Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ива Бойкова

сложният избор на лаптоп...

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам нужда от съвет от външен човек по един много важен въпрос - първия лаптоп! Като откровен невежа по въпроса първо си харесах разни лаптопчета, след което се консултирах с по-разбиращите от мен и познайте какво - нищо не беше одобрено... От едната страна ми се опява да е на всяка цена Toshiba, на всяка цена без OS и на всяка цена четириядрен, от другата - други щуротии, а всичко, което аз искам е просто да не е голям ( тоест да е от 13-14 инчовите). Само дето с всички странични изисквания задачката става трудна. Моята молба е да ми кажете дали следното http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-thinkpad-edge-e431-n4g5mbm.html ме устройва (като се има предвид, че ще го ползвам за интернет, филми, офис приложения, някоя друга дребна програмка и складиране на снимки, без игри, без фотошоп и т.н.). Предварително и огромно благодаря! И се извинявам за многословието... :Д 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи за какво ще го използваш, какъв ще бъде бюджета и колегите ще ти предложат няколко модела.

Отсега мога да ти кажа, да не робуваш на марки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи за какво ще го използваш, какъв ще бъде бюджета и колегите ще ти предложат няколко модела.

Отсега мога да ти кажа, да не робуваш на марки. 

г-ж Ива, е казала за какво ще се ползва лаптопа.!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбираме, че бюджета е 1060 лв.?

Приблизително, да. До стотина отгоре не е кой знае какъв проблем, просто съм решила, че не искам да е по-скъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приблизително, да. До стотина отгоре не е кой знае какъв проблем, просто съм решила, че не искам да е по-скъп.

Acer Aspire V3-571G за 40 лв. над бюджета които сте споменали получавате, по-добър процесор,по-голям хард диск, по-добра видеокарта и т.н. За нещата които ще ползвате на лаптопа, може да минете с по-евтин, но вие си решавате. Успех с покупката :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire V3-571G за 40 лв. над бюджета които сте споменали получавате, по-добър процесор,по-голям хард диск, по-добра видеокарта и т.н. За нещата които ще ползвате на лаптопа, може да минете с по-евтин, но вие си решавате. Успех с покупката :)

Не е казано да струва точно толкова, горе-долу това ми е максимума, а и всичко което харесах досега се въртеше около тая цена... Благодаря за предложението, ще бъде обмислено :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Ето нещо според изискванията за употреба и големина на екрана: hp-probook-4340s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добър лаптоп, но не удовлетворява изискванията на колежката ( поне според името).  Първо е с по-голям екран и второ, с почти геймърска видеокарта. А тя се включва само, когато лаптопа е в 3D   режим. Тогава за какво и е да доплаща и за външна видеокарта? Вградената на lenovo  е напълно достатъчна, както и процесора. Лаптопчето гледам е удароустойчив с водоустойчива клавиатура, което може да е само реклама, но пък е упоменато. Друг е въпроса, къде може да се купи най-изгодно. Така, че смисъл от GT640M абсолютно никакъв в случая, защото тая карта просто няма да се ползва. И още едно предимство на Lenovo - притежава 4 USB  порта, два от които 3.0. При Acer  са само 3, което може да се окаже недостатък. Поне аз винаги съм изпитвал нужда от повече портове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е добър лаптоп, но не удовлетворява изискванията на колежката ( поне според името).  Първо е с по-голям екран и второ, с почти геймърска видеокарта. А тя се включва само, когато лаптопа е в 3D   режим. Тогава за какво и е да доплаща и за външна видеокарта? Вградената на lenovo  е напълно достатъчна, както и процесора. Лаптопчето гледам е удароустойчив с водоустойчива клавиатура, което може да е само реклама, но пък е упоменато. Друг е въпроса, къде може да се купи най-изгодно. Така, че смисъл от GT640M абсолютно никакъв в случая, защото тая карта просто няма да се ползва. И още едно предимство на Lenovo - притежава 4 USB  порта, два от които 3.0. При Acer  са само 3, което може да се окаже недостатък. Поне аз винаги съм изпитвал нужда от повече портове. 

Да лаптопа е добър, но не е удароустойчив за тези пари. Чиста заблуда и реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да лаптопа е добър, но не е удароустойчив за тези пари. Чиста заблуда и реклама.

Нали и аз това казвам. Може би е реклама, но пък няма ненужна външна видеокарта, заради която да се плащат допълнителнио пари или която да е сметка на друго нещо, като процесор, РАМ и така нататък. Не казвам, че Lenovo  е най-добрия избор. Аз също преди няколко месеца купих подобен Acer, макар и с малко по-слаба видеокарта. Но целта освен всичко бе и игри и тук изобщо не може да ставая въпрос за сравнение. Оавен това тоя Acer ме издразни с двете си USB,  което откъдето и да го погледнеш, не стигат. Вадя  адаптера за нета, за да сложа флашката за файлове. Егати лаптопа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали и аз това казвам. Може би е реклама, но пък няма ненужна външна видеокарта, заради която да се плащат допълнителнио пари или която да е сметка на друго нещо, като процесор, РАМ и така нататък. Не казвам, че Lenovo  е най-добрия избор. Аз също преди няколко месеца купих подобен Acer, макар и с малко по-слаба видеокарта. Но целта освен всичко бе и игри и тик изобщо не може да ставая въпрос за сравнение. Оавен това тоя Acer ме издразни с двете си USB,  което откъдето и да го погледнеш, не стигат. Вадя флашката адаптера за нета, за да сложа флашката за файлове. Егати лаптопа. 

