Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) прочетох доста теми и опитах доста начини да форматирам флашката си но нещо не се получава .. флашката е съвсем нова не съм я ползвал още .. купих си я от мола в Бургас .. на кутията дори пишеше че има гаранция но не пазя касовата бележка и не знам дали ще я приемат .. та флашката е 16 ГБ .. Фат32 мога да я форматирам но когато опитам НТФС не се получава и еррорва че форматирането не е успешно завършено .. опитах от различни компютри и с програми и така и не стана .. някакви идеи за какво може да ми прави такъв проблем ? искам да използвам флашката за филми ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате може да пробвате с Windows 7 USB/DVD download tool , която се ползва за направа на инсталационна флашка, но тя форматира задължително флашката под NTFS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SLI това съм го опитал .. не помага .. сега ще пробвам с тази програма :) Благодаря ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не стане с горната програма, пробвай с HP USB Disk Storage Format Tool.

Успех !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не стане с горната програма, пробвай с HP USB Disk Storage Format Tool.

Успех !

Пробвал съм я и нея .. не ми се получава :( Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре направи следното:

1. Start -> Run -> cmd

2. format x: /q /fs:ntfs

3. Enter

Забележка: на мястото на X изписваш буквата на твоята флашка.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи с по горната програма за записване на ОС ми изписва че флашката е използвана и да затворя всичко и не става пък по описания начин от cmd уж пише че е готово но когато се опитам да я отворя ми иска да я форматирам и отново не се форматира NTFS ... много ме измъчи тази флашка .. съжалявам че си я купих..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Значи с по горната програма за записване на ОС ми изписва че флашката е използвана и да затворя всичко и не става пък по описания начин от cmd уж пише че е готово но когато се опитам да я отворя ми иска да я форматирам и отново не се форматира NTFS ... много ме измъчи тази флашка .. съжалявам че си я купих..

Не съжелявай, а си свали това и си я форматирай:  http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml

Програмката не иска инсталация, но преди да я стартираш, трябва да си закачил флашката в USB порта на компютъра.

Това е най лесният метод за формат! Да не би да си я качил на телевизор последната? Трябва да видиш в какъв формат е била през  Property

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съжелявай, а си свали това и си я форматирай:  http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml

Програмката не иска инсталация, но преди да я стартираш, трябва да си закачил флашката в USB порта на компютъра.

Това е най лесният метод за формат! Да не би да си я качил на телевизор последната? Трябва да видиш в какъв формат е била през  Property

Пробвал съм програмата .. не става .. флашката е чисто нова .. не съм я използвал.. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пробвал съм програмата .. не става .. флашката е чисто нова .. не съм я използвал.. :(

Купил сте я форматирана под FAT32?/ повечето така се продават/. Тогава  опитайте на чужд компютър!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купил сте я форматирана под FAT32?/ повечето така се продават/. Тогава  опитайте на чужд компютър!

Бях споменал че пробвах от чужд компютър .. пробвах и под XP и под 7 .. все едно и също .. а и новите флашки не са форматирани изобщо .. форматираш я сам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да започнем оттам - марка и модел на флашката? 

Защото от всичко изписано до тук ми се струва, че са ти пробутали някакво менте.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да започнем оттам - марка и модел на флашката? 

Защото от всичко изписано до тук ми се струва, че са ти пробутали някакво менте.

и аз си помислих същото .. марка не пише в/y флашката .. в/у кутията пишеше но я изхвърлих .. не се осъмних защото я купих от голям магазин и с гаранция .. защо все на мен попадат тези боклуци не знам :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук има инструменти, които да помогнат за определяне на флашката.

http://flashboot.ru/flash_recovery/2012/11/03/get-vid-pid.html

аз имам същия проблем с моята флашка не може да се форматира ....  Файловата система е Raw ето инфо помагайте.

