Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

galidbul

търся си лаптоп

Препоръчан отговор

Искам да си взема лаптоп с матов екран 15,6'' и тъчпада му да е в средата на корпуса (а не в страни, обикновено в ляво както е при повечето модели). Давайте предложения без значение от останалите характеристики, тях ще ги оглеждам впоследствие :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо кажи с какъв, бюджет разполагаш после ще предлагаме. Ние можем да ти предложим и лаптопи от порядака на 1499 $ , но въпроса е дали ще имаш толкоз пари.? Както е предложил по-горе колегата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До към 1200 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко над дадения бюджет.: Acer Aspire S3-391 1299 лв. /  Samsung Series 5 1099 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето ти един лаптоп - матов 15,6" екран, с централно разположен тъчпад. НО характеристиките му са...............

hp-650

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP-то изглежда горе-долу прилично (другите горе са с мн малки екрани). Бих предпочел да е с външно видео, само в краен случай вградено.

Други предложения? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP-то изглежда горе-долу прилично (другите горе са с мн малки екрани). Бих предпочел да е с външно видео, само в краен случай вградено.

Други предложения? :)

ако не е изискването за тъчпада, може да се вземе доста прилична машинка за тия пари. Ако проблема ти с тъчпада е защото го натискаш случайно докато пишеш/играеш, има си решение -> забраняваш го. Повечето, особено от по-новите лаптопи, си имат клавишна комбинация или копче, с което тази операция се извършва за отрицателно време... Помисли си по-този въпрос.

От последното ти изказване, да разбираме ли че лаптопа ще се ползва за "лек" гейминг и/или натоварващи графични приложения? За какво всъщност ще се ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се ползва за: писане на лекции, нет, филми. Рядко пъти слабонатоварващи графични приложения (от рода на фотошоп и др.). Игри не играя. Знам че и някоя скапана щайга би свършила работа за това, но по принцип когато вземам техника гледам да е колкото може по-актуална, а и след няколко години следващите версии уин и браузерите и пр. обикновен софтуер ще имат доста по-високи изисквания от сега. Освен това искам да върви светкавично бързо, не да го чакам 1-2-5 секунди (или повече) докато отвори нещо. Така че процесор intel ivybridge (за предпочитане, като компромис sandy) поне 2,3 GHz, 4 GB RAM и външно видео ме устройват, под това не бих паднал.

Иначе тъчпад-а ми е важен по анатомични причини - от ползване на мишка ми увисна рамото, две години ходя по лекари и масажисти не могат да го оправят... Пък и на лекции рамо до рамо с колегите няма къде да я сложа тая мишка затова искам тъчпад по средата да ми е удобно и да поддържам правилна стойка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се ползва за: писане на лекции, нет, филми. Рядко пъти слабонатоварващи графични приложения (от рода на фотошоп и др.). Игри не играя. Знам че и някоя скапана щайга би свършила работа за това, но по принцип когато вземам техника гледам да е колкото може по-актуална, а и след няколко години следващите версии уин и браузерите и пр. обикновен софтуер ще имат доста по-високи изисквания от сега. Освен това искам да върви светкавично бързо, не да го чакам 1-2-5 секунди (или повече) докато отвори нещо. Така че процесор intel ivybridge (за предпочитане, като компромис sandy) поне 2,3 GHz, 4 GB RAM и външно видео ме устройват, под това не бих паднал.

Иначе тъчпад-а ми е важен по анатомични причини - от ползване на мишка ми увисна рамото, две години ходя по лекари и масажисти не могат да го оправят... Пък и на лекции рамо до рамо с колегите няма къде да я сложа тая мишка затова искам тъчпад по средата да ми е удобно и да поддържам правилна стойка. :)

Те и вградените графики не са за изхвърляне. За първите 3 неща ще свършат работа със сигурност. За графичните приложения също бих заложил че ще е достатъчна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както казах бюджетът ти е добър, и може да се вземе нещо грамотно... но изискването с тъчпада е голям проблем... Може би ако направиш компромис със размерите на лаптопа, самсунга дето е предложил колегата би трябвало да ти пасне.

иначе и ето това Востро изглежда примамливо, но пак е 13,3"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро нещо аналогично (близко до HP-то) ако измислите.. като варианти, да имам малко избор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро нещо аналогично (близко до HP-то) ако измислите.. като варианти, да имам малко избор :)

Аз мога да ти препоръчам човек, който да ти излекува рамото, ако това върши работа :D Тогава няма да има значение тоя тъчпад и като цяло ще си по-доволен. :D Макар и малко несериозно казано, предложението е сериозно, ако ти е интересно -> на личен. Стига толкова спам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.