Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rth

Проблем с покупка на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ще бъда конкретен и същевременно ще гледам да не правя реклами и да засегна някой. Та закупих лаптоп от Техно....... онлайн. Първо го прегледах в магазина им след това го поръчах онлайн. Конкретния проблем е че и в магазина и в интернет сайта им пише че лаптопа е с 4GB DD, а те ми пратиха 2GB. Разрових се из нета да ги сравня и останових следното:

Кода на компютъра се води с 2 GB DD3, но в сайта им и в магазините им го пише с 4. Излиза че някой е направил тази грешка и е написал  4 вместо 2 когато са го вкарвали в сайта и разпространявали етикетите по магазините. Та въпроса ми е какво точно да направя и как да процедирам? По-принцип бих си казал "голяма работа" но излиза че по този начин подвеждат клиентите. Дайте съвет? Съжалявам ако твърде нашироко съм го обяснил или ако съм засегнал някой с моят "тъп" въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога е купен лаптопа.? Имаш право да го върнеш в 7 дневен срок.!! Възползвай се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога е купен лаптопа.? Имаш право да го върнеш в 7 дневен срок.!! Възползвай се :)

Това го знам, не става въпрос да го върна, мен ми върши работа, но аз си правя сметка за 4ГБ, а не за 2. Това си е доста кофти подвеждане на потребителя и мисля че изобщо не е коректно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем, тогава си търси правата.!!! Не очаквай, да оправиш нещата седяйки пред компютъра.!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем, тогава си търси правата.!!! Не очаквай, да оправиш нещата седяйки пред компютъра.!!!

Е в момента е 22:33 надали мога да ги търся в момента? Просто питах за съвет ако някой е попадал в същата ситуация. Мисля че не съм направил нещо нередно като съм пуснал тази тема в форума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрахме конкретния модел лаптоп. Колегата над мен е прав, има си институции където да си търсиш правата, а и това "знам ма на мене ми върши работа" звучи половинчато.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрахме конкретния модел лаптоп. Колегата над мен е прав, има си институции където да си търсиш правата, а и това "знам ма на мене ми върши работа" звучи половинчато.

Та нека се повторя така трудно ли е да се сподели адекватно мнение относно конректния проблем? Аз знам че си има институции проблем ли е че питам ако някой може да ми даде съвет които го е правил вече? Проблем ли е че ми е все тая дали е 2 или 4 ГБ, но след като съм гледал в сайта и в магазина 4ГБ, и си поръчвам това, мен ми е кофти и се чувствам подведен ?

Какво значение има конкретния лаптоп ? Става въпрос за конкретната грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво значение има конкретния лаптоп ? Става въпрос за конкретната грешка.

Добре де какво пречи да си кажеш модела ? Технически грешки стават навсякъде и смятам че е човешко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де какво пречи да си кажеш модела ? Технически грешки стават навсякъде и смятам че е човешко.

Според теб човешко ли е да отидеш да си купиш една кола да ти кажат че е 300 конски сили, а тя да е 150?

Човешко ли е според теб продавача в магазина да ти предлага един лаптоп с 4ГБ РАМ а същевременно на лепенката на него да пише 2?

Извинявам се ако съм те засегнал, никой не е казал че грешки не се правят, важното е да се решат адекватно. Аз лично исках да видя ако някой може да ми даде съвет. А не да ме нападате и да ми казвате иди си търси правата какво правиш тук, или грешки се правят иди им се извини да ти го сменят. Както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли да си кажеш, модела на лаптопа? Искаш да ти се помогне.? Ти сам като не си помагаш ние как да ти помогнем.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според теб човешко ли е да отидеш да си купиш една кола да ти кажат че е 300 конски сили, а тя да е 150?

Човешко ли е според теб продавача в магазина да ти предлага един лаптоп с 4ГБ РАМ а същевременно на лепенката на него да пише 2?

Извинявам се ако съм те засегнал, никой не е казал че грешки не се правят, важното е да се решат адекватно. Аз лично исках да видя ако някой може да ми даде съвет. А не да ме нападате и да ми казвате иди си търси правата какво правиш тук, или грешки се правят иди им се извини да ти го сменят. Както и да е.

Не съм искал да прозвучавам грубо, но не е мястото да спориш по форуми за подобно нещо. Защо не споменаваш конкретния модел на лаптопа си обаче е съмнително. Както казах в предния си пост грешки стават навсякъде независимо дали отсреща ти е машина или пък човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм искал да прозвучавам грубо, но не е мястото да спориш по форуми за подобно нещо. Защо не споменаваш конкретния модел на лаптопа си обаче е съмнително. Както казах в предния си пост грешки стават навсякъде независимо дали отсреща ти е машина или пък човек.

А на вас пък за какво ви е модела изобщо? Какво значение има модела?

