Премини към съдържанието
nordland22

Каква ОС да инсталирам на новия си хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте.Днес си купих нов хард диск за лаптопа си -SeaGate-500 gb. и се чудя каква ОС да инсталирам.Дали да е ХР или Уиндоус 7 или Уиндоус 8. Задължително ще има един Линукс Минт 13 като втора ОС. Лаптопа е двуядрен с добра видеокарта. Изпробван му е както Уин. 7,така и 8,а също и Линукс Минт 13. Всичко върви без грешка. Но все пак искам да зная коя е най добрата ОС според вас и да инсталирам именно нея. Линукса си е отделно,за него не питам.Интересува ме само Уиндоус-а,и мнението ви за него. Много вероятно е да включвам харда и към настолния за играене на CALL OF DUTU и други подобни игри. Проблема е,че настолния е със слаби параметри и върви само на ХР или Линукс.Това е в общи линии.  Ето данните на лаптопа - Процеоср: Intel P8400 (2.26GHz) Памет: 2 GB Твърд диск: 500GB Видео карта: Nvidia GеForce 9200M GS 256MB Дисплей: 15,1″ WXGA BV

Редактирано от nordland22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не стана ясно за каква машина искаш съвет... така че избора го оставям на гадателите...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не стана ясно за каква машина искаш съвет... така че избора го оставям на гадателите.Процеоср: Intel P8400 (2.26GHz) Памет: 2 GB Твърд диск: 500 GB Видео карта: Nvidia GеForce 9200M GS 256MB Дисплей: 15.1″ WXGA BV.,2 gb Ram

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate SP1 With IE10 x86 BG MSDN TechNet 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лaптоп HP Pavilion, процесор Intel Core Duo T5600, видеокарта Аti Radeon X1400,2 gb Ram

Ако целта е игри, няма значение Windows-а. Картата е слаба и рамта е малко... освен това е лаптоп... ХР най-ще му отива...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам,първо бях написал данните на IBM Thinkpad T60. Извинявам се. Ето на HP-то - Процеоср: Intel P8400 (2.26GHz) Памет:2 гб Твърд диск: 500GB Видео карта: Nvidia GеForce 9200M GS 256MB Дисплей: 15.1″ WXGA BV

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма разлика няма, така че извода е същия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако целта е игри, няма значение Windows-а. Картата е слаба и рамта е малко... освен това е лаптоп... ХР най-ще му отива...

Но нали ХП ще се подържа до 2014 година ? След това какво се случва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След това ще си работи но няма да получаваш актуализации за него,което не е много препоръчително . А и нови версии на програмите които ще излизат не се знае как ще вървят на XP.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на Windows 8. По лек е от 7 и по актуален от XP.

Лаптопи които не работят със 7, работят със 8. Това е достатъчно доказателство.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на настолния компютър,Уин. 8 дали ще върви ?  Параметри - Пентиум 4 , 3 mhz , Ram - 1 , видеокарта intel - 128 mb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко трудно се ориентирах в темата и може би моето мнение ще прозвучи малко :offtopic_s: , но ако лаптопа наистина е павилион - забравете за игри и му правете честа профилактика. Тази продуктова линия на НР дава много дефекти вследствие на прегряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,наистина доста си грее - средна температура около 75 градуса,като стига и до 85. Имам един Тинкпад Т60,който спокойно си вдига и той до към 75-80 градуса,а са чистени преди около месец.

С коя ОС евентуално бих намалил градусите - Уин. ХП,Уин. 7 , 8 или Линукс? Какви са ви наблюденията?

Мисля,че най добрия вариант ще е Уин. 8 като основна ОС и един Линукс Минт 13 като допълнителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих заложил на Windows 8. По лек е от 7 и по актуален от XP.

Лаптопи които не работят със 7, работят със 8. Това е достатъчно доказателство.

Чудна работа, щом минималните са еднакви, как така 8 ще е по-лек от 7? :angry:

Windows 8:

Процесор: 1 гигахерц (ГХц) или по-бърз с поддръжка за PAE, NX и SSE2 (повече информация)

• RAM памет: 1 гигабайт (ГБ) (за 32-битови версии) или 2 ГБ (за 64-битови версии)

• Място на твърдия диск: 16 ГБ (32 бита) или 20 ГБ (64 бита)

• Графична карта: Графично устройство с поддръжка на Microsoft DirectX 9 с WDDM драйвер

Windows 7:

Процесор с тактова честота 1 гигахерц (ГХц) или по-бърз и 32-битова (x86) или 64-битова (x64) архитектура
  • 1 гигабайт (ГБ) RAM памет (32 бита) или 2 ГБ RAM памет (64 бита)

• 16 ГБ свободно пространство на твърдия диск (32 бита) или 20 ГБ (64 бита)

• DirectX 9 графично устройство с WDDM 1.0 или по-нова версия драйвер

При омазана 7-ца, всеки ново инсталиран джам, ще ти се види бърз. Има някакво подобрение при консумацията на рам памет, но това е от значение при стари пръчки с по 1гб рам. Така или иначе, ако се пусне някое приложение, то ще запълни цялата налична памет. А при 4гб рам и горница, 100 мегабайта, напред-назад, са нищо. А за второто ти изречение, че работели с 8. Ми то нали идва с предварително инсталирана 8-ца. Мноого ясно, че с нея ще работи. Но съм срещал хора, които веднага се връщат на 7. По-красива е, има адекватно старт меню, няма плочки фаянсови и теракот. За игри 7-та си остава по-бърза: http://usabilitygeek.com/windows-8-vs-windows-7-speed-and-performance-testing/ Като оставим факта, че при гасене и зареждане е с няколко секунди по-бърз, което изобщо не е кой-знае какво, 7-цата си остава доказала се операционна система.

Към автора- има нови версии на Linux мента. Аз преди време пробвах 14-та Оливия. Те пък нали ги карат по азбучен ред...

Редактирано от Касперски (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен Windows 8 ще си остане таблетно ориентирана ОС и нищо повече. Колкото до автора, нека не се чуди, а да инсталира и пробва, пък каквото сабя покаже. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен Windows 8 ще си остане таблетно ориентирана ОС и нищо повече. Колкото до автора, нека не се чуди, а да инсталира и пробва, пък каквото сабя покаже. :)

Само сабята да не се обърне срещу него. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.