Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Yuliann

Проблеми с инсталация на Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте, инсталирал съм много пъти операционни системи, но такова нещо не ми се е случвало. Случаят е следният. Опитах се да инсталирам Windows 7 на  лаптоп Samsung np540u3c, който беше с операционна система Windows 8, отначало не искаше да се буутне от USB, но след като намерих следното, което ще прикача по-надолу промених половината настройки на биоса и успях да буутна USB-то, вследствие на което инсталирах 7-цата и след като приклиючи с копирането на файловете и при първия рестарт вместо да продължи с инсталацията на Windows 7, пак започва инсталацията отначало и пак всичко върви нормално до първия рестарт и пак наново и сега нито 8, нито 7, ако някой е срещал същия проблем и има желание да помогне  би било чудесно. Аз лично за пръв път се сблъсквам с лаптоп на Самсунг и не мисля че е нормално да трябва да промениш половината настройки на биоса за да буутнеш USB. Прикачвам скриншот на нещата, които смених.

Първите три стъпки не ги изпълних, успях да буутна USB-то само чрез промяна на настройките на биоса, отначало се зачудих дали не е от самото копие на операционната система, но опитах няколко различни,

post-278001-0-57943000-1377140898_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да:

1) Настроиш в BIOS за първо буутващо устройство да ти е USB, а за второ - харддискът.

2) Почни си инсталацията от флашката, както му е редът.

3) При първият рестарт я извади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, инсталирал съм много пъти операционни системи, но такова нещо не ми се е случвало. Случаят е следният. Опитах се да инсталирам Windows 7 на  лаптоп Samsung np540u3c, който беше с операционна система Windows 8, отначало не искаше да се буутне от USB, но след като намерих следното, което ще прикача по-надолу промених половината настройки на биоса и успях да буутна USB-то, вследствие на което инсталирах 7-цата и след като приклиючи с копирането на файловете и при първия рестарт вместо да продължи с инсталацията на Windows 7, пак започва инсталацията отначало и пак всичко върви нормално до първия рестарт и пак наново и сега нито 8, нито 7, ако някой е срещал същия проблем и има желание да помогне  би било чудесно. Аз лично за пръв път се сблъсквам с лаптоп на Самсунг и не мисля че е нормално да трябва да промениш половината настройки на биоса за да буутнеш USB. Прикачвам скриншот на нещата, които смених.

Първите три стъпки не ги изпълних, успях да буутна USB-то само чрез промяна на настройките на биоса, отначало се зачудих дали не е от самото копие на операционната система, но опитах няколко различни,

Като тръгне да се рестартира за първи път, го настрой да буутва твърдия диск и след това устройството от което инсталираш уиндоуса... успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....след като приклиючи с копирането на файловете и при първия рестарт вместо да продължи с инсталацията на Windows 7, пак започва инсталацията отначало и пак всичко върви нормално до първия рестарт и пак наново...

След първия рестарт инсталацията е приключила.Като не извадиш флажката,просто започва повторно четене и инсталация отново.За да не си повредиш флажката,точно в момента,когато е изгаснал компютъра се изключва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... успях да буутна USB-то, вследствие на което инсталирах 7-цата и след като приклиючи с копирането на файловете и при първия рестарт вместо да продължи с инсталацията на Windows 7, пак започва инсталацията отначало и пак всичко върви нормално до първия рестарт и пак наново и сега нито 8, нито 7, ако някой е срещал същия проблем и има желание да помогне  би било чудесно...

Опция в биос quick boot има ли? Би трябвало да има клавиш, (обикновено някой от F-вете, F10, F12, разичен от този, с който влизаш в биос) който може директно да те прати към бързо меню за буутване и там да избереш първо бутващо да е USB, ако намериш тази опция след рестарта системата ще чете от харда и няма да го има този проблем. Ако има такава опция, разбира се в биос в генералните настройки си сложи първо буутващо да е хардиска, за да стане номера. И флашката не се вади докато не завърши инсталацията до край.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И флашката не се вади докато не завърши инсталацията до край.

Не е вярно. Флашката се вади при всеки рестарт и се поставя при старта на зареждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е вярно. Флашката се вади при всеки рестарт и се поставя при старта на зареждането.

И защо да правиш подобно нещо? Никога не съм вадил флашката и да си играя. Поне не си спомням през последните няколко години да съм го правил. Бъркам ли нещо, защото не разбирам какво ми казваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да правиш подобно нещо? Никога не съм вадил флашката и да си играя. Поне не си спомням през последните няколко години да съм го правил. Бъркам ли нещо, защото не разбирам какво ми казваш?

При инсталация от флашка, както и по-горе беше описано, при всеки рестарт, тъй като е зададено USB-то да бутва, ако не се извади, ще започне всичко отначало. След рестарта като се извади, зарежда Windows-а и флашката се връща на мястото си и инсталацията продължава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталация от флашка, както и по-горе беше описано, при всеки рестарт, тъй като е зададено USB-то да бутва, ако не се извади, ще започне всичко отначало. След рестарта като се извади, зарежда Windows-а и флашката се връща на мястото си и инсталацията продължава.

Не е точно така. Решението да не се вади флашката при рестарт съм го написал малко по-горе. Ти никога ли не си ползвал подобен метод или на всеки лаптоп, който преинсталираш вадиш флашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Решението да не се вади флашката при рестарт съм го написал малко по-горе. Ти никога ли не си ползвал подобен метод или на всеки лаптоп, който преинсталираш вадиш флашката?

Може и така, както си описал, но това си е начин на работа. По лесно ми е  така, защото като остане първо да е USB-то, понякога ми трябва и за програми от флашка, тръгващи по подобен начин, а това означава пак да пренастройвам БИОС-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах и по двата  начина - не става, като сменя буутващите устройства и сложа първо харда и после флашката пак си започва инсталацията отново, а като извадя флашката при рестарта и работи малко и пак се рестартира и така докато не я мушна пак и после пак наново, тоя Самсунг ме побърква :( :( :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така, както си описал, но това си е начин на работа. По лесно ми е  така, защото като остане първо да е USB-то, понякога ми трябва и за програми от флашка, тръгващи по подобен начин, а това означава пак да пренастройвам БИОС-а.

Аз не ангажирам никого с моето мнение и подход, но според мен това е начина. Не е редно да вадиш флашката по време на рестарт на машината, когато инсталираш. Всеки път когато ми се налага да буутвам от USB, ползвам quick boot менюто. Не казвам, че не съм вадил флашка или ,че не работи този подход, просто казвам това, което мисля и дадох идея на автора на темата как да си реши проблема. Всеки си знае и се оправя как намери за добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо гнило има тук. Инсталирал съм Win7 от флашка и на лаптопи и на настолни машини и никога до сега не ми се е налагало да вадя флашката и да правя подобни изпълнения.

Автора: опитай да направиш ново копие на Win-a на самата флашка, но с Windows 7 USB DVD Download Tool.

П.П. Чел съм за проблеми с инсталацията  на Win7 на лаптопи на Самсунг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.