Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!От няколко дни се опитвам да запиша на диск музика,обаче като отворя програмата все ми казва ,да сложа cd диск или пък не е намерено записващо устройство .И така все купувах  дискове ,но нито един не стана.Неразбирам къде е проблема при положение,че като си инсталирам компа устройството на компа работи .Може ли някой да ми помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!От няколко дни се опитвам да запиша на диск музика,обаче като отворя програмата все ми казва ,да сложа cd диск или пък не е намерено записващо устройство .И така все купувах  дискове ,но нито един не стана.Неразбирам къде е проблема при положение,че като си инсталирам компа устройството на компа работи .Може ли някой да ми помогне?

Дай една снимка на Divice Manager

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай една снимка на Divice Manage

а как се прави тази снимка

Дай една снимка на Divice Manager

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с Пейнта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето Ви една много добра малка програмка, с помоща на която можете по всяко време да правите снимки на вашият декстоп. Програмката е елементарна и с много добро качество на снимките в няколко формата. Последната я има и на руски, ако евентуално имате проблем с другите езици. Изтегляте, настройвате и е готова веднага за работа. След инсталация програмата си прави собствена папка в "Документи" Там ще намерите всияко, което сте "фотографирали" от декстопа. Разбира се, яе можете да пренасояите създаващата се папка в което и да било устройство. Желая ви успех. Що се касае за записваяката - уверен съм на 100% , че последната плаче за нова!

Название:    Gadwin PrintScreen

Пример, направен с тази програма!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

десен бутон на мой компютър девайс менажер,после натискаш клавиша print screen от клавиатурата,отваряш си paint(ако ми кажеш че не знаеш къде се намира спирам да пиша) и даваш пасте или ctrl+V save.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето Ви една много добра малка програмка, с помоща на която можете по всяко време да правите снимки на вашият декстоп. Програмката е елементарна и с много добро качество на снимките в няколко формата. Последната я има и на руски, ако евентуално имате проблем с другите езици. Изтегляте, настройвате и е готова веднага за работа. След инсталация програмата си прави собствена папка в "Документи" Там ще намерите всияко, което сте "фотографирали" от декстопа. Разбира се, яе можете да пренасояите създаващата се папка в което и да било устройство. Желая ви успех. Що се касае за записваяката - уверен съм на 100% , че последната плчяе за нова!

Название:    Gadwin PrintScreen

Пример, направен с тази програма!

какво означава плаче за нова при положение ,че когато инсталирам компа нямам проблеми или това е друго нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

какво означава плаче за нова при положение ,че когато инсталирам компа нямам проблеми или това е друго нещо

От колко време ползваш записваяката? Ако искаш да ти се отговаря изчерпателно на въпроса, ще постваш по същият начин, а не да те разпитваме до сунтринта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От колко време ползваш записваяката? Ако искаш да ти се отговаря изчерпателно на въпроса, ще постваш по същият начин, а не да те разпитваме до сунтринта!

от 4 години компа е стар втора ръка но при инсталация не ми прави проблеми а колкото до това да направя снимка на девиза изисква флаш 9 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

от 4 години компа е стар втора ръка но при инсталация не ми прави проблеми а колкото до това да направя снимка на девиза изисква флаш 9 

Мисля, че сме ти отговорили на въпроса! Сам си написал, че го имаш от 4 години, а преди това не знаеш колко и как е ползвана записвачката. Ненапразно написах, че съм убеден, че е за смяна. От там насетне - решаваш сам. И за каква инсталация говориш? Ако е за инсталиране на Windows искам да попитам! Нима всяка седмица преинсталираш операционната система? Моята е инсталирана  зимата на 2008 година, а сега сме края на 2013!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че сме ти отговорили на въпроса! Сам си написал, че го имаш от 4 години, а преди това не знаеш колко и как е ползвана записвачката. Ненапразно написах, че съм убеден, че е за смяна. От там насетне - решаваш сам. И за каква инсталация говориш? Ако е за инсталиране на Windows искам да попитам! Нима всяка седмица преинсталираш операционната система? Моята е инсталирана  зимата на 2008 година, а сега сме края на 2013!  

преди една седмица го инсталирах компа нали със  същата записвачка се прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

преди една седмица го инсталирах компа нали със  същата записвачка се прави

Приятел! Прочете ли ми вторият пост, във който ти написах как и какво да обясняваш, а не че си правил преинсталации през седмица! Аз това го правя еднократно.Иначе за 5-6 години само от преинсталации на операционната система, щях да сменя 2 записвачки!

Чети какво питаш: "От няколко дни се опитвам да запиша на диск музика,обаче...." 

При инсталация от записвачката, четеш, а не записваш! Май нещо не разбираш моите обяснения и аз се отказвам да отговарям!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел! Прочете ли ми вторият пост, във който ти написах как и какво да обясняваш, а не че си правил преинсталации през седмица! Аз това го правя еднократно.Иначе за 5-6 години само от преинсталации на операционната система, щях да сменя 2 записвачки!

Чети какво питаш: "От няколко дни се опитвам да запиша на диск музика,обаче...." 

При инсталация от записвачката, четеш, а не записваш! Май нещо не разбираш моите обяснения и аз се отказвам да отговарям!

добре,но има ли начин да разбера дали наистина не работи например от девиз мениджера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каза ти се - дай ПОДРОБНА информация! Почни с операционната система... После можеш да споменеш и с коя програма се опитваш да направиш записа, какви са настройките които ползваш на програмата, какви са дисковете и т.н. И аз мисля, без да гадая нататък, че записвачката си е отишла... В края на краищата, в един компютър това е най-бързо повреждащото се устройство. Освен това, както ти каза и LZ4JW, има разлика м/у запис и четене...

А от Device Manager-а можеш да видиш дали изобщо присъства като устройство... Освен това, в какъв режим работи - DMA, PIO... Може и кабел да се е разместил... Дори не се разбра дали е лаптоп или настолен компютър... От Device Manager-а можеш да пробваш следното - да изтриеш устройството и да рестартираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

добре,но има ли начин да разбера дали наистина не работи например от девиз мениджера

Разбира се, че има! Сваляш записвачката от компютъра и я монтираш на друг компютър, на който операционната система е ОРИГИНАЛНА!

Ще се убедиш, ако не си още, че записващото устройство или работи, или не! При първият случай - Нещо не си наясно със самата операционна система. Във вторият - купуваш нова записвачка ! Това, че много от Вас преинсталират  операционната си система по 2 пъти в месеца, съвсем не ги прави разбирачи! Тя е сърцето на компютъра и от нея зависи неговата правилна работа със всяко едно приложение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има! Сваляш записвачката от компютъра и я монтираш на друг компютър, на който операционната система е ОРИГИНАЛНА!

Ще се убедиш, ако не си още, че записващото устройство или работи, или не! При първият случай - Нещо не си наясно със самата операционна система. Във вторият - купуваш нова записвачка ! Това, че много от Вас преинсталират  операционната си система по 2 пъти в месеца, съвсем не ги прави разбирачи! Тя е сърцето на компютъра и от нея зависи неговата правилна работа със всяко едно приложение!

и аз започвам да се обърквам -там където слагам диск за инсталиране на компа това ли е записвачката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз започвам да се обърквам -там където слагам диск за инсталиране на компа това ли е записвачката

Не, това е тостера. Можеш да пробваш да си препечеш филийка, докато си записваш музиката...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да! Това е, но продължаваш да не отговаряш на въпросите, които сме написали и аз прекратявам с моята помощ! Успех!
"там където слагам диск за инсталиране на компа" А това е много неточно написано. Нима не знаеш че устройството с помоща на което четеш и записваш дискове - CD, DVD, Blu Ray, се нарича на жаргон  "записвачка"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! Това е, но продължаваш да не отговаряш на въпросите, които сме написали и аз прекратявам с моята помощ! Успех!
"там където слагам диск за инсталиране на компа" А това е много неточно написано. Нима не знаеш че устройството с помоща на което четеш и записваш дискове - CD, DVD, Blu Ray, се нарича на жаргон  "записвачка"?

ще отговоря на въпросите ,но утре че стана късно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е. Просто някои хора, на CD-то на компютъра му викат просто "записвачка" или "оптично устройство"

Пъхни му диск и виж дали може да чете. Опитайте преинсталация на софтуера/програмата с, която записвате дисковете или пробвайте друга. Ако пак не става, просто пробвайте да рестартирате компютъра. При мен имаше случей със някакви грешки при копиране и след това операционната нещо се беше омазала и не щеше изобщо да прочита каквото и да е от сд-то. Проблема се оправи със рестарт... Закачете записвачката на друг сата/иде кънектор на дъното и се уверете, че е във DMA режим. Нали правите правилно всички настройки от програмата ? Да не да му цъкнеш да прави СД диск, а да си купил DVD дискове - естествено, че програмата ще измрънка, че диска му е крив... Когато му поставиш бланката, ако си на уин7 ще те пита за кво да ползваш диска : със сд плеър или на компютри с ОС, по-добре не избирай нищо или избери първото, само не второто ! На неизвестната засега твоя програма за записване, нали ръчно си избираш записвачката от листа с "у-ва" ? Провери също, дали някоя друга програма свързана със записвачката или други подобни програми са отворени и те ти следят записвачката. От това също се получават error-и при някакво действие с диска, защото други процеси също са отворени и "следят" или правят нещо на записвачката. Увери се, че си отворил само програмата за записване, дори и не "отваряй" записвачката в My Computer докато боравиш с програмата

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това е. Просто някои хора, на CD-то на компютъра му викат просто "записвачка" или "оптично устройство"

Пъхни му диск и виж дали може да чете. Опитайте преинсталация на софтуера/програмата с, която записвате дисковете или пробвайте друга. Ако пак не става, просто пробвайте да рестартирате компютъра. При мен имаше случей със някакви грешки при копиране и след това операционната нещо се беше омазала и не щеше изобщо да прочита каквото и да е от сд-то. Проблема се оправи със рестарт...

когато сложа диск започва първоначално да шуми както при инсталация и после спира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За последно - информация за операционна система, хардуер, каква е записвачката, с каква програма правиш запис, какви са настройките на програмата, какви са дисковете, информация от Device Manager-а, точно цитирана грешката и съобщенията от програмата с която се опитваш да направиш запис, до този момент как си се опитал да решиш проблема, с различни дискове ли си пробвал и т.н... Това е минимум информация, която трябва да дадеш, за да може някой да ти помогне. Ако беше дал тази информация още в първия пост, щеше да спестиш две страници изписани... Освен това - ти изобщо преди правил ли си записи, тоест, изобщо знаеш ли как се прави запис? Информация за хардуера и записвачката можеш да получиш от Speccy (примерно), която е безплатна и можеш да изтеглиш портативна версия на програмката.

Ето примерна информация изведена чрез Speccy за моята записвачка:

ASUS DRW-1814BLT Media Type DVD Writer Name ASUS DRW-1814BLT Availability Running/Full Power Capabilities Random Access, Supports Removable Media Read capabilities CD-R, CD-RW, CD-ROM, DVD-RAM, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R DL, DVD+R DL Write capabilities CD-R, CD-RW, DVD-RAM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R DL, DVD+R DL Config Manager Error Code Device is working properly Config Manager User Config FALSE Drive M: Media Loaded FALSE SCSI Bus 0 SCSI Logical Unit 0 SCSI Port 3 SCSI Target Id 1 Status OK

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пъхни му диск и виж дали може да чете. Опитайте преинсталация на софтуера/програмата с, която записвате дисковете или пробвайте друга. Ако пак не става, просто пробвайте да рестартирате компютъра. При мен имаше случей със някакви грешки при копиране и след това операционната нещо се беше омазала и не щеше изобщо да прочита каквото и да е от сд-то. Проблема се оправи със рестарт... Закачете записвачката на друг сата/иде кънектор на дъното и се уверете, че е във DMA режим. Нали правите правилно всички настройки от програмата ? Да не да му цъкнеш да прави СД диск, а да си купил DVD дискове - естествено, че програмата ще измрънка, че диска му е крив... Когато му поставиш бланката, ако си на уин7 ще те пита за кво да ползваш диска : със сд плеър или на компютри с ОС, по-добре не избирай нищо или избери първото, само не второто ! На неизвестната засега твоя програма за записване, нали ръчно си избираш записвачката от листа с "у-ва" ? Провери също, дали някоя друга програма свързана със записвачката или други подобни програми са отворени и те ти следят записвачката. От това също се получават error-и при някакво действие с диска, защото други процеси също са отворени и "следят" или правят нещо на записвачката. Увери се, че си отворил само програмата за записване, дори и не "отваряй" записвачката в My Computer докато боравиш с програмата

записвачката е едно устройство на компа.От нея се инсталира компа и от нея се записва.Възможно ли е да работи за да инсталира,а за да записва да не работи!Нали е едно устройство.

За последно - информация за операционна система, хардуер, каква е записвачката, с каква програма правиш запис, какви са настройките на програмата, какви са дисковете, информация от Device Manager-а, точно цитирана грешката и съобщенията от програмата с която се опитваш да направиш запис, до този момент как си се опитал да решиш проблема, с различни дискове ли си пробвал и т.н... Това е минимум информация, която трябва да дадеш, за да може някой да ти помогне. Ако беше дал тази информация още в първия пост, щеше да спестиш две страници изписани... Освен това - ти изобщо преди правил ли си записи, тоест, изобщо знаеш ли как се прави запис? Информация за хардуера и записвачката можеш да получиш от Speccy (примерно), която е безплатна и можеш да изтеглиш портативна версия на програмката.

Ето примерна информация изведена чрез Speccy за моята записвачка:

Windows XP Professional 32-bit SP3, NEC CD-ROM CD-3002A,имам няколко диска -максел ,адван сд,с програма неро,да пробвала съм с различни дискове,и казва ,да сложа диск в драйвД.Но когато сложа пълен диск веднага го прочита,а празен не иска.Какво да правя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hodri, не е нужно да си пишем на лични или Skype... Просто изпълни инструкциите за програмката, която ти дадох по-горе - Speccy и то по начина, по който съм извел аз информацията за моята записвачка. Не съм се занимавал да правя подробно проучване за въпросния модел, но до колкото видях, не поддържа запис, тоест, с нея не можеш да записваш дискове. Дали обаче наистина е така, ще се види от информацията изведена от Speccy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hodri, не е нужно да си пишем на лични или Skype... Просто изпълни инструкциите за програмката, която ти дадох по-горе - Speccy и то по начина, по който съм извел аз информацията за моята записвачка. Не съм се занимавал да правя подробно проучване за въпросния модел, но до колкото видях, не поддържа запис, тоест, с нея не можеш да записваш дискове. Дали обаче наистина е така, ще се види от информацията изведена от Speccy.

да програмката я изтеглих ще можете ли да ми кажете къде точно да гледам и какво да дам като информация

да програмката я изтеглих ще можете ли да ми кажете къде точно да гледам и какво да дам като информацияDTSOFT Virtual CdRom DeviceOptical Drives

DTSOFT Virtual CdRom Device

Media Type  BD Reader

Name  DTSOFT Virtual CdRom Device

Availability  Running/Full Power

Capabilities  Random Access, Supports Removable Media

Read capabilities  CD-R, CD-RW, CD-ROM, DVD-ROM, DVD-R, DVD+R, DVD+RW, DVD-R DL, DVD-RW DL, DVD+R DL, DVD+RW DL, BD-R, BD-ROM, BD-RE

Config Manager Error Code  Device is working properly

Config Manager User Config  FALSE

Drive  H:

Media Loaded  FALSE

Status  OK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.