Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук

Препоръчан отговор

Така здравейте на скоро пусках тема за проблема ми с Sapphire Radeon HD7950 Vapor-X OC 3GB 384bit... Е сега имам проблем с охлаждането нека започна и да напиша цялата конфигурация :)

CPU - Intel Core I7 3770K 3.5GHz 
RAM - CORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 2133Mhz 1.5V
GPU - SAPPHIRE VAPOR-X HD7950 3GB GDDR5 OC with Boost
MAINBOARD - ASROCK Z77 EXTREME3 (210????)
HDD - HDD 1B SATAIII Caviar Black 7200rpm 64MB cache 
PSU - Corsair 600W Builder Series CX V2 

CASE - TRENDSONIC FC-CL07A CAVALIER
Може да проверите в интернет за кутията.. Проблема е че ми взеха 130 лева за кутията (А самата кутия е била 60лв) а аз очаквах нещо по добро защото компютъра ми беше на ремонт и там казаха да се смени кутията защото старата ми е много малка нямала добро охлаждане и така.. Е взех кутията TRENDSONIC FC-CL07A CAVALIER и при игра на Far Cry 3 температурата за 2-3 минути се качваше до 82 градуса та и до повече... След това реших да махна левият капак на кутията понеже той няма вентилатори а на него има место да се сложат още два... Когато махнах капака на кутията температурата веднага почваше да пада а когато пуснах Far Cry 3 падна чак до 59-65 което е голяма разлика... Е моя въпрос е ще мога ли да сложа още вентилатори на кутията защото тази има само отпред а трябва да има и отзад както една нормална кутия а и също искам да сложа на левия капак вентилатори защото на него има место за два а отзад за един вентилатор повече информация за кутията не мога да кажа... Ако може да сложа още вентилатори моля пишете и давайте някакви хубави вентилатори цената няма значение! :) (Кутията има само един вентилатор отпред!) 
Ето и снимка на кутията - 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да сложиш вентилатори на всички свободни места, с допълнение на един Fan контролер. Обаче в Нета трудно се открива инфо за тази кутия, а снимката която си дал не върши много работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е възможно да снимаш кутията отвътре да видим подредбата на кабелите и местата за вентилатори, че в нета нищо не намирам и аз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не открих снимка на вътрешността на тази кутия та наистина ще е добре да я снимаш за да дадем някакъв адекватен съвет.

Това да слагаш вентилатори на всяко място предназначено за такива не е особено добра идея. По-добре да има идея какво ще правят тия вентилатори отколкото да има фан контролер.

Кутиите за асемблиране на къстъм РСта имат отвори за вентилатори където е възможно да се направят такива но не с идеята да се запълнят всичките а според хардуера наличен вътре да се избере най правилната подредба.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно вентилаторите, аз съм на принципа - колкото повече, толкова повече. Задължително е да има отзад и е добре да сложиш и странични, поне един. Ако има опция и отгоре, още по-добре. Моята кутия е пълна с перки и загряване не помня от години...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този отзад.

Този на страничният капак.

С което възможният брой инсталирани вентилатори се изчерпва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този отзад.

Този на страничният капак.

С което възможният брой инсталирани вентилатори се изчерпва.

Не може ли някой по скъпи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето два пъти по-скъпи FD 120MM SILENT SER R2 Aко ти се дават още пари отгоре насочи се към Noiseblocker. Все пак кажи до какви пари за да ти се предложи нещо адекватно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли някой по скъпи?

Може, само трябва да кажеш бюджет, защото има и вентилатори по 40-50 лв. парчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, само трябва да кажеш бюджет, защото има и вентилатори по 40-50 лв. парчето.  

Давам около 30 лева на парче както казваш ти :D Естественно трябва да е нещо добро за цената си и да охлажда добре и най важното да пасва на кутията ми! :D Ако можеш да намериш вентилатори един отзад и два за левия капак (ако може толкова много защото сега кутията има един отпред) ще съм ти благодарен! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/1117p1r41969p1rf.html

Казвайте мнения разлики между двата вентилатори и така.. :)

Редактирано от BalioFVFX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да питам и как ще се свържат тези вентилатори?

Предполагам тези на капака да вкарват а този отзад да изкарва и така вкарващите стават три а изкарващите ....?

Както казах по-рано безразборното блъскане на вентилатори не е особено умно решение. Входящия хоток не трябва да надвишава изходящия защото не се създава въздушен поток в кутията а някаква бъркотия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/1117p1r41969p1rf.html

Казвайте мнения разлики между двата вентилатори и така.. :)

И двата вентилатора не стават за кутията ти, тъй-като имаш място за 2 бр. 120 мм. вентилатори. Тези, които си посочил са съответно 140 и 200 мм. Започвам да се замислям - какъв е смисъла от скъпи вентилатори, съизмерими с цената на евтината кутия, която може би в скоро време ще смениш с друга. Те и евтините духат също толкова колкото и скъпите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е възможно да снимаш кутията отвътре да видим подредбата на кабелите и местата за вентилатори, че в нета нищо не намирам и аз!

Всичко си е подредено от специалист

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.