Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Earth Face

Конфигорация до 700-800лв

Препоръчан отговор

Ще се ползва за игри :) през зимните дълги дни :D

Сега по темата:

Нямам претенции към марка на процесор,рам,видео,дъно и т.н. Както казах по-горе,ще се ползва за игри и тук там някоя по тежка програма.Ще бъда много радостен да ми помогнете.Хубав и лек ден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се ползва за игри :) през зимните дълги дни :D

Сега по темата:

Нямам претенции към марка на процесор,рам,видео,дъно и т.н. Както казах по-горе,ще се ползва за игри и тук там някоя по тежка програма.Ще бъда много радостен да ми помогнете.Хубав и лек ден :)

Какви игри ще играете? Имате ли стара машина да заделите от нея поне кутия и хард диск? Монитора ви какъв е?

BB код:

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

4GB DDR3 1600 A-DATA

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 BULK

CM K280 W/ELITE 500W

ASUS F2A55 /FM2

Обща стойност - 753.94 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опа извинете ме :) Да имам машина.Но тя все още  работи и ще бъде дадена на друг член от семейството.А за игри сега в момента не се сещам.... примерно Крайзис 2... примерно!!!

Монитора е Acer Full HD със HDMI.Ааа да,заслужавали си 8-16ГБ рам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви игри ще играете? Имате ли стара машина да заделите от нея поне кутия и хард диск? Монитора ви какъв е?

BB код: Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black 4GB DDR3 1600 A-DATA 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 BULK CM K280 W/ELITE 500W ASUS F2A55 /FM2 Обща стойност - 753.94 лв. с ДДС

Подобна машина щях да предложа, но си рекох да не избързвам. Нека поне дъното да е от скай, че там са останали от по-новите:

GA-F2A85X-D3H - 142.97 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB Code:

GB 970A-DS3 / AMD970/ AM3/+

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

2G DDR3 1600 SILICON POWER - 2 броя за двуканален режим. Според производителя 2GB-овата плочка на Silicon Power е на CL9 и 1.5V фабрично.

PSU CM GX 450W APFC

Spire Case Fan 120 SP12025S1L3-CB - 1 брой за кутията отпред или отзад.

Количка - 561.53 лв. с ДДС от nik*m и доставка около 25-30 лв. но зависи къде се намирате.

+

Sapphire HD7790 1GB  - не знам доколко е вярно но промоцията свършвала на картите Sapphire днес или утре според друг колега.

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT - идва с 1 вентилатор а не с 2. Затова съм добавил 1 допълнителен по горе.

Общо: 252.08 лв. с ДДС и безплатна доставка за кутията и видео картата.

Общо за всичко: 813.61 лв. с ДДС - в цената не влиза доставката от nik*m.

Ако успеете да отделите още към 85 лв. за тази карта - Sapphire HD 7850 2GB защото сте с Full HD - ще бъде още по добре.

Ако мислите за в бъдеще да овърклокнете (подсилите) процесорът може да посъберете пари дотогава и да замените боксовият охладител с: CM HYPER 212 EVO  С него ще докарате около 4.1 - 4.2 GHz.

ПП: Споменали сте и за програми и AMD FX 63** е по добър избор за тази цел пред Intel Core i3 3*** и AMD Athlon 7*0K.

Никой не спомена записвачка - Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS, SATA, Черна, Bulk - 30 лв.

Ако се добави в количката на nik*m при другите неща ще ви излезе по евтина с около 4 лв. тази - ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK - Естествено ако имате нужда от нея...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобна машина щях да предложа, но си рекох да не избързвам. Нека поне дъното да е от скай, че там са останали от по-новите:

А може и така:

+Sapphire ATI Radeon HD 7850, 2048MB 282лв. = 425лв с ДДС. +

BB код:

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

4GB DDR3 1600 A-DATA

CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 390.85 лв. с ДДС

Общо всичко ще излезе 815лв с ДДС, но трябва да се плати и за доставка за частите от скай и никем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с мисълта за ъпгрейд към i5:

Обща стойност - 556.10 лв. с ДДС - Количка

Видеокарта и кутия, от emag: 
Sapphire ATI Radeon HD7790, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E 
RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

Около 808 лева. като кутията и видеокарта с безплатна доставка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо с мисълта за ъпгрейд към i5:

Обща стойност - 556.10 лв. с ДДС - Количка

Видеокарта и кутия, от emag: 

Sapphire ATI Radeon HD7790, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E 

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

Около 808 лева. като кутията и видеокарта с безплатна доставка. 

Според мен е безсмислено да се взима i3 и после да се дават още пари за i5 :)

Ако ще се ъпгрейдва то по-добре да се кара сега с i5 и вградено видео и после да се вземе направо видео, а не да сменява процесори, пък да му търси купувач за i3-та, която няма да я продаде за повече от 100лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, напълно излишно. Като че ли Атлона се всписва най-добре със 7790, и е достатъчно за нормална ежедневна работа. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно казано, не ми харесват AMD предложенията. Тъй като I3 е що-годе на/над FX6300. Но е по-добър и от 760k. Така, че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като че ли Атлона се всписва най-добре със 7990, и е достатъчно за нормална ежедневна работа. :)

Ще му е трудно на Атлона с тая карта! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще му е трудно на Атлона с тая карта! :D

Ти пък сега... От бързината стават такива грешки... Пфууу :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък сега... От бързината стават такива грешки... Пфууу :D

Знам, просто се пошегувах! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно казано, не ми харесват AMD предложенията. Тъй като I3 е що-годе на/над FX6300. Но е по-добър и от 760k. Така, че...

