Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

iNeXiJt

Курсове по програмиране с C/C++ в град Варна

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам вече сериозно да се занимавам с програмиране на видео игри използвайки C/C++, но не знам къде да отида на уроци в град Варна. Търся индивидуални или групов курс, който да ме научат как се работи с C/C++. Вече разгледах няколко оферти и средно цената е по 300-350лв за 40 астрономически часа (като това е 1 част - въведение и представяне на основните неща). Проблемът е че не намирам такива във Варна. Всички който видях са или затворили, или са в София. Ако някой може да ми помогне моля да пише! Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С курсове няма да стане. Трябва воля и да четеш книги. В Amazaon има доста хубави книги за C++ game. Друг е въпроса какво искаш да правиш. Ако искаш Engine то C/C++ са перфектни, ако искаш да си програмист то те по-скоро пишат скриптове. Разгледай какви търсят за разработката на игри и ти какво точно искаш да правиш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако искаш да си програмист то те по-скоро пишат скриптове.

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6:

Добре де идеята ми беше друго, но не се изразих правилно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези, дето пишат повече скриптове са Web Developer-ите и те пак си програмисти. Все още не смятам, че пишейки С/С++/Java код съм зидаро кофражист :D.

Дефиницията за програмист е доста по-обширна и не обхваща само софтуерната индустрия ;).  

Относно това за Web Developer не съм съгласен. Не само те пишат и не е основно те. Относно това което казах по-горе, просто имах друго впредвид, не че програмистите пишат само на скриптови езици. Имах впредвид, че ако не си от екипа за Engine по-скоро пишеш скриптови програми, които да помагат на другите екипи за справяне с някакви проблеми (графични дизайнери, аниматори ... ). Например някъде се пише доста и на  Lua, което е скриптов език. Това ми беше идеята, не че програмистите пишат само на скриптови езици ( далеч съм от тази мисъл ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно това за Web Developer не съм съгласен. Не само те пишат и не е основно те. Относно това което казах по-горе, просто имах друго впредвид, не че програмистите пишат само на скриптови езици. Имах впредвид, че ако не си от екипа за Engine по-скоро пишеш скриптови програми, които да помагат на другите екипи за справяне с някакви проблеми (графични дизайнери, аниматори ... ). Например някъде се пише доста и на  Lua, което е скриптов език. Това ми беше идеята, не че програмистите пишат само на скриптови езици ( далеч съм от тази мисъл ).

Аз не казвам, че само те пишат, а че при тях просто по-често се пише. Вие дадохте мнението си в конкретиката на проблемната област за игрите, където съм напълно съгласен с Вас - наистина една група програмисти пишат основно по Engine-а, други са по графика и анимации, трети са по performance и т.н.  - това си нормално. Но от първите Ви постове, тази конкретика убягва и поради това сметнах, че говорите като цяло. 

P.S. Понеже съм малко анти-фен на скриптовите езици, ще си призная, че леко останах обиден първоначално, но после се сетих, че дори в момента боря едни dojo истории и ми мина много бързо :D

:wub:

P.S. За пореден път - сори за офтопика  :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Jay Ed
      Здравейте! Имам проблем с една задачка по програмиране. Ще се радвам, ако успеете да ми помогнете! :)
      "Да се създаде програма, която пресмята лице на определен брой квадрати и определя кой от тях е с най - малка площ. Да се декларира структура, описваща квадрат чрез страна квадрата, да се дефинира масив от квадрати и масив от площите на тези квадрати. Търсенето на площ на квадрат, както и на най - малката стойност, да се реализира с отделни функции."
    • от Wilhelm
      Здравейте, трябва ми спешна помощ за решение на тази задача по два варианта най-късно до утре! Ще съм ви длъжен!

• от FlippyBG
      Здравейте хора, кякой може ли да каже как да оправя програмата. Мерси предварително.
      Да се направи функция за копиране на дадена опашка C++ 

#include <iostream>
      using namespace std;
      struct elem
      {
          int key; elem *next;
      };
      void push(elem * &first, elem * &last, elem * p, int n);
      int pop(elem * &first, elem * &last, elem * &p, int &n);
      void copyQueue(elem * first, elem * last, elem * p, elem * &first2, elem * &last2, elem * &p2, int num);
      int main()
      {
          int num;
          elem *first = NULL, *last = NULL, *p;
          elem *first2 = NULL, *last2 = NULL, *p2;

cout << "\n ~~~ Enter a symbol to stop entering numbers ~~~\n";
          cout << "\n Enter numbers:  \n";
          while (cin >> num)
              push(first, last, p, num);
          cout << "\n The numbers are:  \n";
          //while (pop(first, last, p, num))
      //    {
      //        cout << num << " ";
      //    }

copyQueue(first, last,p , first2, last2, p2, num);
          while (pop(first2, last2, p2, num))
          {
              cout << num << " ";
          }
          cout << "\n";
          while (pop(first, last, p, num))
          {
              cout << num << " ";
          }
      }
      void push(elem * &first, elem * &last, elem * &p, int n)
      {
          p = last;
          last = new elem;
          last->key = n;
          last->next = NULL;
          if (p != NULL) p->next = last;
          if (first == NULL)
          {
              first = last;
          }
      }
      int pop(elem * &first, elem * &last, elem * &p, int &n)
      {
          if (first)
          {
              n = first->key;
              p = first;
              first = first->next;
              if (first == NULL) last = first;
              delete p;
              return 1;
          }
          else
              system("pause");
          return 0;
      }
      void copyQueue(elem * first, elem * last, elem * p, elem * &first2, elem * &last2, elem * &p2, int num)
      {
          while (pop(first, last, p, num))
          {
              push(first2, last2, p2, num);
          }
      }

• от Plamy Gerova
      Да се състави програма, която извежда на екрана онези елементи на списък с начален указател start чиито стойности не се повтарят.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване