Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ripi

Видеокартата загрява

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.От седмица някъде видеокартата ми (Nvidia geforce gtx 460) започна да загрява и то много.Когато пусня, която и да е игра(пример:GTA SAN ANDREAS, която е доста стара игра) видеото ми за 2,3 минути загравя до максималините 100 градуса.Започва звукът от дъното,който ме предупреждата да спра играта,а ако продължа ми рестартира компютъра.Онзи ден го разглобих, почистих го от прахта смених пастата на видео картата,вентилаторчето към картата си работи и всичко е наред.Имам две вентилаторчета в кутията едно отпред другото отзад.След всичко това пуснах отново горепосочената игра и отново загря до 100 градуса само,че малко малко по бавно.Не държа кутията на слънце.Някой приятели ми казаха,че може да е от жегите,които са в момента.

Вече не знам какво повече мога да направя и затова се обръщам към вас.

Ето и снимка на видеото http://images.bit-tech.net/content_images/2010/07/nvidia-geforce-gtx-460-graphics-card-review/palit-geforce-gtx-460-1gb-ab.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти как я почисти , от горе обра прахта ? трябва да се разглоби и изчисти хубаво и да се смени пастата - вентилаторчето и върти , но дали е колкото трябва :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва да се разглоби и изчисти хубаво и да се смени пастата - вентилаторчето и върти , но дали е колкото трябва :(

И ако е нарпавил така - как я е сглобил после, сложил ли е свежа паста...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същата карта и вентилаторчето и е слабичко. Иска си редовно чистене, особено на радиатора. Лесно се разглобява, изисква се просто нежно да се пипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти как я почисти , от горе обра прахта ? трябва да се разглоби и изчисти хубаво и да се смени пастата - вентилаторчето и върти , но дали е колкото трябва :(

Не.Махнах вентилаторчето, радиатора и ги почистих всичко.Като нова беше.Сложих паста на чипа и върнах всичко.До това колко върти вентилаторчето не мога да кажа,защото не знам колко всъщност трява да върти 

Компютърът го имам от около 3 години и до сега не ми е правил такива проблеми.А съм подкарвал и доста по силни игри като Battlefield 3 с всички ефекти и глупости на максимум.Редовно го чистя и просто не знам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си прекалил с пастата ? каква е и преди какви темп. е държала , в смисъл - влоши ли се . Вентилаторчето го загледай поне като изгасиш компютъра да има инерция а не да спре от веднъж или с пръст като го бутнеш да се върти свободно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не мисля,че съм прекалил сложих съвсем малко колко трявба.Ами преди максимум достигаше до 80 при игра на Battlefield 3,като съм играл два часа без да спирам.А и бтл пастата не е от най-скъпите - cooler master е. Със същата паста съм и на процесора,който преди време ми правеше съшия проблем, но сега всичко е наред.

Забравих да кажа,че сега го изключих и перката продължи да се върти няколко секунди след това,а и като я завъртя се върти свободно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи има нещо нередно след намесата Ви :( повторете процедурата като пастата да е един лек филм върху чипа . Нещо при монтажа на охладителя да не е наред ? Но във всеки случай - не и тествайте топлинната защита :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързата ви реакция.Понеже стана малко късно утре като стана на спокойстие ще го отворя и ще сложа паста наново.Благодаря на всички утре ще пиша дали съм го оправил или продулжава да е така  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Пламен Р
      Здравейте като играя някоя игра и като я свърша отварям капака на компютърът и видеокартата пари..направо не е за баране прегрявя...апак имам 2 вентилатора в кутията си един отгоре и долу!!!
    • от kayKayEhnn
      Здравейте,
      Знам че наскоро биткойна падаше и много хора реват. Днес в английския ибей гледам GTX 1060 по 100-150 лева, за сравнение в България са по 800+, какво става?
    • от А. Грибачев
      От вече 3-4 седмици имам лаптоп Acer Aspire v3:
      -Intel i7 4202MQ 2,2-3,1 ghz Quad
      -Nvidia GTX760M
      -8 RAM
      -W10 Pro
      Проблема идва от там, че докато играя някои игри температурата на видеокартата стига до 85-90 градуса, имайки предвид, че преди седмица си взех охладител като поставка под лаптопа. Не знам такава температура нормална ли е и ако не е - бих желал да знам как мога малко или много да намаля температурата.
    • от EvilMcDarkness
      Здравейте !
      Преди 2 дена смених старата GB R9 270x за MSI RX 480 X Gaming
      Бях махнал старите Crimson drivers преди да я положа на слота.
      Инсталирал съм последната версия + MSI Gaming app и Afterburner . Не съм модифицирал нищо - всичко е на stock настройки.
      Проблем ми е, че охладителя на това животно (2 140мм витла) се включват на максималните 2600 RPM всеки път когато температурата стигне 35 градуса и не се спират докато не падне под 30.
      Звука от това е сравним с апачи хеликоптер. Въпросът ми е, можете ли да ме посъветвате как да настроя охладителя (през Wattman или MSI Gaming App) че да се получи нормална работа.
      Пробвах да чета форуми и различни източници, но не намерих еднозначен отговор на въпроса.

Още нещо - при инсталиране на картата се оказа, че шината на кутията ми доста прилично "блокира" HDMI i DP-тата (дава ми около 1-2 мм отстъп да сложа 4мм широк накрайник на стандартен HDMI кабел)
      Извинявам се за качеството на снимките, нямам авто фокус на апарата, мисля че са достатъчни за да схванете идеята.
      В момента 2та ми монитора чакат да ги включа в HDMI портовете, но заради този блокаж не мога да пъхна кабела докрай.
      Не е вариант да отхлабя закрепващите винтове на картата и да я наклоня под ъгъл, пробвах - не прави пълен контакт в PCI slot-a така.
      По форуми четох, че вариантите ми са 2 - да изрежа част от HDMI кабела или да "поокастря кутията" (не е пълноценен вариант заради риск от токов удар ако се свали защитното покритие)
      Някои от вас ако е имал подобен проблем, може ли да ми подаде решението, което е намерил ?

И последно - какво мнение можете да дадете за dual monitor set up с ASUS 21.5" VS229HV ? Търся мнение на човек с такъв монитор.

Конфигурацията ми е
      Intel i5 3350p CPU
      GB B75 2DV Mobo
      CM K350 case
      CM B700 PSU
      MSI RX 480 8G VGA
      Corsair Vengeance 2x4 GB RAM

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.