Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Неваляшка

Записвачка с IDE интерфейс

Препоръчан отговор

Здравейте! Налага се да купя нова записвачка. Кмпютъра ми е стар, и дъното е ATA така че мисля, че и записвачката трябва да я търся такъв интерфейс. Обаче незнам в какво се състои разликата. Имат ли външно някаква разлика записвачките SATA  от ATA?

Ако купя записвачка SATA интерфейс http://www.bomba.bg/computers/komponenti/optichni-ustroistva-cd-dvd-rwr/zapisvascho-ustrojstvo-lg-gh24ns90-cheren-panel-sata-dvd-rw-lg-gh24ns90-sata.html  , няма ли да стане да работи на компютъра ми, след като старата е била ATA?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат ли външно някаква разлика записвачките SATA  от ATA?

Публикувано изображение

Ако купя записвачка SATA интерфейс ... няма ли да стане да работи на компютъра ми, след като старата е била ATA?

Да, чрез адаптер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тя старата ми записвачка, имаше два кабела, които измъкнах като я вадих. Пак един такъв широк и един като този малкия. А може малкия да е бил само за напрежението?! Със сигуроност имаше два кабела и единия беше тоя широкия, лентовия.

Благодаря! Ако имат адаптер в магазина, ще взема SATA ако не ще взема ATA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тя старата ми записвачка, имаше два кабела, които измъкнах като я вадих.

Със сигурност са били два кабела, и със сигурност малкия е бил такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си марката и модела на дъното може да имаш SATA интерфейс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си марката и модела на дъното може да имаш SATA интерфейс.

Компа е старичък. Дъното е IBM 8183K73

Но сега видях, че е била свързана старата записвачка със широкия кабел и този малкия четири понв молекс. Значи е ATA

Благодаря на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.