Забравяш овърклока, а и тепърва игрите ще искат 4 ядра, а i3 няма да им смогва с тези така наречени две виртуални ядра... И мисля, че 760K, Fx-6300 е по-добре от i3ката, но ако тръгнем да спорим за амд и интел победител няма да има. Разликата се прави при бюджетните конфигурации, а тази е точно таква :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравяш овърклока, а и тепърва игрите ще искат 4 ядра, а i3 няма да им смогва с тези така наречени две виртуални ядра... И мисля, че 760K, Fx-6300 е по-добре от i3ката, но ако тръгнем да спорим за амд и интел победител няма да има. Разликата се прави при бюджетните конфигурации, а тази е точно таква :)

Той и i3 може да се овърклоква. Да не се обиждаме сега. 

Test AMD Athlon X4 750K 

Този тест и преди го предложих, на един потребител, който в момента се е "скрил" някъде. Така, че авторът може да почака промоциите на emag, съответно да си закупи i5 и някоя сносна видеокарта. Игрите ще се развият към много-ядрените процесори, ама кога? когато навлезе, някой нов сокет или пък DDR4. Знае ли човек. Остава въпросът, дали ще се прави overclock, излишни пари за охлаждания и т.н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той и i3 може да се овърклоква. Да не се обиждаме сега. 

Test AMD Athlon X4 750K 

Този тест и преди го предложих, на един потребител, който в момента се е "скрил" някъде. Така, че авторът може да почака промоциите на emag, съответно да си закупи i5 и някоя сносна видеокарта. Игрите ще се развият към много-ядрените процесори, ама кога? когато навлезе, някой нов сокет или пък DDR4. Знае ли човек. Остава въпросът, дали ще се прави overclock, излишни пари за охлаждания и т.н. 

Може да се клоква, но с колко? И това да клокваш i3 мисля, че е смешна работа... Пък тук като гледам тези тестове дето си ги предоставил, в Aida64 6300 превъзхожда i3, както и при 3DMark 11 / 3DMark Vantage

Сега ще кажеш, че са програми, но при Crysis 3 май нещата се обръщат! (говорим за Fx-6300). При Hitman i FarCray 3 пак Fx-a бие i3. При AC 3 и Skyrim пак 6300 бие i3. Та не виждам защо трябва да се спори вече? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се клоква, но с колко? И това да клокваш i3 мисля, че е смешна работа... Пък тук като гледам тези тестове дето си ги предоставил, в Aida64 6300 превъзхожда i3, както и при 3DMark 11 / 3DMark Vantage

Сега ще кажеш, че са програми, но при Crysis 3 май нещата се обръщат! (говорим за Fx-6300). При Hitman i FarCray 3 пак Fx-a бие i3. При AC 3 и Skyrim пак 6300 бие i3. Та не виждам защо трябва да се спори вече? :)

Е, колко да е по-добър. Един, два кадъра. Ами консумацията на ток. Ами температурата. Ами това, ами онова. Малко в повече му идват тези минуси, на AMD процесорът. 

И какво виждаме, клокнат FX на 4.5Ghz, съвсем малко му бяга на I3. Ако се напъна ще набутам и малко по-добрият, който е само с 100Mhz над този, който препоръчах. Тогава какво ще стане? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, колко да е по-добър. Един, два кадъра. Ами консумацията на ток. Ами температурата. Ами това, ами онова. Малко в повече му идват тези минуси, на AMD процесорът.  И какво виждаме, клокнат FX на 4.5Ghz, съвсем малко му бяга на I3. Ако се напъна ще набутам и малко по-добрият, който е само с 100Mhz над този, който препоръчах. Тогава какво ще стане? 

Ето тук разликата в Crysis 3 без клок. С клок ще е още по-голяма. Тъй като FX-а е по-устойчив на клок от i3. А това температурите, тока и "това и онова" на тях не им бери грижа. Ако трябва ще се вземе хубава паста за 15-20 лева ще се смени и няма да е толкова проблем температурата. А за тока дали ще харчи с 2 лева на месец повече или не не мисля, че има голяма разлика нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук разликата в Crysis 3 без клок.

Много ми е интересно, кой ще е този глупак, който ще застане да играe Crysis 3, с видеокарта като HD 7790. Това, че на тестовете излиза друго, но с каква видеокарта? HD7970, предполагам. Набутайте човека, ваш е избора.  Стига глупости за днес.  Приятен ден! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE GA-970A-DS3

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

DDR3 4GB 1333MHz SIMMTRONICS SIM-22823013

CM K350 W/600W PSU

+

SAPPHIRE HD 7850 2GB OC GDDR5 

Общо 850лв. това мисля оправдава по-високата цена от 50лв. , вече ако са непосилни за вас , колегите са предложили достатъчно предложения в рамките на бюджета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.