Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте потребители на Kaldata.Запитвам се до вас относно ъпгрейд на машината ми.Искам да сменя CPU и РАМ.Моето текущо дъно е

N68C-GS FX,процесора AMD Sempron 3000+,захранването е от кутията CASE JNC-ATX RJA 110 400W,рам 2x512mb A-DATA DDR2,но единия слот изгоря.Имам 2x1gb Kingston Hyperx Blue,но процесора не позволява ддр3,затова се стигна до решение за смяна на процесора.Какъв процесор бихте препоръчали.Компютъра се ползва за интернет,филми и някоя игра на LoL.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нека е поне триядрен Атлон, макар тук да може да се бодне и един FX6300, което като че ли би било най-доброто решение. 

Ето една прясна прясна тема, която дава отговори на много въпроси за избор на процесор АМД:

http://www.overclockers.ru/lab/55031/Issledovanie_effektivnosti_processorov_AMD_Vishera_i_Trinity_v_igrah.html

ПП: Споменах триядрен Атлон, защото по принцип има възможност за отключване и на четвъртото ядро. 

Ето и примерна оферта:

Athlon II X3 450

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебая се между

ATHLON II X3 450 или да взема някой по-мощен,който може да са използва в бъдеща конфигурация.Най-вероятно ще поръчвам от 1tl1der понеже са пловдивска фирма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CASE JNC-ATX RJA 110 400W      

Първото и най-важно нещо - отърви се от тоя боклук и си вземи качествено захранване. После ще му мислиш за процесор и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото и най-важно нещо - отърви се от тоя боклук и си вземи качествено захранване. После ще му мислиш за процесор и т.н.

Първо процесора трябва да смена,защото с 512мб рам... .Имам 2плочки ддр3 затова искам да сменя семпрона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Семпрона е 40W, един триядрен е поне 90W. Като го сложиш и гръмне захранването, и отнесе дъното или харда, или не дай боже и двете ще направиш цялостен ъпгрейт, ама твоя комп, твои пари, ти решаваш как да ги изхарчиш. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Семпрона е 40W, един триядрен е поне 90W. Като го сложиш и гръмне захранването, и отнесе дъното или харда, или не дай боже и двете ще направиш цялостен ъпгрейт, ама твоя комп, твои пари, ти решаваш как да ги изхарчиш. ;)

До колкото можах да снимам [] Delux e блока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JNC, Delux, Codegen, SP - все боклуци, на които не бих доверил и втора ръка офис машина за 100лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TDP на триядрения Атлон е точно 90W, а при яко натоварване консумацията достига 130W! Та автора наистина да се замисли за ново захранване, защото Делукса много красиво изпушва! Иначе този процесор е идеален избор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така бих направил аз на ваше място:
BB код:
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
NJOY 450WGX 450W Passive PFC

Обща стойност - 251.75 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/47524p1r1045p1rf.html

Само дето може да се наложи ъпдейт на биоса до версия P1.30, за да тръгне процесора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То щом слот за памет е изгорял, кой знае още какво е повлякло... Разпродавай всичко, събери някой лев и взимай нова машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То щом слот за памет е изгорял, кой знае още какво е повлякло... Разпродавай всичко, събери някой лев и взимай нова машина.

На каква цена мога да го продам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На каква цена мога да го продам?

Може би 100-тина лева макс, всичко отгоре ще е прецакване на купувача, особено с изгорелия слот на дъното. При всички положения по-голямата част от сумата ще трябва да си я събереш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та проблема се случи когато слагах 2х гореспоменатите плочки Кингстон ддр3 (Семпрона не поддържа дд3)и тогава слота ддр2 замириса на изгоряло.Захранването е боклук.Миналата година изгоря дъното.

Ето така бих направил аз на ваше място: BB код: AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ NJOY 450WGX 450W Passive PFC Обща стойност - 251.75 лв. с ДДС

Линк: http://nikem-bg.net/cart/47524p1r1045p1rf.html

Само дето може да се наложи ъпдейт на биоса до версия P1.30, за да тръгне процесора :)

Не съм наясно с упдейта на биоса .Бихте ли ми обяснили?А относно захранването каква е разликата м/у пасив и актив?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на това.

PSU SEASONIC SS-430GB BRONZE

Обща стойност - 298.72 лв. с ДДС

А след някой месец може и една видео карта да взема.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място бих послушал Бай Кольо - продаваш каквото можеш и си взимаш ето това: 

Обща стойност - 423.78 лв. с ДДС

Тъй или иначе ако объркаш нещо с биоса дъното приключва и отиваш на ново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не се спомена видео карта от автора а дъното му е с вградено. Да не излезе накрая че видео йок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
GB 970A-D3 / AMD970/ AM3/+
PSU SEASONIC SS-430GB BRONZE

Обща стойност - 430.50 лв. с ДДС

Старото дъно+процесор+рам+захранване ще продам.Ще  запазя кутията и харда и записвачката.Остана една видео карта.Каква бихте ми препоръчали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи каква сума би дал, защото този процесор може да се съчетае и с карта за 600лв.!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За захранване по добре - PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE със 7-8 лв. отгоре, ако решиш да клокваш, за напред. От повечко запас няма лошо... също така по малко ще шуми, ако го натовариш примерно на 50 %, отколкото другото.

