Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От speedcomputers.biz магазин ми предложиха следната конфигурация:

Твърд диск - Seagate 500GB 7200/16MB SATA III/600 1 бр.
Памет за настолни системи - 8GB 1600Мхz DDR3 SDRAM, KIT 2x4GB - Общо 8GB 1 бр.
Оптично устройство - DVD-RW LG GH24NS95 DVD RW SATA BLACK 1 бр.
Кутия - Cooler Master TM300 BLACK 1 бр.
Захранване - Thermal Master 420W PFC 1 бр.
Видео карти - nVidia GeForce GT 630 GDDR5 1GB/128bit HDMI, DVI, VGA 1 бр.
Процесор - 6 (шест) ядрен AMD FX-6100 3.3GHz до 3.9Ghz,14MB cashe + Arctic Cooling Freezer 13 Pro охладител 1 бр.
Дънна платка - ASROCK AMD 970 Pro3/AM3+ USB3.0/SATA III 1 бр.
Портове отпред -  1 x USB 2.0; вход за слушалки; изход за микрофон
Портове отзад - 1 x PS/2 Mouse Port; 1 x PS/2 Keyboard Port; 6 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports; 2 x 3.0 Ports; 1 x RJ-45 LAN Port with LED (ACT/LINK LED and SPEED LED); HD Audio Jack: Side Speaker / Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphone;
Изходи на видеокартата: 1 x D-Sub Port; 1 x DVI-D Port, 1 x HDMI

Цена: 869 лв.

Добра ли е конфигурацията, като компютъра ще се ползва за гледане на  филми  браузване в Интернет и игри . Няма да се ползват тежки програми. Ако настоящото предложение не е добро, моля предложете ми конфигурация на подобна цена. 
:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tрагична ето го моето предложение от никем...
GB 970A-DS3 / AMD970/ AM3/+
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 BULK
CM K350 W/600W PSU

Обща стойност - 827.81 лв. с ДДС тъй като не сте дали бюджет сметнах ,че е около 850 ~ aко не ви е проблем за 888 лв сменяте картата с тази - PALIT GTX650TI BOOST OC 2GB D5

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)
  • Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри определено не става с тая видеокарта а захранването е бомбичка със закъснител. Както Dream Savior ти е посочил за тия пари се взима по-добър процесор, видео, захранване и кутия. пс. Много ме радват оферти в които изписват "портове" и "вградени екстри". Питай ги може ли да го купиш без тях.  :)

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението ми е с Intel Core i5 + HD 7850. Ако ви е много се заменя с HD 7790.

BB Code:

ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

4GB DDR3 1600 A-DATA

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

PSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400S

DELUX DLC-MG460 NO PSU

CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE - x2

Sapphire AMD Radeon HD 7850, 1024MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI-D - от em@g 

Общо: 894.41 лв. с ДДС и безплатна доставка за видео картата от em@g

За частите от n!k3m около 25 лв. за доставка най вероятно...

Общо: 835.96 лв. излиза ако замените видео картата с тази: Sapphire ATI Radeon HD7790, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E  - от em@g 

Поздрави и успех! :)

Редактирано от duskwood (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 576.09 лв. с ДДС
Обща стойност: 859.68 лв. с ДДС
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение за 900лв.

ASUS P8B75-M LX /B75 /LGA1155

I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155

DDR3 4GB 1333MHz SIMMTRONICS SIM-22823013

PSU CM GX 450W APFC

650лв. от никем

+

Sapphire ATI Radeon HD7790, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E 

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

250лв. от емаг за видео картата и кутията - тяхната доставка е безплатна и няма да натоварва бюджета!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеална конфигурация. Нека вземе и захранващият блок от emag. Така ще си спести "два" лева. Само паметта ми бяга нещо. Нека пусне за нея малко пари, пример A-data. 

ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

4GB DDR3 1600 A-DATA

PSU CHIEFTEC A-135 400W APS-400S

DELUX DLC-MG460 NO PSU

CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE - x2

Sapphire AMD Radeon HD 7850, 1024MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI-D - от em@g 

Общо: 894.41 лв. с ДДС и безплатна доставка за видео картата от em@g

Общо: 835.96 лв. излиза ако замените видео картата с тази: Sapphire ATI Radeon HD7790, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E  - от em@g 

Думи нямам. Толкова рязане за едната производителност. Каква е тази кутия, не знам. Орязано захранване. Скопена дънна платка. Най-сладкото е, че си има и два вентилатора.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, че си попитал!!! Не си заслужава това, което са ти предложили. Виж колегите какво са дали, избери си, всичките са по-добри от това 'нещо' в първият пост! Поздрави!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеална конфигурация. Нека вземе и захранващият блок от emag. Така ще си спести "два" лева. Само паметта ми бяга нещо. Нека пусне за нея малко пари, пример A-data.   

В емаг , единствената промоция в момента е на видео картите с марка Sapphire, така че съм гледал да предложа максимално добри компоненти в рамките на бюджета!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Думи нямам. Толкова рязане за едната производителност. Каква е тази кутия, не знам. Орязано захранване. Скопена дънна платка. Най-сладкото е, че си има и два вентилатора.

:offtopic_s:

Ами Господин "Многознайко" защо и "Ти" не предложи нещо досега? Или по точно ти отърва да плюеш в този форум като ергенче...

В случая има рязано от тук от там но кутията е добра за цената си и широка! Това не прави RAIDMAX ATLAS RMX-ALT по некачествена... напротив! Явно не знаеш и ще те подсетя за вентилаторите че те служат за въздушен поток... H61M VG3 ще му бъде достатъчно и ще свърши работа! Ако иска по добро с USB 3.0 с повече слотове и т.н е друг въпрос... Захранването за парите си е добро сред другите!

Предложението на playalistic клони към изчерпване на темата. Добри подбрани компоненти като цена/качество и производителност ако автора се насочва към тези критерий!

Редактирано от duskwood (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
    • от Vladimir96
      Здравейте решил съм да си сменям старата щайга с нова и за момента съм се спрял на тази. Ще го използвам главно за интернет,филми,музика,и игри през андроид емулатор,може и не само през него,та какво ви е мнението  Благодаря
      Кутия със захранване Segotep ATX SG-PS-111D-500 +2 отделни вентилатора 92 и 120мм
       https://desktop.bg/desktop_cases-segotep-segotep_atx_sgps111d500
      Дънна платка Gigabyte Z170-D3H LGA1151
       https://www.ioncomputers.bg/product/3275/gigabyte-z170-d3h.html
      Процесор Intel Core I3-8350K Coffee Lake
      https://www.ioncomputers.bg/protsesor-intel-core-i3-8350k-coffee-lake-soket-lga1151.html
      RAM памет 2х4GB DDR4 2400 MHz Corsair Vengeance LPX Black Heat spreader
      https://www.ioncomputers.bg/product/5103/ram-pamet-4gb-ddr4-2400-mhz-corsair-vengeance-lpx-black-heat-spreader.html
      Хард диск 1TB 3.5" Seagate Barracuda ST1000DM010
       https://www.ioncomputers.bg/product/7344/hard-disk-1tb-3-5-seagate-barracuda-st1000dm010-s-3-godini-garantsia.html
      Видеокарта Palit GeForce GT 710 (2048MB DDR3) (Закупих я наскоро,заради старата ми щайга )
      https://desktop.bg/archive/desktop_video_cards-nvidia-GeForce_GT_710-palit_geforce_gt_710_2048mb_ddr3#characteristics
    • от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.