Премини към съдържанието
Mitsubishi Eclipse 2G

Проблем на финална стъпка при инсталирането на Windows 7

Препоръчан отговор

Лаптопа е HP650, на финалната стъпка, когато ми изписва "finalizing your settings" лаптопа се рестартира и така до безкрай. До този момента обаче не съм получавал грешки. С този диск съм инсталирал 7 на десетки машини без никакви ядове. Подозирам, че проблема е шибания биос, който не знам защо има два  Boot order-a. Eдиния е UEFI, до колкото знам е свързан с новия джам, а другия е Legacy boot order, за да мога да инсталирам по стари джамчета от 7 вкл, на долу. Поиграх си с натройките, но нищо.

Публикувано изображение

Да кажа, че до сега бях с 8-ца, което значи, че проблема не е софтуерен!

Редактирано от Касперски (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг диск на Windows 7. Има вероятност този да се е повредил или пък ДВД да не може да прочете нещо. Това че си инсталирал доста пъти не значи, че не може проблема да е в него.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че проблема е в диска, ама ще пробвам с флашка да видим.

ПС: Току-що приключих инсталацията от флашка - успешно. Някой да обясни защо стана номера. :doh: Може би защото сегашната 7ца е имала вграден SP? A диска съм сигурен 200 %, че е в ред, защото го ползвах преди месец и от тогава си стоеше в класьора.

Темата може да се заключва.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптичното устройство може да не чете добре определени марки CD/DVD-та, което е често срещано за ноутбуци.

П.П. Темите не се заключват, освен ако има нарушения. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС: Току-що приключих инсталацията от флашка - успешно. Някой да обясни защо стана номера. :doh: Може би защото сегашната 7ца е имала вграден SP? A диска съм сигурен 200 %, че е в ред, защото го ползвах преди месец и от тогава си стоеше в класьора.

За една седмица това ви е втората тема за този проблем и още в първата ви обърнах внимание, че вероятната причина е ОУ или диска.

Както колегата е казал Различни носители, записани на различни записвачки, записани на различни скорости с различни ОС  на тях е нормално да не се държат по един и същи начин. Вие упорито твърдяхте, че проблема не е там но в крайна сметка сам установихте, че с флашка този проблем го няма. 

Няма как да отгатнем къде точно е проблема особено дистанционно, само можем да предполагаме и да ви даваме насоки къде да го търсите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И откъде си сигурен че диска е 200% наред. Казах ти, че с течение на времето при работа диска се надрасква и покритието му, на което е "прогорена" информацията се съсипва. Освен това DVD устройството може да не го прочете по една или друга причина. Затова има и доста методи за инсталиране или преинсталиране на OS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска си го държа в класьорче и изключвам надрасканията. Освен това сега гледам сайта на HP и там има "PLDS Optical Drive Firmware Update " Смятам, че в него се крие ключа от бараката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.