодаря предварително 

Телевизора ти не чете формата на видеото, не му пречи fps-то :) Кажи модела на телевизора, формата на видео файла и по какъв начин го пускаш - с флашка ли през PC-то ли или как? 

P.S. Предполагам че имаш предвид "Хобит" ... "Хобир" не се сещам какво може да е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има го по торентите и в ,,нормален,,вариант! Защо са Ви тези галимации? :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора ти не чете формата на видеото, не му пречи fps-то :) Кажи модела на телевизора, формата на видео файла и по какъв начин го пускаш - с флашка ли през PC-то ли или как? 

P.S. Предполагам че имаш предвид "Хобит" ... "Хобир" не се сещам какво може да е...

Объркал съм ''т'' с ''р'' значи искам да го гледам на телевизора през флашка, телевизора е Samsung за модела не се сещам и когато го пусна ми изписва, че 48 кадъра в секунда не се чете 

та въпроса ми е има ли програма където да го изрежа на 46 примерно ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали не става въпрос за някакъв 3D формат - иначе няма логика да се ползват толкова много кадри в секунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали не става въпрос за някакъв 3D формат - иначе няма логика да се ползват толкова много кадри в секунда.

ДА, разбира се 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА, разбира се 

А от къде ли се разбира? Точния модел на телевизора и какъв формат е видео файла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова е ако не иска да ползва SBS 3D при което намалява резолюцията наполовина, 2x 24 кадъра за 1080/24p   [edit]   Сега го видях тоя филм - не е нормално 24 кадрово 3D с удвояване на кадрите а, някакъв по-нестандартен формат от 48 кадъра SBS като дели екрана по хоризонтала. На компютър може и да върви ама на орязаните плеъри по телевизорите е малко вероятно. Автора вместо да си губи времето да го прекодира на 46 кадъра който пак я тръгне на телевизора я не, да си потърси друг релийс - тоя филм го има и на 24 кадъра и H-SBS 3D  The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.2012.3D.1080p.Bluray.H-SBS.x264

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от къде ли се разбира? Точния модел на телевизора и какъв формат е видео файла?

както казах 3д формат ДТС звук и 48 кадъра та въпроса ми е как да го комресирам, а не защо не тръгва   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

телевизора е Samsung за модела не се сещам

Samsung имат около няколко хиляди модела телевизори и доколкото знам, във форума няма гадатели, които да познаят кой точно е моделът. Без точна информация можем да разтягаме локуми още един месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung имат около няколко хиляди модела телевизори и доколкото знам, във форума няма гадатели, които да познаят кой точно е моделът. Без точна информация можем да разтягаме локуми още един месец.

не искам информация защо не тръгва, а с програма за компресация от 48 fps на 46. Както и да е май хората не ме разбират тук, ще потърся в друг форум :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на луната да попиташ, ще получиш същата помощ.

Как решаваш, че щом не работи с 48, ще тръгне с 46 ?

С 50 е по-вероятно да стане, двд форматите са с 25, а с 23 не съм чувал да има нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както казах 3д формат ДТС звук и 48 кадъра та въпроса ми е как да го комресирам, а не защо не тръгва   

Прочети си модела на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как точно са го рипнали с 48 фреймрейт, когато дори кинозалите (пишеше в статията) не разполагат с техника да го възпроизведат.

А и кой би пуснал блурей или каквото е там с такъв.

Конвертер ползвай, но малко от тях поддържат над 30 фреймрейт, а останалите имат точно определен-50-60-90-120 и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.