Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Костадин_91

Неадекватна работа на вентилаторите на видео карта!

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички!

Днес ми доставиха видео картичката,която е Asus HD 7850 - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-HD7850-DC2-2GD5-V2 и ми е много чудно защо вентилаторите на тази карта не работят както трябва,т.е. когато температурите достигнат 50-60 градусчета вентилаторите работят на 12%  :shock11: !Това нормално ли е?Аз мисля,че не е,защото като ги бутнах ръчно на 100% забичиха на 3000 оборота.Каква температура трябва да достигне ядрото,че тези вентилатори да заработят като хората и да охладят картата?

Днес като я монтирах в слота на дънната платка,пуснах стрес тест с Aida и температурата на картата досъигна 70 градуса,а вентилаторчетата връткаха на около 18% (по спомен)  :D ,това не е нормално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се радвал, че държи 70 градуса при 18 % :) Това означава големи възможности за клок и нисък шум при работа. Но като не ти харесва, винаги може да си промениш кривата на вентилаторите. Пък и не вярвам Asus  да нямат куп програми за овърклок. Нали с това се изхранва името на тая компания ;) Кой нормален човек си взема Asus,  като няма да овърклоква :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих се радвал, че държи 70 градуса при 18 % :) Това означава големи възможности за клок и нисък шум при работа. Но като не ти харесва, винаги може да си промениш кривата на вентилаторите. Пък и не вярвам Asus  да нямат куп програми за овърклок. Нали с това се изхранва името на тая компания ;) Кой нормален човек си взема Asus,  като няма да овърклоква :P

Така,реших си проблема като промених кривата на вентилаторите :) с помощта на ASUS GPU Tweak.Като сега при достигане на 60 градусчета вентилаторите заработват на 50%.Интересното е,че доста чаках стрес теста на AIDA да повиши температурите повече от 60 градуса,но просто не ставаше хахаха.Картата е с доста добро охлаждане и ще понесе клокване без проблеми :).

Беше ми много чудно защо вентилаторите бяха настроени да работят на 100% когато картата достигне 100 градуса.При тази температура няма ли се изпече всичко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как тая карта ще стигне 100 градуса? Моите пък са настроени от 40 до 80 % и хич не ми дреме, щото всичко над 50-60 % обороти е ненужен шум. За 1-2 градуса не си заслужава упражнението. Една видеокарта не се прави само за да е хладна. Тия неща ги интерисува сигурно 1 % от купувачите. По-важно е колко шуми при игри, колко може да се клокне от ентусиастите и пак да не шуми, а другото са второстепенни неща, от които явно се интересуват дечицата, щото чели как 60 градуса били много. Споко, няма да се разпои. За да се разпои, трябват поне 200 градуса, при каквато и температура се пекат видеокартите в печката. Значи аз като си взема една видеокарта, искам да е бърза, тиха и да се клоква много без да слагам антифони. Останалото не ме интересува. Като минава 80 градуса, минава. Не при един и два теста видеокарти достигат дори 90 градуса и това е отчетено като нормално от производителя. Те и защитите са над 100 градуса така, че не виждам логика някой да набримчва хубавия вентилатор, само и само да смъкне с два градуса температурата. Играй си щастливо, клоквай си  и не се притеснявай за таквиа дребнави неща. Аз им се възхищавам пък на Asus, как така са се престрашили да настроят вентилаторите на толкова ниски обороти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я си върни всичко на default и не се занимавай с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета,принудих се да пипам по настройките защото вчера сестра ми докато е играла симс 3 (около час) изведнъж изчезнал сигнала към монитора!Което ме навежда на мисълта,че малко е прегряла.Сега ще върна всичко както си е било и ще пусна тест с Aida за да видя как ще се охлажда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята 560 на стрес тест дига около 75-78 градуса и вуи като гладен чакал.... Та какво се оплакваш от твоята ??? Аз в сънищата си немога да накарам тази видео карта да не грее и да не вуи като чакал... И недей завърта ръчно вентилаторите , защото ще им счупиш зъбците на вентилаторите... и да не направиш голяма беля !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка на кривата на вентилаторите по default - http://picbg.net/u/29384/54558/722923.jpg

На 80 градуса вентилаторите заработват на 50% , а на 90 градуса заработват на 80% .

Сега ще я пробвам на някоя игра с default настройки ,пък да видим :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.