Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Трябва ми за телефона ,като на нея ще бъде и андроида.

Четох,че калс 6 била нах-подходяща за ОС ,защото работела по-бързо с малки файлове,а клас 10  е по-бавна с малки файлове, а по-бърза с големи.

Чудя се между тези двете,като бялата не знам каква точно е ,но и дават страшно висока скорост.

КОя да взема:

Тук двете разновидности са една до друга,едната със син надпис,другата с оранжев.

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непременно ли държиш да е Samsung - има карти дето едновременно са Class 10 и UHS-I  http://reset.bg/catalog/14/1414/1414277/

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално дали ще е клас 4 или 6 за телефон, особена разлика няма да се усети. При трансфер на данни към компютъра и обратно - да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непременно ли държиш да е Samsung - има карти дето едновременно са Class 10 и UHS-I  http://reset.bg/catalog/14/1414/1414277/

Не,не държа на марката. Това UHS-I  какво точно е,по-добре ли е картата да е такава ?В смисъл клас 6 като черната или клас 4 но UHS-I  е по-бърза ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората са го написали тук най-подробно, кое какво е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако т.нар. "бяла" карта е 8 Gb. Samsung от линка, няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще стане, но както казах в предния си пост, то и смисъл няма. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,сгрешил съм картата ,мерси.

Имах предвид UHS-I карта спямо такава но без UHS-I.Поправям ликна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от UHS-I (ултра хай спиид) за телефон. Дори и с клас 4 няма да усетиш  разлика. Телефона ти е стар модел от 2009 година, с едноядрен процесор на 1 Ghz. Разликата в цените от 3-4 лв. не може да се каже, че е набутване - каквото прецениш вземи, няма да е загуба.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от UHS-I (ултра хай спиид) за телефон. Дори и с клас 4 няма да усетиш  разлика. Телефона ти е стар модел от 2009 година, с едноядрен процесор на 1 Ghz. Разликата в цените от 3-4 лв. не може да се каже, че е набутване - каквото прецениш вземи, няма да е загуба.

Мерси за отговорите. Това е телефона на гаджето,а да попитам за моя- galaxy s2 ,ще има ли значение бързината ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите. Това е телефона на гаджето,а да попитам за моя- galaxy s2 ,ще има ли значение бързината ?

Да, има. Вземи тази, предложена от ined, а още по-добре, вземи 16 гб., разликата в цената е минимална.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това ,че андроида работи по-бързо на клас 6 отколкото на 10 истина ли е?

Разбира се че не, а и няма никаква логика...

п.п. Винаги има смисъл от по-бърза и с по-голям капацитет карта, дори и ако телефона е по-стар модел и не може да използва предимството на UHS-I, например. Аз такива карти памет от години използвам за флашки. Нямам обикновенни флашки, флашките са ми SD карта плюс микро четец.

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук малко инфо за клас 10 на Самсунг Галакси.Тази съм взел за таблет с процесор и видео като твоя телефон.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че не, а и няма никаква логика...

п.п. Винаги има смисъл от по-бърза и с по-голям капацитет карта, дори и ако телефона е по-стар модел и не може да използва предимството на UHS-I, например. Аз такива карти памет от години използвам за флашки. Нямам обикновенни флашки, флашките са ми SD карта плюс микро четец.

Някъде бях чел,че андроида работи най-бързо с клас 6 .Клас 10 била по-бърза за големи файлове и при трансфер GSM-PC,но клас 6 била по-бърза при малките файлове та за това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, това което имаш предвид е IOPS (ако не бъркам...) и няма отношение към Class и UHS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При носителите на данни от типа на SD,Flash,SSD скоростта при малките файлове винаги е по-голяма отколкото при големите файлове. Може да пуснеш един софтуер за тест и да се убедиш в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При носителите на данни от типа на SD,Flash,SSD скоростта при малките файлове винаги е по-голяма отколкото при големите файлове. Може да пуснеш един софтуер за тест и да се убедиш в това.

Да,но това което четох (не знам колко е вярно) е ,че клас 6 е по-бърза с малки файлове от 10.Иначе знам че по-малките се трансферират принципно  с по-висока скорост,то това е за всички класове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за това се дава и IOPS...

The speed class rating does not totally characterize card performance. Different cards of the same class may vary considerably while meeting class specifications. In addition, speed may vary markedly between writing a large amount of data to a single file (sequential access, as when a digital camera records large photographs or videos) and writing a large number of small files (a random-access use common in smartphones). One study found that, in this random-access use, some Class 2 cards achieved a write speed of 1.38Mbit/s, while all cards tested of Class 6 or greater (and some of lower Classes; lower Class does not necessarily mean better small-file performance), including those from major manufacturers, were over 100 times slower.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за това се дава и IOPS...

Това и с гугъл преводача не успях да го разбера,но както и да е ,май ще взимам бързата карта и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това и с гугъл преводача не успях да го разбера,но както и да е ,май ще взимам бързата карта и това е.

