Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

iNeXiJt

Курсове по програмиране с C/C++ в град Варна

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам вече сериозно да се занимавам с програмиране на видео игри използвайки C/C++, но не знам къде да отида на уроци в град Варна. Търся индивидуални или групов курс, който да ме научат как се работи с C/C++. Вече разгледах няколко оферти и средно цената е по 300-350лв за 40 астрономически часа (като това е 1 част - въведение и представяне на основните неща). Проблемът е че не намирам такива във Варна. Всички който видях са или затворили, или са в София. Ако някой може да ми помогне моля да пише! Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С курсове няма да стане. Трябва воля и да четеш книги. В Amazaon има доста хубави книги за C++ game. Друг е въпроса какво искаш да правиш. Ако искаш Engine то C/C++ са перфектни, ако искаш да си програмист то те по-скоро пишат скриптове. Разгледай какви търсят за разработката на игри и ти какво точно искаш да правиш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако искаш да си програмист то те по-скоро пишат скриптове.

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6:

Добре де идеята ми беше друго, но не се изразих правилно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези, дето пишат повече скриптове са Web Developer-ите и те пак си програмисти. Все още не смятам, че пишейки С/С++/Java код съм зидаро кофражист :D.

Дефиницията за програмист е доста по-обширна и не обхваща само софтуерната индустрия ;).  

Относно това за Web Developer не съм съгласен. Не само те пишат и не е основно те. Относно това което казах по-горе, просто имах друго впредвид, не че програмистите пишат само на скриптови езици. Имах впредвид, че ако не си от екипа за Engine по-скоро пишеш скриптови програми, които да помагат на другите екипи за справяне с някакви проблеми (графични дизайнери, аниматори ... ). Например някъде се пише доста и на  Lua, което е скриптов език. Това ми беше идеята, не че програмистите пишат само на скриптови езици ( далеч съм от тази мисъл ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно това за Web Developer не съм съгласен. Не само те пишат и не е основно те. Относно това което казах по-горе, просто имах друго впредвид, не че програмистите пишат само на скриптови езици. Имах впредвид, че ако не си от екипа за Engine по-скоро пишеш скриптови програми, които да помагат на другите екипи за справяне с някакви проблеми (графични дизайнери, аниматори ... ). Например някъде се пише доста и на  Lua, което е скриптов език. Това ми беше идеята, не че програмистите пишат само на скриптови езици ( далеч съм от тази мисъл ).

Аз не казвам, че само те пишат, а че при тях просто по-често се пише. Вие дадохте мнението си в конкретиката на проблемната област за игрите, където съм напълно съгласен с Вас - наистина една група програмисти пишат основно по Engine-а, други са по графика и анимации, трети са по performance и т.н.  - това си нормално. Но от първите Ви постове, тази конкретика убягва и поради това сметнах, че говорите като цяло. 

P.S. Понеже съм малко анти-фен на скриптовите езици, ще си призная, че леко останах обиден първоначално, но после се сетих, че дори в момента боря едни dojo истории и ми мина много бързо :D

:wub:

P.S. За пореден път - сори за офтопика  :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от plamito0o12
      Здравейте,може ли някой да ми помогне с едни задачи по Синтез и анализ на алгоритми..
      1. задача: Да се състави функция за копиране на дадена опашка (динамична и статична реализация).
      2. задача: Да се състави функция ,инициализараща дек с 10 целочислени елемента със стойност 0.
      3. задача: Да се състави функция за изчисляване на биномиалните коефиценти за n>=m>=0,чрез използването на динамичното програмиране: (n,m)=n!/(m!.(n-m)!)
      Ще ви бъда много благодарна!

• от denisov_slav
      Здравейте колеги, имам като задание да имплементирам "bash shell" ( език : С ), естествено, не в пълния си вид, а да може да изпълнява някои команди, като ( pwd, ls, echo, cat, rm, cd, etc. ). 

Седнах и направих план как да напиша програмата, и мисля че съм стигнал до някъде, баш шела работи, но странно защо, въведените команди веднъж се изпълняват веднъж не ( излиза съобщение : "command not found" ). 
      Долу ще видите кода, моля за съвети как да процедирам. 
      П.С. ще прикача снимка за да имате представа за какво говоря. 