Volume: N:
Controller: TC58NC6690 (SSS 6692) B4
Possible Memory Chip(s): 
  Toshiba TC58NVG6D2GTA00
Memory Type: MLC
Flash ID: 98DE9482 7656
Flash CE: 1
Flash Channels: Single
VID: 0930
PID: 6544
Manufacturer: Kingston
Product: DT 100 G2    
Query Vendor ID: Kingston
Query Product ID: DT 100 G2    
Query Product Revision: 1.00
Physical Disk Capacity: 8010194944 Bytes
Windows Disk Capacity:  0 Bytes
Internal Tags: 386D-AABK
USB Version: 2.00
Max. Power: 200 mA
ContMeas ID: 1B55-02-00
Microsoft Windows 8 x64
------------------------------------
Program Version: 7.6.0.501

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имам същия проблем с моята флашка не може да се форматира ....  Файловата система е Raw ето инфо помагайте.

Volume: N:
Controller: TC58NC6690 (SSS 6692) B4
Possible Memory Chip(s): 
  Toshiba TC58NVG6D2GTA00
Flash ID: 98DE9482 7656
VID: 0930
PID: 6544
Manufacturer: Kingston
Product: DT 100 G2    
Query Vendor ID: Kingston
Query Product ID: DT 100 G2    
Query Product Revision: 1.00
Physical Disk Capacity: 8010194944 Bytes
Windows Disk Capacity:  0 Bytes
Internal Tags: 386D-AABK
Max. Power: 200 mA
ContMeas ID: 1B55-02-00
Microsoft Windows 8 x64
------------------------------------
Program Version: 7.6.0.501

Опитвали ли сте някакви инструменти?

http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Kingston-Format-Utility.shtml

http://silasala.net/usbflash/113-recovery-flash/127-formatirovanie-fleshki

Редактирано от darkw0lf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Volume: G:
Controller: Alcor AU6989SN/AU6998SN/SC908SN
Possible Memory Chip(s):
  Micron MT29F64G08CBABA
  Micron MT29F64G08CBABB
  Micron MT29F64G08CBCBB
Flash ID: 2C64444B A9
Chip Code: 0xE50B
Chip F/W: FF00
Group: 98
VID: 0011
PID: 7788
Manufacturer: Generic
Product: Mass Storage
Query Vendor ID: Generic
Query Product ID: Flash Disk  
Query Product Revision: 8.00
Physical Disk Capacity: 16682844160 Bytes
Windows Disk Capacity:  16666517504 Bytes
Internal Tags: AYWR-S93S
File System: FAT32
Relative Offset: 31 KB
Max. Power: 500 mA
ContMeas ID: 0EE9-01-00
Microsoft Windows XP SP3

Ето информация и за моята флашка ..

Публикувано изображение

това поле трябва ли да се маркира ? и защо когато го маркирам компютъра ми изведнъж забива .. и при windows 7 ми правише така

Редактирано от eRkaNCho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Volume: G:

Controller: Alcor AU6989SN/AU6998SN/SC908SN

Possible Memory Chip(s):

Micron MT29F64G08CBABA

Micron MT29F64G08CBABB

Micron MT29F64G08CBCBB

Flash ID: 2C64444B A9

Chip Code: 0xE50B

Chip F/W: FF00

Group: 98

VID: 0011

PID: 7788

Manufacturer: Generic

Product: Mass Storage

Query Vendor ID: Generic

Query Product ID: Flash Disk  

Query Product Revision: 8.00

Physical Disk Capacity: 16682844160 Bytes

Windows Disk Capacity:  16666517504 Bytes

Internal Tags: AYWR-S93S

File System: FAT32

Relative Offset: 31 KB

Max. Power: 500 mA

ContMeas ID: 0EE9-01-00

Microsoft Windows XP SP3

Ето информация и за моята флашка ..

Публикувано изображение

това поле трябва ли да се маркира ? и защо когато го маркирам компютъра ми изведнъж забива .. и при windows 7 ми правише така

Мисля, че флашката ви е кингстън, така че опитайте с техен инструмент за форматиране. Аз лично не съм притежавал флашка и не мога да съм ви кой знае колко полезен. Преди време имах борба с флашката на един приятел и така стигнах до руските сайтове. Там има инструменти с които трябва да се внимава, но те са за възстановяване, а вашата си работи. Ако не стане с инструмент на кингстън опитайте оитайте другите посочени в линка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че флашката ви е кингстън, така че опитайте с техен инструмент за форматиране. Аз лично не съм притежавал флашка и не мога да съм ви кой знае колко полезен. Преди време имах борба с флашката на един приятел и така стигнах до руските сайтове. Там има инструменти с които трябва да се внимава, но те са за възстановяване, а вашата си работи. Ако не стане с инструмент на кингстън опитайте оитайте другите посочени в линка.