С едно изречение е следното: катите на различни производители не покриват задължително изискванията на класа при различни типове запис (големи файлове т.е. последователен достъп или много малки файлове т.е. в общия случай почти случаен достъп)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С едно изречение е следното: катите на различни производители не покриват задължително изискванията на класа при различни типове запис (големи файлове т.е. последователен достъп или много малки файлове т.е. в общия случай почти случаен достъп)

Мерси за превода,та освен различното представяне при различни марки, има значение и страната производител дори при абсолютно една и съща марка и карта :shock11:  ето видеото.

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Нищо чудно... Взимай по-високия клас, по възможност по-голям обем и не го мисли толкова... При типична работа с телефона, няма да усетиш особена разлика, а лага не е само от типа на картата и класа. Освен това някои андроид устройства и телефони имат проблем с TRIM (има приложения в Google Play които оправят проблема).

А относно цитирания текст, който не можа да го преведеш, преведох ти го на руски с PROMPT (няма български, за съжаление). PROMPT се справя изключително добре с преводите...

Рейтинг класса скорости не полностью характеризует работу карты. Различные карты того же самого класса могут измениться значительно, встречая технические требования класса. Кроме того, скорость может измениться заметно между письмом большого объема данных к единственному файлу (последовательный доступ, как тогда, когда цифровой фотоаппарат делает запись больших фотографий или видео), и письмо большого количества маленьких файлов (использование произвольного доступа, распространенное в смартфонах). Одно исследование нашло, что в этом использовании произвольного доступа некоторые карты Класса 2 достигли написать скорости 1.38Mbit/s, в то время как все карты, проверенные Класса 6 или больше (и некоторые низшие классы; низший класс не обязательно означает лучшую работу маленького файла), включая тех от крупных изготовителей, были более чем в 100 раз медленнее.
Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Огнян Миков
      Здравейте,

Искам да си взема една 64ка за Галакси-то даже бях готов да я взимам, но в магазина ми казаха,  че на такъв стар модел телефон най-вероятно щяла да забива. Досега не съм имал проблем с 32ката свързани с паметта, даже в момента е с <200MB free от 32GB. Не се бях замислил, че може да има такъв проблем. Като цяло съм бос тук и затова искам да попитам някои ако има S4 с 64ка как се държи.

Срещнах мнения в англоезичен форум, че зависи и от класа на SD картата и при някои версии на Андроид препоръчват клас 10, за да работи добре. Мнения?!

Благодаря предварително!
    • от driver_sl
      Здравейте колеги,
      От доста време не съм публикувал тема, та реших да събера малко мнения и да помоля за помощ по-опитните от мен, за проблема ми. 
      През 2011 г. закупих от ибей тази карта памет: 

Разликата на тази от снимката с моята е единствено с надписа 07 от последния ред. На моята пише 39. Всичко друго е 1 към 1.
      Първо да уточня, че картата действително е 8Гб. Служи ми вярно до миналата седмица. Бях я сложил на слота в смартфона(Lenovo S660) и всичко беше добре, до момента, когато реших да направя бекъп през рикавъри. Преди това бях инсталирал къстъм CWM и нямаше проблеми. Бекъп-а продължи твърде много време - около 30 мин. при което на мен ми писна да чакам и просто изкарах батерията на телефона и го рестартирах. След рестарта всичко тръгна нормално, но 15 минути по-късно телефона ми изкара съобщение, че има проблем с картата. Интересното, е че през тези 15 мин. картата беше разпозната и имах достъп до файловете. След съобщението за проблема, картата стана недостъпна и  не може да се използва. Опитах с различни четци да я форматирам, но без успех. Когато включа четеца и опитам да я форматирам, ми я разпознава с доста по-малък обем:

При опит за форматиране с HP usb disk storage format tool се появява съобщение, че картата е защитена от запис. SDFormatter v4.0 направо забива. С тул-а в Windows-а започва да форматира, но не стига до никъде. Интересно защо и двете програми разпознават картата като 3,8 Гб, при положение, че когато работеше нормално, съм я запълвал почти до 100% и след това съм си свалял информацията без проблем. Кое може да се е повредило според вас? Дали е възможно да се поправи? 
      Така или иначе си купих нова карта, но много ме гложди да я разнищим тая работа да видим какво и се е случило. 
      ПС: Моля, ако темата не е за този раздел, модератора да я премести в правилния! 
    • от bambi89_stz
      Здравейте,имам прблем с карта microSD.Имам такава карта 4 гб,ползвала съм я на нокия с5-00,обаче телефонът се развали и си купих нов експириа ел,слагам картата вътре не я отчита въобще,слагам я в адаптер на лаптопа,не отчита нищо,преди да се развали нокията,съм носила картата във фотостудио,в интернет зала да си вадя снимки или документи,там също не я отчиташе,явно съм заключила картата,макарче не помня за това и сега незнам имали начин да я оправя и как,при положение че телефонът на който единствено работеше картата,не работи.Моляви за помощ,не са ми нужни нещата в картата,ако изобщо има такива,просто искам да си я ползвам
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.