Така е колега. Целта беше да се дадат на дамата, няколко модела и тя да си избере. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли септември да излязат Haswell процесори от бюджетните класове с по-добра вградена графика и по-ниска консумация? При това положение, може би ще е добра идея да се поизчака малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, ние нстолните ги чакахме толкова време и какво? Колко от нас се хвърлиха да ъпгрейдват? Дори и сега 90 % от предложенията за конфигурации са свързани с IB,  а не с Haswell. И защо е по-добро видео, може ли някой да ми обясни? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, за това за което ще се ползва, има отлични лаптопи до 650 лева (13-14"). При това без напълно излишното оптично устройство, малки и леки, с издържлива батерия. В момента ми е трудно да дам линк, защото пиша от едно съвсем малко малко лаптопче (9"), но Asus имат много приятни модели. Не ти трябва четириядрен процесор и други екстри, просто да е ергономичен, здрав, малък и лек. Дали ще дадеш 650, 850 или 1200 лева, ти лично разлика няма да усетиш, ако ще го използваш за това, за което си писала. Разликата е в парите, които ще дадеш... За остатъка можеш да си вземеш и един таблет, смартфон, рутер, UPS или каквото и да е, а защо просто да не отидеш няколко дена на почивка някъде...

п.п. На всяка цена Тошиба и на всяка цена четириядрен, са пълни глупости... Обаче внимателно избери от къде ще купуваш, защото за един и същ модел, ще се изненадаш какви ценови разлики има в различните магазини. Без операционна система съм съгласен, но кой ще ти инсталира операционната система?... Ще плащаш ли за инсталацията или ще е по приятелски... ;) Операционна система, драйвери, софтуер - ще се справиш ли сама или ще помагат?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че ето този самсунг ще по-подходящ, защото е значително по лек от споменатите до момента. Ще се справя достатъчно добре с изброените задачи, а и ще кара доста на батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че ето този самсунг ще по-подходящ, защото е значително по лек от споменатите до момента. Ще се справя достатъчно добре с изброените задачи, а и ще кара доста на батерия.

Аз за това споменах за новите процесори септември. Батерията с тях ще държи още повече. @sennheiser - ми то разликата между Haswell и Ivy Bridge се усеща точно при мобилните решения. Haswell за настолен е скъп, съвсем малко по-бърз от Ivy и може да се каже че не става и за клок.  Haswell, заедно с по-малкият дисплей ще дадат доста повече време за работа на батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за това споменах за новите процесори септември. Батерията с тях ще държи още повече. @sennheiser - ми то разликата между Haswell и Ivy Bridge се усеща точно при мобилните решения. Haswell за настолен е скъп, съвсем малко по-бърз от Ivy и може да се каже че не става и за клок.  Haswell, заедно с по-малкият дисплей ще дадат доста повече време за работа на батерия.

нормално... въпросът е дали човекът може да изчака докато плъзнат Haswell-ите и на нашия пазар...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията и съветите, много ми помогнахте! Надявам се да направя правилен избор :)

Според мен, за това за което ще се ползва, има отлични лаптопи до 650 лева (13-14"). При това без напълно излишното оптично устройство, малки и леки, с издържлива батерия. В момента ми е трудно да дам линк, защото пиша от едно съвсем малко малко лаптопче (9"), но Asus имат много приятни модели. Не ти трябва четириядрен процесор и други екстри, просто да е ергономичен, здрав, малък и лек. Дали ще дадеш 650, 850 или 1200 лева, ти лично разлика няма да усетиш, ако ще го използваш за това, за което си писала. Разликата е в парите, които ще дадеш... За остатъка можеш да си вземеш и един таблет, смартфон, рутер, UPS или каквото и да е, а защо просто да не отидеш няколко дена на почивка някъде...

п.п. На всяка цена Тошиба и на всяка цена четириядрен, са пълни глупости... Обаче внимателно избери от къде ще купуваш, защото за един и същ модел, ще се изненадаш какви ценови разлики има в различните магазини. Без операционна система съм съгласен, но кой ще ти инсталира операционната система?... Ще плащаш ли за инсталацията или ще е по приятелски... ;) Операционна система, драйвери, софтуер - ще се справиш ли сама или ще помагат?...

Операционната система и всичко около нея е лесна работа, имам помощници ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам нужда от съвет от външен човек по един много важен въпрос - първия лаптоп! Като откровен невежа по въпроса първо си харесах разни лаптопчета, след което се консултирах с по-разбиращите от мен и познайте какво - нищо не беше одобрено... От едната страна ми се опява да е на всяка цена Toshiba, на всяка цена без OS и на всяка цена четириядрен, от другата - други щуротии, а всичко, което аз искам е просто да не е голям ( тоест да е от 13-14 инчовите). Само дето с всички странични изисквания задачката става трудна. Моята молба е да ми кажете дали следното http://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-thinkpad-edge-e431-n4g5mbm.html ме устройва (като се има предвид, че ще го ползвам за интернет, филми, офис приложения, някоя друга дребна програмка и складиране на снимки, без игри, без фотошоп и т.н.). Предварително и огромно благодаря! И се извинявам за многословието... :Д 

Този си е екстра. За тези дейности от по скъп няма нужда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.