Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mega_mouse

Разширен дял - проблем

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам един проблем и ще се радвам да ми съдействате! Исках да пробвам новата версия на Ubuntu, но не ми се занимаваше да си разделям дяловете на хард-а и реших да ползвам опцията за "Инсталиране заедно с Windows 7" (нещо такова беше), но проблемът е, че не ми допадна версията и реших да я махна. Преинсталирах си системата, че и без това имаше нужда, но забелязах нещо странно с дяловете. Първоначално си мислех, че Ubuntu е инсталиран в (C:), но забелязах и един новопоявил се дял, който всъщност принадлежи на (D:), та въпросът ми е дали мога някак си да ги събера тези два дяла отново по някакъв начин, с някоя програма, по възможност без загуба на информация?.

За това нещо става въпрос: http://prikachi.com/images/456/6470456B.jpg

Не съм наясно много с тези неща....  :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно този дял си го е създал линукса. Сливането става лесно, но гаранция, че няма да се загуби нещо няма. Ако искаш да го залепиш към D, то те съветвам първо да изкопираш важните неща на друг дял и после с някоя програма от комплекта на Hirens Boot CD, да събереш партишъните в едно посредством resize на D. Обикновено това е рутинно, но се случва и D-то да стане недостъпно и да иска да бъде форматирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, ще си копирам всичките важни неща, а да попитам, в случай, че само го форматирам, ще се съберат ли двата дяла? @Касперски, не, това не е този дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да се съберат. След като си запазиш данните и форматираш дяловете, изтрий ги и инсталатора на 7-цата ще ти каже, че имаш unallocated space. Форматираш го под NTFS и си имаш нов дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря за съдействието, днес няма да имам време да направя тези неща, най-вероятно през уикенда, когато съм по-свободен, че се очертава занимавка... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.