Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте потребители на Kaldata.Запитвам се до вас относно ъпгрейд на машината ми.Искам да сменя CPU и РАМ.Моето текущо дъно е

N68C-GS FX,процесора AMD Sempron 3000+,захранването е от кутията CASE JNC-ATX RJA 110 400W,рам 2x512mb A-DATA DDR2,но единия слот изгоря.Имам 2x1gb Kingston Hyperx Blue,но процесора не позволява ддр3,затова се стигна до решение за смяна на процесора.Какъв процесор бихте препоръчали.Компютъра се ползва за интернет,филми и някоя игра на LoL.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нека е поне триядрен Атлон, макар тук да може да се бодне и един FX6300, което като че ли би било най-доброто решение. 

Ето една прясна прясна тема, която дава отговори на много въпроси за избор на процесор АМД:

http://www.overclockers.ru/lab/55031/Issledovanie_effektivnosti_processorov_AMD_Vishera_i_Trinity_v_igrah.html

ПП: Споменах триядрен Атлон, защото по принцип има възможност за отключване и на четвъртото ядро. 

Ето и примерна оферта:

Athlon II X3 450

Редактирано от sennheiser (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебая се между

ATHLON II X3 450 или да взема някой по-мощен,който може да са използва в бъдеща конфигурация.Най-вероятно ще поръчвам от 1tl1der понеже са пловдивска фирма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CASE JNC-ATX RJA 110 400W      

Първото и най-важно нещо - отърви се от тоя боклук и си вземи качествено захранване. После ще му мислиш за процесор и т.н.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото и най-важно нещо - отърви се от тоя боклук и си вземи качествено захранване. После ще му мислиш за процесор и т.н.

Първо процесора трябва да смена,защото с 512мб рам... .Имам 2плочки ддр3 затова искам да сменя семпрона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Семпрона е 40W, един триядрен е поне 90W. Като го сложиш и гръмне захранването, и отнесе дъното или харда, или не дай боже и двете ще направиш цялостен ъпгрейт, ама твоя комп, твои пари, ти решаваш как да ги изхарчиш. ;)

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Семпрона е 40W, един триядрен е поне 90W. Като го сложиш и гръмне захранването, и отнесе дъното или харда, или не дай боже и двете ще направиш цялостен ъпгрейт, ама твоя комп, твои пари, ти решаваш как да ги изхарчиш. ;)

До колкото можах да снимам [] Delux e блока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JNC, Delux, Codegen, SP - все боклуци, на които не бих доверил и втора ръка офис машина за 100лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TDP на триядрения Атлон е точно 90W, а при яко натоварване консумацията достига 130W! Та автора наистина да се замисли за ново захранване, защото Делукса много красиво изпушва! Иначе този процесор е идеален избор!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така бих направил аз на ваше място:
BB код:
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
NJOY 450WGX 450W Passive PFC

Обща стойност - 251.75 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/47524p1r1045p1rf.html

Само дето може да се наложи ъпдейт на биоса до версия P1.30, за да тръгне процесора :)

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То щом слот за памет е изгорял, кой знае още какво е повлякло... Разпродавай всичко, събери някой лев и взимай нова машина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То щом слот за памет е изгорял, кой знае още какво е повлякло... Разпродавай всичко, събери някой лев и взимай нова машина.

На каква цена мога да го продам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На каква цена мога да го продам?

Може би 100-тина лева макс, всичко отгоре ще е прецакване на купувача, особено с изгорелия слот на дъното. При всички положения по-голямата част от сумата ще трябва да си я събереш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та проблема се случи когато слагах 2х гореспоменатите плочки Кингстон ддр3 (Семпрона не поддържа дд3)и тогава слота ддр2 замириса на изгоряло.Захранването е боклук.Миналата година изгоря дъното.

Ето така бих направил аз на ваше място: BB код: AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ NJOY 450WGX 450W Passive PFC Обща стойност - 251.75 лв. с ДДС

Линк: http://nikem-bg.net/cart/47524p1r1045p1rf.html

Само дето може да се наложи ъпдейт на биоса до версия P1.30, за да тръгне процесора :)

Не съм наясно с упдейта на биоса .Бихте ли ми обяснили?А относно захранването каква е разликата м/у пасив и актив?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на това.

PSU SEASONIC SS-430GB BRONZE

Обща стойност - 298.72 лв. с ДДС

А след някой месец може и една видео карта да взема.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Редактирано от NextGen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място бих послушал Бай Кольо - продаваш каквото можеш и си взимаш ето това: 

Обща стойност - 423.78 лв. с ДДС

Тъй или иначе ако объркаш нещо с биоса дъното приключва и отиваш на ново!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не се спомена видео карта от автора а дъното му е с вградено. Да не излезе накрая че видео йок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
GB 970A-D3 / AMD970/ AM3/+
PSU SEASONIC SS-430GB BRONZE

Обща стойност - 430.50 лв. с ДДС

Старото дъно+процесор+рам+захранване ще продам.Ще  запазя кутията и харда и записвачката.Остана една видео карта.Каква бихте ми препоръчали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи каква сума би дал, защото този процесор може да се съчетае и с карта за 600лв.!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За захранване по добре - PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE със 7-8 лв. отгоре, ако решиш да клокваш, за напред. От повечко запас няма лошо... също така по малко ще шуми, ако го натовариш примерно на 50 %, отколкото другото.

