Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

HEX Editor за какво служи и какво показват тези цифри и букви като отвориш някакъв файл с тази програма.

Редактирано от looper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го разгадая този код от какво трябва да разбирам всъщност не съм наясно какво представляват тези цифри нека ако може някой да каже ?

Аммм, я малко по-подробно какво, как и защо! За това ли говориш, че нещо ми ми се губи картинката... п.с. 2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение. Нека да си редактираш и заглавието!
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аммм, я малко по-подробно какво, как и защо! За това ли говориш, че нещо ми ми се губи картинката... п.с. 2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение. Нека да си редактираш и заглавието!

Добре ми го каза оправих го и това което ти го си постнал има ли връзка с него ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ми го каза оправих го и това което ти го си постнал има ли връзка с него ?

Цък! Понеже си позволяваш да гълчиш човека и аз ще съм нагъл:

2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цък! Понеже си позволяваш да гълчиш човека и аз ще съм нагъл:

Да прочетох го но пише само програмисти го разбират този код на какъв език е това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HEX Editor за какво служи и какво показват тези цифри и букви като отвориш някакъв файл с тази програма.

Програма за разглеждане и редактиране на двоични и шестнадесетични файлове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да прочетох го но пише само програмисти го разбират този код на какъв език е това ?

Не е език, а начин на записване в клетките на записващото устройство. Програмите от типа са редактори на въпросните записи, в техният оригинален вид, без да се транслират

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На машинния код на процесора (ако е програма). И се иска много четене и мислене за да можете да разберете кода така :)

Не е език, а начин на записване в клетките на записващото устройство. Програмите от типа са редактори на въпросните записи, в техният оригинален вид, без да се транслират

Едик е (ако файла е програма) виж коментара ми

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На машинния код на процесора (ако е програма). И се иска много четене и мислене за да можете да разберете кода така :)

Универсалността, не е от вчера. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, ама както е поставен въпроса("като отвориш някакъв файл"), съм по-склонен да се съглася със sliderum. Само дето не е "начин на записване в клетките" - тъй като записите са двоични, а вид визуално представяне на съдържание. Тъй като (за конкретен процесор) машинен код към асемблер е лесно, почти никой не гледа шестнадесетичен код. От друга страна, на мен много често ми се е налагало да гледам данни с такъв редактор.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, ама както е поставен въпроса("като отвориш някакъв файл"), съм по-склонен да се съглася със sliderum. Само дето не е "начин на записване в клетките" - тъй като записите са двоични, а вид визуално представяне на съдържание. Тъй като (за конкретен процесор) машинен код към асемблер е лесно, почти никой не гледа шестнадесетичен код. От друга страна, на мен много често ми се е налагало да гледам данни с такъв редактор.

Явно зависи от гледната точка, защото на мен много по-често ми се налага да гледам кодове на програми :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно зависи от гледната точка, защото на мен много по-често ми се налага да гледам кодове на програми :)

Ясно това не е за мен

Някой наясно ли е с андроид системата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно това не е за мен

Някой наясно ли е с андроид системата ?

имате предвид операционната система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имате предвид операционната система?

да

Имам един Alcatel с JellyBean 4.1

Та има проблем със apk файловете един пич е написал как да се оправят с Hex editor но не го разбирам.

Искам да декомпилирам framework-res.apk и ми излиза грешка при декомпилиране ето и грешката:

Публикувано изображение

След това се правя таблица на resource.arsc файла с apktool по следният начин:

aapt d -- values ​​resources framework-res.apk> framework-res.apk_res.txt

След това отварям отварям файла и търся грешката тя присъства няколко пъти.

Отварям файла resources.arsc с hex editor и търся това 033d08 което незнам как е комбинирано от това [t=0x03 d=0x0000083d] и спирам дотам.

ето инструкциите подробно

decompiling instructions:

1. I get resource table from apk with aapt.exe

aapt d --values resources framework-res.apk > framework-res.apk_res.txt

2. Search for problem id (0x01080003):

resource 0x01080003 android:drawable/arrow_up_float: t=0x03 d=0x0000083d (s=0x0008 r=0x00) (PUBLIC)

(string8) "res/drawable-hdpi-jrdtheme001/arrow_up_float.png"

found it 4 times (drawable-hdpi-jrdtheme001(002, 003 and 004))

3. Make search string from t=0x03 d=0x0000083d - 033d08

4. Open resources.arsc with HEX-editor and search string 033d08 in hex data

5. Scrolling up until the end of FF symbols and change 6 and 5 groups before first FF to 58 02

6. Did same things for drawable-hdpi-jrdtheme002, drawable-hdpi-jrdtheme003 and drawable-hdpi-jrdtheme004, but change groups to 58 03, 58 04 and 58 05

7. Save resources.arsc and change it in framework-res.apk

8. Decompile framework-res.apk, delete from decompiled bad folders and files (not exist in framework-res.apk), compile framework-res, change resources.arsc in framework-res.apk with resources.arsc from /build/apk and delete folders *jrdtheme00* in framework-res.apk

resources.arsc after HEX-editor

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

командата за декомпилиране е

apktool d -f <името на файла>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

командата за декомпилиране е

apktool d -f <името на файла>

да но първо се инсталира след това като папка след това е apktool d

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да се изразя малко по-лаишки: HEX Editor ползват и кракерите, които хакват игрите и приложенията - това е една от настолните им програми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да се изразя малко по-лаишки: HEX Editor ползват и кракерите, които хакват игрите и приложенията - това е една от настолните им програми.

WOW сериозно е това!!! Добре де предполагам, че не са завършили някакво висше образование а ей така от нета са се научили.

Но какво трябва да учиш за да разбираш този език ми е чудното и аз да започна :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да но първо се инсталира след това като папка след това е apktool d

Да, но командата, която сте дал по-горе трябва да дезархивира и декомпилира, а ви дава грешка. Аз ви дадох командата за тази цел

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой език?

Не е език сигурно предполагам това е само свързано с математика

Да, но командата, която сте дал по-горе трябва да дезархивира и декомпилира, а ви дава грешка. Аз ви дадох командата за тази цел

не не проблема е с apk файла някак си било защитено за декомпилиране

Публикувано изображение

Цък мисля че това ти трябва, нещо си се отклонил :)

там сам аз

Редактирано от looper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.