Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.Имам следния проблем с моята машинка от едно известно време стана доста бавен по необясними за мен причини.Предполагах че има нещо разместено или някой кабел не прави добър контакт проверих и това не е,сканирал съм го с НОД 32 за вируси пак нищо.Започвам да си мисля че уиндоуса се е омазал и иска смяна(уиндоус ХП сървис пак 3 32 бита)на около 4 години е и не е сменян.Бихте ли ме посъветвали от какво може да е това голямо забавяне.Ето и какво има в кутията :)

Рам:3 ГБ на два слота по 1 ГБ и 2 ГБ и двете са kingston ДДР2 800 мегахерца.

Процесор:DualCore Intel Pentium Е6500, 2133 MHz (8 x 267)

Хард:500 GB

Видеокарта: NVIDIA GeForce 640(2048MB) (сменяна е наскоро преди около 7,8 месеца)

Дъннаплатка:Gigabyte G41M combo(сменяно е наскоро заедно със видеото)

Чипсет на дъното:Intel Eaglelake G41

Захранване:Нод 450 Вата

ПП:Понякога(не всеки път)като го стартирвам ми исписва да сложа дискът на уиндоуса във СД-то и като се включва издава странен звук от СД-то.

Надявам се съм предоставил всичката нужна информация за проблема и съм пуснал темата във правилния раздел.Благодаря за вниманието :D :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП:Понякога(не всеки път)като го стартирвам ми исписва да сложа дискът на уиндоуса във СД-то и като се включва издава странен звук от СД-то.

Явно си сбозил ОС. Може би иска поправка на системни файлове или пък в биоса е пипано първо бутващо устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай диска с HDTune за лоши сектори. С този nod32 ако си мислиш, че хващаш нещо... Провери първо харда после, ще гледаме за вируси с malwarebytes anti-malware

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало направи една преинсталация. WinXP на 4 години, че и NOD за антивирусна ... Като нищо може да се сбози.

И помисли за Windows 7, спокойно ще върви на тази машина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во ГО преинсталирай 2-ро Сложи му WIN7 така значително ще се подобри бързината на компютъра 3-то Защо процесора ти е 2.1 гхз ??? този модел работи на 2.93 гхз... предишният ми процесор бе същият... странно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имаш право сега погледнах във евереста работи на 2.93.Правя скан на харда както каза колегата със HD Tune Pro за грешки ще пиша когато завърши.Мислих да му слагам ХП пиратка тази версия Windows XP Professional SP3 32-bit - Black Edition 2011.12.22,та поради очевидни причини нямам възможност точно сега да си спазаря един уин 7 искам да ви попитам има ли голяма разлика във преинсталирването на Уин 7 и ако си дръпна пиратка ще работи ли.Благодаря за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло Windows 7 се инсталира по-лесно. Щом си инсталирал XP - ще се справиш и със 7-ицата.

Против правилата на форума е да ти препоръчвам пиратски софтуер, включително и ОС. Но ако решиш да слагаш такава - избягвай разни "едишън"-и. Само чисто MSDN копие.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да сложиш 7ца , виж колко ти е дял С - трябва да е минимум 30 ГБ . Колегата по горе каза - изобщо не се опитвай да слагаш такива блек , мек хипер лгеймър едишъни - само чисто копие .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам че е против правилата на сайта да се дават линкове препоръчват пиратски софтуеъри и тн.просто попитах дали ще работи както работят ХП.И какво занчи чиста версия само това не разбрах извинявам се за невежеството си.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само чисто MSDN копие.

Колегата го е написал - това търси , ти си знаеш къде - нали е само за проба ;)  и дяла колко е ? да не се окаже че е 15/20 ГБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

70 гб забравих да го добавя във отговора.Във момента правя скан на харда за лоши сектори и забелязвам нещо мн странно скороста на сканиране е много ама много малка(както върви ще приключи след 1,2 дни.....)със сравнение на notebook-a който имам,на компа е 3,8 МБ за сек а на notebook-a е 65 МБ за сек разбирам със по малък хард е 160 ГБ но все пак това нормално ли е.Благодаря за съвета за уин седмицата тя ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8 е за таблети

Добре, че ни просветли! Сигурно ти си писал кода и знаеш най-добре, кой съм аз, че да споря?! :shock11:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А още по-добре легален Windows 8 с 90+90 дни пробен период! Windows 8 Enterprise

Ще обясниш ли по-подробно кое му е "по-добре"-то на Win 8? Че аз нещо не мисля така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте си ги мерили , когато се докажат като старото ХР ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте си ги мерили , когато се докажат като старото ХР ;)

Само така голям привържаник съм на ХП и все още съм малко скептичен към новите НО какво да се прави трябва да се опитват и нови неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено се оправи машинката след преинсталацаията,форматирах харда преди да инстална уин 7 и въврви като пушка.След проверката на хард диска за лоши сектори излезе добре.Как мислите дали се е бил скапал уиндоуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мислите дали се е бил скапал уиндоуса.

Ами то името му няма да е Windows :)  Не , честно казано се скапва в повечето пъти от зад клавиатурния потребител . Повече от 3 год. съм карал на домашния със ХР без дори да усещам някакво забавяне :D служебния ми е инсталиран към 2005 , работи , но по някой път ми идва да :shake_puter: но не мога да пипам - не съм админ :( от време на време свалям диска и го по прочиствам и дефрагментирам на моя комп , но си реве за преинстал .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но не мога да пипам - не съм админ ...

Ха, досега да съм му намерил паролата или най- малкото да съм я махнал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.