Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Наскоро си взех нова машина със CPU Amd FX-6350. Проблемът е, че вентилаторът му много шуми, и особено вечер е много досаден. Нямам проблеми с температурите. Може ли да ми предложите вентилатор, който да не е много скъп, да се справя с температурите също толкова добре колкото стоковия, но и да е тих. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне кажи ориентировъчен бюджет.?  П.п. Ако няма да правиш клок, това би свършило работа. С него съм много добре работи и е много тих. CM HYPER 212 EVO 54,68 лв.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като питате за вентилатор, имате предвид подмяна на охладител (радиатор) + перка, или само перката ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като питате за вентилатор, имате предвид подмяна на охладител (радиатор) + перка, или само перката ?

Охладител+перка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Наскоро си взех нова машина със CPU Amd FX-6350. Проблемът е, че вентилаторът му много шуми, и особено вечер е много досаден. Нямам проблеми с температурите. Може ли да ми предложите вентилатор, който да не е много скъп, да се справя с температурите също толкова добре колкото стоковия, но и да е тих. Благодаря предварително!

Колегите са Ви дали добри предложения. За да не се окаже,че не може да се затвори страничния капак на кутията е желателно да посочите какъв модел и с какви размери е.При част от производителите охладителя,който може да се постави е с максимална височина 160мм.Ако е от по-старите модели или е твърде тясна остава вариант да се сложи нископрофилен охладител-CM GEMINII SF524 или този CM GEMINII M4 LOWP HEATPIPE, CM HYPER TX3 EVO

Поздрави !

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите са Ви дали добри предложения. За да не се окаже,че не може да се затвори страничния капак на кутията е желателно да посочите какъв модел и с какви размери е.При част от производителите охладителя,който може да се постави е с максимална височина 160мм.Ако е от по-старите модели или е твърде тясна остава вариант да се сложи нископрофилен охладител-CM GEMINII SF524 или този CM GEMINII M4 LOWP HEATPIPE, CM HYPER TX3 EVO

Поздрави !

Правилна забележка колега Ross, но като предлагам нещо, значи съм проверил за какво иде реч! :D Автора е с кутия К350, така че моето предложение е съобразено с това!

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли възможност да се подмени само перката или няма как да стане? Мисля че радиаторът е твърде малък, за да се сложи 120мм вентилатор.

Ето този http://nikem-bg.net/computer-components/CM-HYPER-TX3-EVO/picture.html добър ли е? Гледам, че не е много скъп, но въпорса е дали е тих и се справя добре с топлината.

Редактирано от Nikola Vassilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За малко отгоре по-добре CM HYPER T4 QUAD

Няма да се побере, а и горния също! CPU cooler height: 148.5mm / 5.8 inch Това за кутията!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам този http://nikem-bg.net/computer-components/CM-GEMINII-M4-LOWP-HEATPIPE/picture.html и чета, че е доста тих, но дали е добър във охлаждането, незнам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви попитам, понеже разглеждам вентилаторите как се разбира дали влизат в моята кутия?

Намираш спецификациите на кутията която имаш и търсиш "CPU cooler height". От там гледаш височината на охладителя който си избрал. Трябва да е с по-малки размери от максимума за кутията. Същото е и с видео картите "VGA card length". Всичко това трябва да се намира в раздел "Maximum Compatibility". Нещо подобно търсиш.

Гледам този http://nikem-bg.net/computer-components/CM-GEMINII-M4-LOWP-HEATPIPE/picture.html и чета, че е доста тих, но дали е добър във охлаждането, незнам.

По принцип тези охладители са предназначени за Mini Tower и Mini ITX кутии поради малката си височина. За по-големите кутии е по-добре вентилатора да е вертикално на дъното за да засмуква по-добре въздуха отпред и вентилатора зад него да го изкарва.

Редактирано от yHuKaT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и една алтернатива от АС като гледам вероятно охлажда по-добре, а честно казано май не съм срещал шумен АС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и една алтернатива от АС като гледам вероятно охлажда по-добре, а честно казано май не съм срещал шумен АС.

На този му гледам техническите характеристики и лошото му е, че за AMD цокъл може да бъде монтиран само с лице към горната част на кутията и надолу, а не към задния панел, за да изкарва задния вентилатор топлината от CPU. Ето вижте: http://www.arctic.ac/en/p/detail?sArticle=4.%3F

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nikola,от дадените предложения бих взел малкото духче,като тези от линка ще ти го изпратят срещу 6 лв на другия ден в 13.00 часа :) и няма нито да го умувам,нито да сгреша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този му гледам техническите характеристики и лошото му е, че за AMD цокъл може да бъде монтиран само с лице към горната част на кутията и надолу, а не към задния панел, за да изкарва задния вентилатор топлината от CPU. Ето вижте: http://www.arctic.ac/en/p/detail?sArticle=4.%3F

По-горе някой спомена, че сте с К350 кутия и това, че вентилатора ще духа нагоре не е проблем, тъй като имате отвори на горния капак и даже няма да е нужно да имате вентилатор там, а и винаги можете да преместите този който е отзад.

На Декада може да им се вярва общо взето на инфото и на този вентилатор му дават доста по голям въздушния поток от другите предложени.

Също така за разлика от всички останали моторчето на вентилатора е разположено така, че влизането на прах вътре в него е доста по малко, да не кажа сведено до 0, защото отвора е разположен в зона с понижено налягане докато при всички останали е в такава с повишено.

И пак за разлика от всички останали вентилатора е свързан с радиатора посредством гумени тампони който допълнително намаляват нивото на шума.

Но на хартия нещата изглеждат по един начин а реално може да е съвсем друго и докато не се тествап при еднакви условия няма как да се каже кое е най-добрия избор.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.