За карта (не ти знам бюджета), но ще предложа нещо: Sapphire ATI Radeon HD7790, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E с безплатна доставка. А, също да кажа че 2 GB рам, са малко в днешно време. :)

ПП: XECUTIONER ме изпревари, за "?" относно картата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи каква сума би дал, защото този процесор може да се съчетае и с карта за 600лв.!

и какво му пречи да го съчетае и с карта за 1600? Аз не виждам проблем. Ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игри ако ще се играят ще са LoL WoW CS 1.6 CS:GO, но едвали,някоя Фифа

Мисля нещо такова:

nVidia GeForce GT630

Asus nVidia GeForce GT 630, 1024MB, GDDR5, 128bit

Sapphire ATI Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit

Не мисля да играя Кризи или каквито и да е нови заглавия.

Монитор LG FLATRON W1934S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от Александър Банов
      Здравейте! Реших че е време за подобрение на старата ми конфигурация компонентите са:
      Процесор- АМД А8-5500 3.2 
      Видео е вграденото- Radeon™ HD 7560D 
      Дъното- ASRock  FM2A75 Pro4
      Рама- ADATA 4GB DDR3 1600MHz
      Захранване- Thermal Master ATX12V 500W 
      Харда- Seagate BarraCuda 7200.10 250 GB.
      Както вече видяхте карам с вградената въпреки че дъното поддържа и crossfire X . Досега играех само на League of Legends, но ми писна и искам нещо друго но видеото ми не става. Търсих в ОЛХ някаква видеокарта но проблема ми е че процесора много нагрява и както съм в игра и просто спира звука картината замръзва и след около 5 сек всичко се размазва но компа продължава да върви но нищо не мога да направя единствения начин ми е да го рестартирам. И понеже копчето за рестарт ми се е счупило го правя от дъното и усещам много топлина после влизам в настройките на биоса и там гледам едни големи градуси. И всеки път като стане и като го водя на човека дето го оправя той сменя термо пастата нали ама ми излиза много скъпо да го правя това всеки 6 ти месец и се чудя няма ли някакъв друг начин? Няма ли как да купя друг вентилатор понеже тоя е който идва с  процесора и освен това кутията ми няма други вентилатори. Притеснява ме това че дори да си купя нова видео ката процесора ако прави така то е все едно. Или то може да е от самата видео карта която вградена в процесора се нагрява и за това?Не съм много наясно и зареди това се обръщам към вас.Благодаря.

• от capnemo
      Дали е време да ъпгрейднете вашата фото камера?
      Кога да ъпгрейдвате:
      1. Текущата ви камера или оборудване пречи на артистичните ви желания. Искате да постигнете конкретни артистични похвати и вашата камера не ви разрешава това. 
      2. Имате желание да минете на по-професионално ниво. Желаете да снимате професионално и/или за пари. Спорт, животни, деца, портрети... Имате нужда да "замажете" фона, снимате много кадри в секунда....
      3. Текущото ви оборудване показва възрастта си. Сензора ви е стара технология и не се представя добре при високи стойности на ИСО, обектива ви не е рязък и е модел от преди 20 години....
      4. Производителя спира поддръжката. Преди няколко месеца Канон спряха поддръжката на 5Д и посъветваха собствениците да сменят механизма на затвора. Този и подобни момента са индикатор е разумно да се замислите за нещо ново
      5.  Текущата ви техника е "хакната" за да прави това, което искате. Инсталирали сте къстъм фърмуер, ползвате преходници... Замислете се за промяна

Кога да не ъпгрейдваме:
      1. Излязъл е нов модел на любимата ви камера. Не бързайте, със сигурност старата предлага достатъчно
      2. Приятелите ви имат по-нов модел от вас. Няма смисъл да си мерите камерите, не това е нещото, което ще прави хубави снимки вместо вас.

Взаимствано от: http://digital-photography-school.com/when-time-upgrade-camera-gear/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+DigitalPhotographySchool+(Digital+Photography+School)
    • от Kernao
      Здравейте на всички!
      Честно казано, не разбирам нищо от компютри, но както се казва, човек се учи докато е жив.
      Преди година и половина ми подариха това чудо:  Цък!
      Не играя много игри, но има 1-2 които разцъкваме с приятели след работа и ми се иска да вървят без грешка ако не на най-високи настройки, то поне едно ниво под тях...
      Примерноо "Paladins" и "League of legends".

Та към главния въпрос: Възможно ли е да му се смени/добави нещо, което да подобри работата му имайки предвид сегашния му вид?

Благодаря предварително, поздрави!
    • от DarkEdge
      Здравейте, търся оценка на въпросното видео. Ще е надграждане на SAPPHIRE HD 4770 512MB GDDR5 PCI-E HDMI на дъно Z87 Extreme4. Всъщност търси се видео до 200лв за това дъно.

SAPPHIRE HD 4770 512MB GDDR5 PCI-E HDMI

Търси се поне подобно видео, но с 4К/UHD  support.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.