Към автора а на документа за покупка какво пише?

Когато си го поръчвал през сайта трябва да имаш някаква заявка има ли я все още и какво пише там?

Когато стоката не отговаря на това което си поръчал спокойно отиваш и искаш да ти дадат въпросния лаптоп но в съответствие с инфото което са дали.

Направи един шот на офертата от сайта.

След като си направил шот с който да покажеш каква е офертата им се обади и попитай как ще решат проблема. В този случай куриерите трябва да са за тяхна сметка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...........

...........

Само по лепенките ли констатирате, че лаптопът, който сте закупил е с 2GB памет? В техно-веригите не добавят памет, както е поръчано така идва. От Acer България добре знаят веригата какво си е взела, може и тях да попиташ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само по лепенките ли констатирате, че лаптопът, който сте закупил е с 2GB памет? В техно-веригите не добавят памет, както е поръчано така идва. От Acer България добре знаят веригата какво си е взела, може и тях да попиташ.

Acer България не внася нищо. Лаптопите се внасят от някой от големите фирми вносителки и кога и от къде техно-бакалията ще договори модел не е ясно. Няма смисъл да се върви по обиколни пътища след като грешката е на магазина, подвеждайки клиентите си с невярна информация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на вас пък за какво ви е модела изобщо? Какво значение има модела?

Представи си например, че в магазина има един и същ модел, но в два варианта - с 2 и с 4 GB. И авторът на темата е гледал този с 4. После се е прибрал в къщи, и е поръчал този с два.

Нужно е според мен да се даде точния модел, веригата магазини, от която е купен, както и от кой град. Това е информация, която ще помогне за решаването на проблем. Затова не мисля, че ще се сметне за реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Представи си например, че в магазина има един и същ модел, но в два варианта - с 2 и с 4 GB. И авторът на темата е гледал този с 4. После се е прибрал в къщи, и е поръчал този с два.

Нужно е според мен да се даде точния модел, веригата магазини, от която е купен, както и от кой град. Това е информация, която ще помогне за решаването на проблем. Затова не мисля, че ще се сметне за реклама.

А представи си, че аз не съм толкова "гламав" и съм проверил? Предлага се само с "4" гб, но те пращат с 2.  Единствено можеш да го разбереш като ти дойде на място и видиш лепенката. Той е поръчан онлайн. Най-лесния вариант е да отида и да им го върна. Но проблема не е да ми върнат парите според мен колкото морален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може вината да не е в техното, а в центъра на конкретната марка в България, понеже и на моят пише 4 на етикета, а те всъщност са 6, а от магазина ми отговориха че в представителство в България (в моят случай Acer) и добавя по още една плочка с два гигабайта, докато от Тайван или не знам си откъде го пращат с 4. Моят съвет е отиди в магазина и им кажи че е пристигнал с два, те най-вероятно ще ти го сменят и това е.

П.П Ти казваш че на лепенката пише 2. Я влез в компютър- свйства и виш дали пак е два?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Техно-веригите са на директен договор с бранда. Всичките им промоции се договарят с представителството. Последният коментар е точно това, което исках да кажа. Това, че на лепенката пише 2GB, не означава нищо. Включето го този компютър и проверете в Bios каква е инсталираната памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Техно-веригите са на директен договор с бранда. Всичките им промоции се договарят с представителството. Последният коментар е точно това, което исках да кажа. Това, че на лепенката пише 2GB, не означава нищо. Включето го този компютър и проверете в Bios каква е инсталираната памет.

Именно за това настоях автора да каже модела на лаптопа, иначе е само чесане на пръсти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно вече поне 3 пъти авторът на темата беше помолен да каже модела на лаптопа, той обаче се прави на приятно разсеян.

Защо ли не постне линк към този "секретен" модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно вече поне 3 пъти авторът на темата беше помолен да каже модела на лаптопа, той обаче се прави на приятно разсеян.

Еми то темата намирисваше от самото й начало, и за това си рекох да видим конкретния модел какъв е, но автора така и не благоволи да го каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оже да е 

Може, да е някаква извънредна бройка, на някакъв лаптоп от тайните служби. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ACER Е1-531 :)  си мисля аз !!!!!!!

Не е този, неговия е секретен. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз си взех лаптоп от ТЕХНОххххх , на етикета пише 3 гб. РАМ ,но всъщност са 4 ;) Както го предлагат ;) А и немога да те разбера... спориш с хората и ги убеждаваш ,че 2 гб рам ти стигат , но е трябвало да е 4-тири... Вие хем искате да е с 4-тири и искате да си потърсите правата , хем ви е страх да го направите... НИЕ ЛИ ДА ОТИДЕМ ДО ТЕХНО.... И ДА СИ ТЪРСИМ ПРАВАТА ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.