Да флашката си работи .. на формат FAT32 нямам никакви проблеми .. дори флашката е купена за цел да и се качват снимки и ще мога да използвам целия и капацитет .. но имам желание да си тегля филми пък 3Д филмите са по големички .. и искам някак да я форматирам на NTFS .. сега ще пробвам с нещо на kingston

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснете това в гугъл и ровете "форматирование флешки". Руснаците са напред с материала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На пен пък с Kingston Format Utility дори не ми намира флашката ^^ празни полета .. мисля да се откажа вече .. омръзна ми от тази флашка ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На пен пък с Kingston Format Utility дори не ми намира флашката ^^ празни полета .. мисля да се откажа вече .. омръзна ми от тази флашка ..

Опитайте a-data и въобщедругите универсални инструменти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложение и от мен

Свали си примерно един линукс минт, запиши го като буутващ cd/usb зависимост какво имаш под ръка. В него има вграден Gparted, чрез който можеш да опиташ да си форматираш флашката в NTFS. За буутващ usb можеш да ползваш Universal USB Installer, ако ще го записваш на CD, ползвай програма за записване от рода на CDBurnerXP, Nero и т.н. с опцията burn image. Като си направиш буутващ носител, нагласяш биос да буутва от носителя и ползваш в Live решим. Ако не си съвсем на ясно какво, как ползвай само ориентировъчно този жокер, за да разбереш принципно как се борави. Гледай видеото след 1.00 мин.

Едит...

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от stoy@n
      Здравейте,
      При включване в заразена машина, файловете които са били във флашката са се е променили . Колегата е решил да я почисти със Ccleaner и след това флашката, когато опиташ да я форматираш изскача прозорец, че е "Write protected". След опита да я оправи, вътре се появиха осем файла от по 1Gb с доста дълги имена състоящи се от главни букви и цифри. Файловете не могат да се изтрият. Опитах през "Run" да и премахна защитата. Изписва ми, че успешно е препмаханта, но пак същия проблема си остава. Опитах и с HP USB Disk Storage Format Tool, но и там не се получи. Опитах и през регистрите от HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies. Пробвах и през Computer management/Disk Management и от там не стана. След всичко което опитах, вече флашката не се появява, когато отворя My computer.Прикачвам няколко файла свързани с проблема и информация за флашката.
      Моля за помощ относно проблема.
      Поздрави,
      stoy@n

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от ImagineMe
      Здравейте! 
      Имам проблем относно реда на изпълнение на музикалните файлове, записани на флаш памет и пускани на трансмитер в колата. Именувал съм файловете под имената "1. Някаква песен", "2. Друга песен" и така нататък, като исках да са в точен последователен ред. Обаче трансмитера на колата ги пуска разбъркано и когато искам да отида на песен 218, да кажем, се пуска съвсем друг файл, наименуван "136" например. Това оправя ли се при CD Плейър със слот за флашка или така ще си остане? Ако има някакъв начин да се оправи, помогнете, моля. 
    • от Sevt
      Здравейте колеги, имам проблем изчезнаха файловете на флашката ми, виждам ги на менюто на моя компютър че флашката е пълна колкото трябва а като отворя все едно няма нищо вътре, мога да записвам нова информация на флашката виждам я но старата стои там заемя мястото но не я виждам а ми трябва и ми е ценна , затова немога да форматирам флашката и да продължа , въпроса е как да си изтегля информацията.  Какво е това чудо? Копирям цялятя флашка на друго място, копира се в пълен размер прехвърля файловете но на другото място пак не се виждат и немогат да се ползват? А заемат нужното място и се прехвърлят?
      За пръв път се сблъсквам с този проблем? 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.