Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Гледах обяви за изкупуване на стара компютърна техника.

Повечето от хората дават смешни стотинки само за платки от хардовете (отделно

изкупуват дънни платки, памети и други). Даже един като го питах цял хард или само

електроника се изсмя, че никой в бг не давал 6-7лв за желязо (а то даже е халюмин :D).

Обаче имаше и фирми, които искат абсолютно целият хард.

Та какво толкова ценно ще извадят от него?

Платка, която е под 15х20см в повечето случай.

Мощни неодимови магнити - но кои би ги изкупил на висока цена?

Алуминий - хем е малко и лек, хем го изкупуват на под 2лв/кг....

Друго какво може да се извлече от стар непотребен хард?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цветни и благородни метали.

А информацията вътре е най ценна , но не я изкупуват във вторични суровини :)

Редактирано от Samo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че в нета има хора продаващи антикварен хардуер за безбожни суми не означава, че някой ще го купи 

Публикувано изображение

По-странното за мене, е че за въпросния размер 2,5 GB не видях цена по ниска от 30лв без доставката. Не мисля че в който и да е диск има толкова ценни метали за да си заслужава тези пари, по-скоро наистина е някаква антикварна цена вече, защото да намериш диск на 15+ години който и да работи .......

А цената на платките е нормална платките се изкупуват на килограм някъде за около 10лв освен ако не са я вдигнали в последно време. В един диск едва ли платката тежи повече от 50 грама. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продават ги работещи, с цел ползване за части при нужда.

Колкото по стар и работещ - толкова по скъп, но и по-малко вероятен да се продаде.

Едит: Тези на снимката всичките ги имам работещи ако те интересуват :wink12:

Редактирано от Samo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Гледах обяви за изкупуване на стара компютърна техника.

Повечето от хората дават смешни стотинки само за платки от хардовете (отделно

изкупуват дънни платки, памети и други). Даже един като го питах цял хард или само

електроника се изсмя, че никой в бг не давал 6-7лв за желязо (а то даже е халюмин :D).

Обаче имаше и фирми, които искат абсолютно целият хард.

Та какво толкова ценно ще извадят от него?

Платка, която е под 15х20см в повечето случай.

Мощни неодимови магнити - но кои би ги изкупил на висока цена?

Алуминий - хем е малко и лек, хем го изкупуват на под 2лв/кг....

Друго какво може да се извлече от стар непотребен хард?

Халюмин може и да намериш, но злато едва ли. :D

Сега по темата: ценното в диска е електрониката, и колкото е по-стар диска, толкова по-висока е и цената на частите му, а реално вече едва ли би послужил за нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...с цел ползване за части при нужда...

Точно. Ако им докарат на съответната фирма някакъв такъв умреляк, на който счетоводителката си пазела архивите на програмата и трябва задължително да се извади инфото, нямат избор, освен да намерят някакъв такъв супер скъп хард. Съответно собствениците на тези хардове спокойно могат да си спекулират с цената, колкото си искат. Реално тоя боклук не могат да го продадат за повече от 2-3 лева, но защо да не пробват на 150, все някога ще му се намери закъсал клиент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно.

Мерси за разясненията :)

Имах 1 хард 40мб с моторче отстрани, ама го потроших.....

Мерцедес щях да взема за него :tongue2:

Редактирано от _HAKERA_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно.

Мерси за разясненията :)

Имах 1 хард 40мб с моторче отстрани, ама го потроших.....

Мерцедес щях да взема за него :tongue2:

Ако не цял мерцедес, поне моторчето за чистачките ще вземеш :clown:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едит: Тези на снимката всичките ги имам работещи ако те интересуват :wink12:

Самуиле забравил си че сме говорили :)

Те такива между 1 и 5GB имам някъде около 200 работещи.

Е може вече не всичките от тях да работят че не съм ги тествал от години но са свалени като работещи :)

Така и не открих оня Coner дет търсеше но може просто да съм гу бетнал някъде при някое от местенията последните години.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самуиле забравил си че сме говорили :)

Те такива между 1 и 5GB имам някъде около 200 работещи.

Е може вече не всичките от тях да работят че не съм ги тествал от години но са свалени като работещи :)

Така и не открих оня Coner дет търсеше но може просто да съм гу бетнал някъде при някое от местенията последните години.

Не съм забравил :wink12: 

Не се притеснявай за онзи конър, то отшумя. Аз намерих много подобни, но нито един който да е същия.

Иначе с тези дето си ги събрал може да отвориш една сергийка в ebay. Ще събереш за един Мерцедес... 2ра употреба със сигурност. Но е голяма разправия иска тестване, снимане, качване по обявите, пращане по пощи и големи разправии с купувачи, paypal.

А старите дискове в България ги вземат за само за  рециклиране. метала - през шредера. Платката и чиповете ги слагат в подходящите химии... има какво да им се вземе. По старите дискове дори са по-богати на такива "полезни изкопаеми". Pentim Pro процесорите също бяха доста вървежни, вземаха ги и им чупеха краката .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм забравил :wink12:

Не се притеснявай за онзи конър, то отшумя. Аз намерих много подобни, но нито един който да е същия.

Иначе с тези дето си ги събрал може да отвориш една сергийка в ebay. Ще събереш за един Мерцедес... 2ра употреба със сигурност. Но е голяма разправия иска тестване, снимане, качване по обявите, пращане по пощи и големи разправии с купувачи, paypal.

А старите дискове в България ги вземат за само за  рециклиране. метала - през шредера. Платката и чиповете ги слагат в подходящите химии... има какво да им се вземе. По старите дискове дори са по-богати на такива "полезни изкопаеми". Pentim Pro процесорите също бяха доста вървежни, вземаха ги и им чупеха краката .

Това за сергийката в ebay отдавна го мисля, но се не остава време а имам и други стари екзотики като им гледам и на тях цените .... Верно може да събера за кола :)

Да взема и аз кат тоя хубосник да им изсвиря по едни има няма 100 паунда пък ако някой пририта :)

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да питам , Вие присъствали ли сте на такава сделка ? То по обявите си пишат какво ли не , но дали има сделки :)

Аз на писано не вярвам , така един път чета " Жени " - влизам , а то клозет .

М/у другото май и в къщи се подмяташе един 450 мб ли беше , знам че беше по малък по обем от ЦД :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да питам , Вие присъствали ли сте на такава сделка ? То по обявите си пишат какво ли не , но дали има сделки :)

Аз на писано не вярвам , така един път чета " Жени " - влизам , а то клозет .

М/у другото май и в къщи се подмяташе един 450 мб ли беше , знам че беше по малък по обем от ЦД :D

Да, на пазара в Малашевци, имаше едни цигани продаваха дискове и викат "Виж го бате работи, дажИ съм ти го отворил да видиш че се въртИ"

Купувал съм, от ebay и то не да си попълвам колекцията :shock11: . Най големия цирк е като дадеш една чанта пари и като не става за това за което си го взел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та тези дискове освен сантиментална стойност, какво друго притежават ? Къде се ползват вече ? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та тези дискове освен сантиментална стойност, какво друго притежават ? Къде се ползват вече ? ;)

Преди месец идва някакъв преводач който преди година беше правил ремонт на дъно и добавил 128МВ SDRAM за 60 лв и диска му беше 4,3GB а процесора на 600MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.