#include <stdio.h> #include <unistd.h> #include <stdlib.h> #include <string.h> #include <sys/wait.h> #include <time.h> #include <signal.h> #include "functions.h" #define SIZE 128 int main(int argc, char **argv) { // call shell shell_loop(); return 0; } /** * gets user input */ char *read_line(void) { char *line = NULL; size_t len = 0; // save user's input in a character array getline(&line, &len, stdin); return line; } /** * splits user input into tokens */ char **split(char *line) { int pos = 0; char **tokens = malloc(SIZE * sizeof(char *)); char *curr; curr = strtok(line, " "); while (curr != NULL) { tokens[pos] = curr; // save current word into 'tokens' pos++; // update position curr = strtok(NULL, " "); // get next word } return tokens; } /** * remove trailing '\n' */ void trim(char *s) { int len = strlen(s); // get size of string // remove newline character if (s[len - 1] == '\n') { s[len - 1] = '\0'; } } /** * gets local date and time in a specified format * and saves it into a character array */ void *getLocalDateTime(char (*myTime)[SIZE]) { time_t t; struct tm *tmp; time(&t); tmp = localtime(&t); // get local date/time // saved it in passed char array // by formatting it in a specific way strftime(*myTime, sizeof(*myTime), "[%d/%m %H:%M]", tmp); return 0; } int execute(char **args){ // if no command was entered if(args[0] == NULL){ return 1; } // if "cd" is encountered else if(strcmp(args[0], "cd") == 0 ){ return builtin_cd(args); } // else use execvp() return launch_args(args); } int launch_args(char **arguments) { pid_t pid; int status; // create a new process pid = fork(); // if child = true if (pid == 0) { // execute command if (execvp(arguments[0], arguments) == -1) { printf("shell: command not found: %s\n", arguments[0]); } exit(EXIT_FAILURE); } else if (pid < 0) { perror("forking failed"); } //TODO: else { // parent process waits for child to complete wait(&status); } return 1; } int builtin_cd(char **args) { if (args[1] == NULL) { // change directory to home directory char *home = getenv("PATH"); strcat(home, "/"); chdir(home); } else { if (chdir(args[1]) != 0) { perror("shell: directory not found"); } } return 1; } void shell_loop(void) { char *line; char **arguments; int status; char myTime[SIZE]; do { getLocalDateTime(&myTime); // get local date and time printf("%s # ", myTime); // print prompt line = read_line(); // get user input trim(line); // remove newline character arguments = split(line); // split input into tokens status = execute(arguments); // call appropriate function // cleanup free(line); free(arguments); } while (status); }  

• от Deqn Popov
      Да се напише програма на c++ , в която е дефиниран клас правоъгълник с член-променливи: страни на правоъгълника и член-функции: конструктор с два параметъра, функция за печат, функция, която изчислява като изходен параметър правоъгълник със страни, равна на сумата от страните на два правоъгълника, зададени като входни параметри. Да се състави главна функция, която създава обект от класа и демонстрира работата на член-функциите на класа.
    • от Nikitobee
      Добър ден дами и господа! 

Един малък проблем, след стартиране на програма за намиране на корен, прикачвам кода

/* Дано ви хареса програмата :)*/ #include<iostream> #include<math.h> #include<conio.h> using namespace std; int main(void) { int num,ans; cout <<"Enter random number: "; cin >>num; ans=pow(num,0.5); cout <<"\n The root of "<<num<<" is: "<<ans; return 0; Когато я компилирам и стартирам, програмата си намира корен от число, и няма никакви проблеми.
      Но когато стартирам самото exe, и въведа число, натисна Enter... И тадааа - Програмата се затваря автоматично без да прави каквото и да било! 
      Опитах се да добавя един 
      system("pause") Натискам enter, след това ми изписва както съм въвел в програмата " Enter random number", въвеждам число и - пак се затваря автоматично.
      Във вторник ще трябва да я покажа в училище, но ако не оправя това, ще ми стане малко гадно..
      EDIT: Става дума когато пак се стартира от exe-то.  :@ 
    • от Plamy Gerova
      Може ли да помогнете с тази задаба: дадена е огърлица от черни и бели мъниста, така че няма две съседни черни мъниста. При зададени w-бели и b-черни мъниста да се отпечатат всички възможни огърлици.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване