Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да си закупя хладилник като този, моля ако имате наблюдения или други предложения да ме насочите! Бюджет 880лв. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, решил съм да си закупя хладилник като този, моля ако имате наблюдения или други предложения да ме насочите! Бюджет 880лв. Благодаря!

Не разбрах запитването е за :  модела хладилник или за е-магазина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах запитването е за : модела хладилник или за е-магазина?

Според вас, дали питам за електронния магазин, след като името на темата е "съвет за хладилник"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да! Добър е хладилника и на мен ми харесва, независимо, че си купих подобен, но от друга марка - Indezit" Може би                          го свързвам с телефоните на Самсунг и си викам - Нека има и друго в къщи, освем Самсунг! За фирмата - много са коректни - мои лични наблюдения! После ще имаш една камара отстъпки за тази цена - като промоции! Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, за отговора. От фирмата съм пазарувал и съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Самсунг хладилници и климатици-бягай.Не препоръчвам модел,защото не зная на кои екстри държиш,но за мен по-добре е кой да е хладилник клас N-ST с китайско АСС,отколкото самсунгера.Разгледай Електролукс,имат свестни модели с Но-фрост и диспенсер.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам същия но без джаджата за водата

на петата година /гаранцията е изтекла разбира се/ платих 170лв за нов компресор

Съвета на техника беше : Те сега така ги правят. Като изтече гаранцията и се чупят. Ако ще купувате нов търсете такъв с най-дълга гаранция и най-ефтин. И ме прати да гледам някокво филмче в ю-туб "Купи - хвърли"

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самсунга е с 10 годишна гаранция на компресора, един доста голям плюс. Доволен съм от самсунг като марка и винаги съм бил доволен, но за климатици и хладилници нямам никакви наблюдения... прочетох доста противоречиви мнения и извода е че е на късмет покупката. Така или иначе не държа на марка искам да е но-фрост, с по-добра енергийна консумация по-тих и евентуално със диспенсер!

Редактирано от CbuGHaT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,че дават 10 години на компресора е супер (макар да е някакъв маркетингов трик),но не е определящо;като направи пробив на изпарителя,реотан,датчик,вентил,термостат,счупени полици или диспенсър и тн...-нерви.Толкова енергийната консумация да не те притеснява,макар да смятам,че Но-фрост да дърпат повече,компресорите на хладилниците не са с висока консумация,гледай да е добър кл.клас,за да нямаш проблеми когато в помещението е ниска или висока температурата,обърни внимание да замразява повече килограми за 24 часа в нискотемпературното и да не изглежда правен в час по трудово обучение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,че дават 10 години на компресора е супер (макар да е някакъв маркетингов трик),но не е определящо;като направи пробив на изпарителя,реотан,датчик,вентил,термостат,счупени полици или диспенсър и тн...-нерви.Толкова енергийната консумация да не те притеснява,макар да смятам,че Но-фрост да дърпат повече,компресорите на хладилниците не са с висока консумация,гледай да е добър кл.клас,за да нямаш проблеми когато в помещението е ниска или висока температурата,обърни внимание да замразява повече килограми за 24 часа в нискотемпературното и да не изглежда правен в час по трудово обучение.

Прав си днес се разходих до технополис и се разговорих с момчетата, предложиха ми liebherr и ми обясниха за no-frost(пълна глупост...), разгледах и самсунга с диспенсъра - никаква разлика а 200лв. + в цената, като този диспенсъра е без филтри и стои при храната което ще рече че редовно ще се пие водичка с привкус на манджа :), та се спрях на liebherr с пет годишна пълна гаранция и доста по приятна цена 730лв. Благодаря ви за коментарите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук вече ще взема да млъкна-защо,защото има много противоречиви мнения за пловдивските Либхер,на които слагат китайско АСС.Немските са с австрийско АСС и Данфос (ако не се лъжа) и Рехау пластмаса,а и тези господа правят на MIELE хладилниците,но нещо хората реват от пловдивските.

Колкото до Но-фрост не е пълна глупост,но е усложнено,което е предпоставка да даде проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами по-добре 5 години пълна гаранция от колкото 2 и по-висока цена, в днешно време вяра за качество на никой производител неможеш да имаш, за но фрост ми обясниха че изсушава храната и било необходимо да се покрива прибира в нещо и не изтрайва толкова дълго > Most large chest freezers therefore require manual defrosting instead -- the food lasts longer and the freezer uses less power.

Всяка покупка в днешно време е на късмет, да се надяваме че съм сполучил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво са ти го обяснили но освен това харчи и повече ток. Демек един такъв хладилник създава повече грижи (всичко да е опаковано) и е по-скъп не само като цена но и като консумация на ток.

Но-фрост е готина екстра за фризер но не и за хладилната част. Като цяло един хладилник според мен трябва да е възможно най-опростен за да не се разваля лесно и да иска минимум поддръжка.

А като купуваш някъв скъп е желателно и да е икономичен, качествени материали и с голяма гаранция. Може да се обърне внимание и на шума ако говорим за боксониера.

