Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nordland22

Каква ОС да инсталирам на новия си хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте.Днес си купих нов хард диск за лаптопа си -SeaGate-500 gb. и се чудя каква ОС да инсталирам.Дали да е ХР или Уиндоус 7 или Уиндоус 8. Задължително ще има един Линукс Минт 13 като втора ОС. Лаптопа е двуядрен с добра видеокарта. Изпробван му е както Уин. 7,така и 8,а също и Линукс Минт 13. Всичко върви без грешка. Но все пак искам да зная коя е най добрата ОС според вас и да инсталирам именно нея. Линукса си е отделно,за него не питам.Интересува ме само Уиндоус-а,и мнението ви за него. Много вероятно е да включвам харда и към настолния за играене на CALL OF DUTU и други подобни игри. Проблема е,че настолния е със слаби параметри и върви само на ХР или Линукс.Това е в общи линии.  Ето данните на лаптопа - Процеоср: Intel P8400 (2.26GHz) Памет: 2 GB Твърд диск: 500GB Видео карта: Nvidia GеForce 9200M GS 256MB Дисплей: 15,1″ WXGA BV

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не стана ясно за каква машина искаш съвет... така че избора го оставям на гадателите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не стана ясно за каква машина искаш съвет... така че избора го оставям на гадателите.Процеоср: Intel P8400 (2.26GHz) Памет: 2 GB Твърд диск: 500 GB Видео карта: Nvidia GеForce 9200M GS 256MB Дисплей: 15.1″ WXGA BV.,2 gb Ram

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate SP1 With IE10 x86 BG MSDN TechNet 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лaптоп HP Pavilion, процесор Intel Core Duo T5600, видеокарта Аti Radeon X1400,2 gb Ram

Ако целта е игри, няма значение Windows-а. Картата е слаба и рамта е малко... освен това е лаптоп... ХР най-ще му отива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам,първо бях написал данните на IBM Thinkpad T60. Извинявам се. Ето на HP-то - Процеоср: Intel P8400 (2.26GHz) Памет:2 гб Твърд диск: 500GB Видео карта: Nvidia GеForce 9200M GS 256MB Дисплей: 15.1″ WXGA BV

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма разлика няма, така че извода е същия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако целта е игри, няма значение Windows-а. Картата е слаба и рамта е малко... освен това е лаптоп... ХР най-ще му отива...

Но нали ХП ще се подържа до 2014 година ? След това какво се случва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След това ще си работи но няма да получаваш актуализации за него,което не е много препоръчително . А и нови версии на програмите които ще излизат не се знае как ще вървят на XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на Windows 8. По лек е от 7 и по актуален от XP.

Лаптопи които не работят със 7, работят със 8. Това е достатъчно доказателство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на настолния компютър,Уин. 8 дали ще върви ?  Параметри - Пентиум 4 , 3 mhz , Ram - 1 , видеокарта intel - 128 mb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко трудно се ориентирах в темата и може би моето мнение ще прозвучи малко :offtopic_s: , но ако лаптопа наистина е павилион - забравете за игри и му правете честа профилактика. Тази продуктова линия на НР дава много дефекти вследствие на прегряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,наистина доста си грее - средна температура около 75 градуса,като стига и до 85. Имам един Тинкпад Т60,който спокойно си вдига и той до към 75-80 градуса,а са чистени преди около месец.

С коя ОС евентуално бих намалил градусите - Уин. ХП,Уин. 7 , 8 или Линукс? Какви са ви наблюденията?

Мисля,че най добрия вариант ще е Уин. 8 като основна ОС и един Линукс Минт 13 като допълнителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на Windows 8. По лек е от 7 и по актуален от XP.

Лаптопи които не работят със 7, работят със 8. Това е достатъчно доказателство.

Чудна работа, щом минималните са еднакви, как така 8 ще е по-лек от 7? :angry:

Windows 8:

Процесор: 1 гигахерц (ГХц) или по-бърз с поддръжка за PAE, NX и SSE2 (повече информация)

• RAM памет: 1 гигабайт (ГБ) (за 32-битови версии) или 2 ГБ (за 64-битови версии)

• Място на твърдия диск: 16 ГБ (32 бита) или 20 ГБ (64 бита)

• Графична карта: Графично устройство с поддръжка на Microsoft DirectX 9 с WDDM драйвер

Windows 7:

Процесор с тактова честота 1 гигахерц (ГХц) или по-бърз и 32-битова (x86) или 64-битова (x64) архитектура
  • 1 гигабайт (ГБ) RAM памет (32 бита) или 2 ГБ RAM памет (64 бита)

• 16 ГБ свободно пространство на твърдия диск (32 бита) или 20 ГБ (64 бита)

• DirectX 9 графично устройство с WDDM 1.0 или по-нова версия драйвер

При омазана 7-ца, всеки ново инсталиран джам, ще ти се види бърз. Има някакво подобрение при консумацията на рам памет, но това е от значение при стари пръчки с по 1гб рам. Така или иначе, ако се пусне някое приложение, то ще запълни цялата налична памет. А при 4гб рам и горница, 100 мегабайта, напред-назад, са нищо. А за второто ти изречение, че работели с 8. Ми то нали идва с предварително инсталирана 8-ца. Мноого ясно, че с нея ще работи. Но съм срещал хора, които веднага се връщат на 7. По-красива е, има адекватно старт меню, няма плочки фаянсови и теракот. За игри 7-та си остава по-бърза: http://usabilitygeek.com/windows-8-vs-windows-7-speed-and-performance-testing/ Като оставим факта, че при гасене и зареждане е с няколко секунди по-бърз, което изобщо не е кой-знае какво, 7-цата си остава доказала се операционна система.

Към автора- има нови версии на Linux мента. Аз преди време пробвах 14-та Оливия. Те пък нали ги карат по азбучен ред...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен Windows 8 ще си остане таблетно ориентирана ОС и нищо повече. Колкото до автора, нека не се чуди, а да инсталира и пробва, пък каквото сабя покаже. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен Windows 8 ще си остане таблетно ориентирана ОС и нищо повече. Колкото до автора, нека не се чуди, а да инсталира и пробва, пък каквото сабя покаже. :)

Само сабята да не се обърне срещу него. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.