За карта (не ти знам бюджета), но ще предложа нещо: Sapphire ATI Radeon HD7790, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E с безплатна доставка. А, също да кажа че 2 GB рам, са малко в днешно време. :)

ПП: XECUTIONER ме изпревари, за "?" относно картата...

Редактирано от НЛО (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи каква сума би дал, защото този процесор може да се съчетае и с карта за 600лв.!

и какво му пречи да го съчетае и с карта за 1600? Аз не виждам проблем. Ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игри ако ще се играят ще са LoL WoW CS 1.6 CS:GO, но едвали,някоя Фифа

Мисля нещо такова:

nVidia GeForce GT630

Asus nVidia GeForce GT 630, 1024MB, GDDR5, 128bit

Sapphire ATI Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit

Не мисля да играя Кризи или каквито и да е нови заглавия.

Монитор LG FLATRON W1934S

Редактирано от NextGen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от Александър Банов
      Здравейте! Реших че е време за подобрение на старата ми конфигурация компонентите са:
      Процесор- АМД А8-5500 3.2 
      Видео е вграденото- Radeon™ HD 7560D 
      Дъното- ASRock  FM2A75 Pro4
      Рама- ADATA 4GB DDR3 1600MHz
      Захранване- Thermal Master ATX12V 500W 
      Харда- Seagate BarraCuda 7200.10 250 GB.
      Както вече видяхте карам с вградената въпреки че дъното поддържа и crossfire X . Досега играех само на League of Legends, но ми писна и искам нещо друго но видеото ми не става. Търсих в ОЛХ някаква видеокарта но проблема ми е че процесора много нагрява и както съм в игра и просто спира звука картината замръзва и след около 5 сек всичко се размазва но компа продължава да върви но нищо не мога да направя единствения начин ми е да го рестартирам. И понеже копчето за рестарт ми се е счупило го правя от дъното и усещам много топлина после влизам в настройките на биоса и там гледам едни големи градуси. И всеки път като стане и като го водя на човека дето го оправя той сменя термо пастата нали ама ми излиза много скъпо да го правя това всеки 6 ти месец и се чудя няма ли някакъв друг начин? Няма ли как да купя друг вентилатор понеже тоя е който идва с  процесора и освен това кутията ми няма други вентилатори. Притеснява ме това че дори да си купя нова видео ката процесора ако прави така то е все едно. Или то може да е от самата видео карта която вградена в процесора се нагрява и за това?Не съм много наясно и зареди това се обръщам към вас.Благодаря.

• от capnemo
      Дали е време да ъпгрейднете вашата фото камера?
      Кога да ъпгрейдвате:
      1. Текущата ви камера или оборудване пречи на артистичните ви желания. Искате да постигнете конкретни артистични похвати и вашата камера не ви разрешава това. 
      2. Имате желание да минете на по-професионално ниво. Желаете да снимате професионално и/или за пари. Спорт, животни, деца, портрети... Имате нужда да "замажете" фона, снимате много кадри в секунда....
      3. Текущото ви оборудване показва възрастта си. Сензора ви е стара технология и не се представя добре при високи стойности на ИСО, обектива ви не е рязък и е модел от преди 20 години....
      4. Производителя спира поддръжката. Преди няколко месеца Канон спряха поддръжката на 5Д и посъветваха собствениците да сменят механизма на затвора. Този и подобни момента са индикатор е разумно да се замислите за нещо ново
      5.  Текущата ви техника е "хакната" за да прави това, което искате. Инсталирали сте къстъм фърмуер, ползвате преходници... Замислете се за промяна

Кога да не ъпгрейдваме:
      1. Излязъл е нов модел на любимата ви камера. Не бързайте, със сигурност старата предлага достатъчно
      2. Приятелите ви имат по-нов модел от вас. Няма смисъл да си мерите камерите, не това е нещото, което ще прави хубави снимки вместо вас.

Взаимствано от: http://digital-photography-school.com/when-time-upgrade-camera-gear/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+DigitalPhotographySchool+(Digital+Photography+School)
    • от Kernao
      Здравейте на всички!
      Честно казано, не разбирам нищо от компютри, но както се казва, човек се учи докато е жив.
      Преди година и половина ми подариха това чудо:  Цък!
      Не играя много игри, но има 1-2 които разцъкваме с приятели след работа и ми се иска да вървят без грешка ако не на най-високи настройки, то поне едно ниво под тях...
      Примерноо "Paladins" и "League of legends".

Та към главния въпрос: Възможно ли е да му се смени/добави нещо, което да подобри работата му имайки предвид сегашния му вид?

Благодаря предварително, поздрави!
    • от DarkEdge
      Здравейте, търся оценка на въпросното видео. Ще е надграждане на SAPPHIRE HD 4770 512MB GDDR5 PCI-E HDMI на дъно Z87 Extreme4. Всъщност търси се видео до 200лв за това дъно.

SAPPHIRE HD 4770 512MB GDDR5 PCI-E HDMI

Търси се поне подобно видео, но с 4К/UHD  support.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.