пс. А от Либхер които се продават в България трябва да се стой далеч. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде противоречиви мнения има в интернет и като разговарям с хората, има страшно доволни и много недоволни, да се надяваме просто да бъда от доволните :). Да прав си че за фризер е хубава екстра но не и за хладилната част, за консумацията на ток също с близо 90+ kWh в полза за хладилниците без но-фрост. И за шума се бях загледал - показател който в почти всички хладилници на тази цена е от порядъка на 40dB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с Либхер (българско прозводство)! Проблеми нямам досега! Плюсовете за мен са, че е максимално опростен и изчистен и засега работи безупречно! Минуси - малко по-шумен е отколкото очаквах и фризерната част си трупа лед за няколко месеца, а уж е с някаква система, която не образува лед! Препоръката ми е ако можеш да си намериш Либхер немско производство (по-добро качество на материалите, по-добра сглобка и т.н.)! Бях виждал такъв в Зора!

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей, че специалисти тук xD По-добро качество на материалите...Нима си мислиш, че германците се занимават с производство на "материали". За всяко нещо си има доставчици. А тия дребните и евтините неща, се правят доста по-на изток от Германия. Дори в много случаи стоката само се внася за няколко часа в Германия, лепва се етикет и изнася обратно.Ама блажени са верующите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! Не случайно  химическата им промишленост е силно развита.

Ами аз произвеждам главно за Германия. И то за най-известните им фирми, които са представени и на нашия пазар и които държат баснословни цени на продуктите си. Мога да ти дам и конкретни примери за това, как българските тирове се разкарват до Германия и веднага се връщат с "преобразуваната" стока. Между другото, вече почваме да произвеждаме и за фирми като БМВ, Мерцедес и тем подобни. Не ме питай какво. Казах, дребни, качествени, германски нещица. Но тия дребните нещица като ги събереш, стават едри, качествени, немски неща. Пак казвам. Блажени са верующите. 

ПП: А ако искаш примери...ето сега докато ходих в кенефа се сетих за едни филтри. Тук на жените им плащат минимална заплата. Филтрите се изнасят за Германия, лепва им се етикет и веднага се връщат в България като made in Germany на десеторни цени. Също мога да ти дам пример и за дрехи, които тук се продават на работничките по 5-6 лева бройката, а с немския етикет минават 100 лева. Ето това е немското качество :) Ама давайте пари на вятъра, ни най-малко не искам да ви спирам :)

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво са ти го обяснили но освен това харчи и повече ток. Демек един такъв хладилник създава повече грижи (всичко да е опаковано) и е по-скъп не само като цена но и като консумация на ток.

Но-фрост е готина екстра за фризер но не и за хладилната част. Като цяло един хладилник според мен трябва да е възможно най-опростен за да не се разваля лесно и да иска минимум поддръжка.

А като купуваш някъв скъп е желателно и да е икономичен, качествени материали и с голяма гаранция. Може да се обърне внимание и на шума ако говорим за боксониера.

пс. А от Либхер които се продават в България трябва да се стой далеч. 

Само за нискотемпературното има Но-фрост.Колкото до икономичен-за мен означава по-малък компресор,за да изпишат по-ниска консумация на хартия,което не е за предпочитане;да не говорим,че компресорите на R600 са 150-200 вата,дали ще изгори ток за лев повече или по-малко на месец-се тая.

И тая тема се оспами.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

марката е Gorenje, в сравнение с нея всички останали са боклуци...  първоначално имахме тая марка, но остаря и се изпокъсаха уплътненията и на 10-тата година го занесахме на село - още  5-6 години бачка там, но много ръждяса, за вкъщи взехме някакъв немски хладилник (не помня каква марка беше, но не е AEG/Electrolux) и на третата година подарихме - голям боклук беше и пак си взехме Горене, което вече е на 6-7 години... като избираш хладилник най важното е да е с отделни врати на камерата и отделението за охлаждане и вратичките да затварят плътно - особено внимание да се обърне на ъглите на уплътненията...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 8 години съм с Whirlpool и до сега никакви проблеми - работи перфектно и на практика не се чува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкарал си късмет с Горението.На сегашните шибат компресори LG и словенски Danfoss,на който му омекват пружините още първия месец и се разхлопва като спира,но това им е най-малкият дерт на Горенето;виж за печките им лошо не мога да кажа,освен че са неоправдано скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, на мен ми докараха хладилника :), все още не съм го пуснал само го нивилирах и наместих. Компресора е danfoss, още нямам впечтления, утре ще ви споделя, след като го пусна, надали ще е по-шумен от този с който разполагам в момента :))

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, на мен ми докараха хладилника :), все още не съм го пуснал само го нивилирах и наместих. Компресора е danfoss, още нямам впечтления, утре ще ви споделя, след като го пусна, надали ще е по-шумен от този с който разполагам в момента :))

А видя ли дали е Данфос или ти казаха?

На този Данфос да не пише с големи букви АСС.

Със здраве и без проблеми да си го ползваш!

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А видя ли дали е Данфос или ти казаха?

На този Данфос да не пише с големи букви АСС.

Със здраве и без проблеми да си го ползваш!

Глупости съм писал, само кода бях видял и го гоогълнах, но съм се заблудил Secop (made in slovakia) е марката!

Редактирано от CbuGHaT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.