Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.

Преди няколко дена ми дадоха едно пс което не трагвало.

Попитах какво е станало и се оказа че е имало грамотевична буря и на няколко пати е премигнал тока и след това компа просто не искал да запали.Поразрових се из форумите опитах какво ли не ама без успех.

Надявам се да е просто от захранването , макар че като сваржа всички кабели и като натисна копчето на захранването вентилатора на процесора прави 1 2 оборота и спира  и след това нищо.Вентилатора на захранването не варти изобщо.

Прегледах за видими изтекли или издути кондензатори но нищо не  виждам.

Вапроса ми е дали да ризкувам и да купя ново захранване или да пробвам нещо да видя дали проблема не е от даното или процесора, защото всепак ако купя захранване и не е от него само пари на вятара.

Ще Ви бъда благодарен за малко помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гръмотевична буря? Какво общо може да има захранването?

Дъното най-вероятно си е заминало, така, както го описваш.

LAN кабела във вградената карта на дъното ли е бил включен по време на тази буря или във външна мрежова карта на PCI слот?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградена е Лан картата....

А за бурята на няколко пъти е премигнал тока , знам ли просто предположих за захранването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-вероятно е дъното да е изгоряло (напълно или частично) от електрически импулс по LAN кабела. Токов удар и от там дефектирало захранване също е възможен, но по-малко вероятен сценарий.

Какво е захранването?

Тествайте го:

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор.

Имам едно дъно ще пробвам да го сменя да видя дали е от това.

Замерване няма как да направя нямам мултицет, четох за един метод с кламер ама чесно да си кажа малко ме е шубе да неме тресне тока пак и няма как да му варна :Д

Благодаря все  пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това дъно? Някакво рандом?

Нали знаете, че трябва да е съвместимо с процесор, оперативна памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност захранването е издумкало, и заедно със себе си е повлякло нещо по дъното. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи първо да пробваш с друго захранване! Все ще намериш от някъде  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и дъното да си е гръмнало от пренапрежение по LAN кабела, а захранването да си е здраво.

Само да се гадае става.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че с 2 реда някаде е по малко. Извинявам се за не професионалното изказване ама толкова знам.

В момента ви говоря на изуст. После като се прибера ще го рагледам добре и ще разглобя всички.ще кача малко снимки за мнения.

Благодаря Ви за помоща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че с 2 реда някаде е по малко. Извинявам се за не професионалното изказване ама толкова знам.

В момента ви говоря на изуст. После като се прибера ще го рагледам добре и ще разглобя всички.ще кача малко снимки за мнения.

Благодаря Ви за помоща :)

Това че буксата е 20 а не 24 пинова не е проблем. Спокойно можете да го използвате. 

Колегите малко се изхвърлят с тези категорични консататации. Могат да са доста неща, също така може и дъното и захранването да са си ок а просто от токовите удари биоса да е забил.

Откачете всичко. оставете само дъното с процесора и захранването. Откачете всички останали кабели от дъното и захранването и извадете каквито карти има, махнете и паметта.

Включете РСто ако пак се държи така първо пипнете чипа на вградената мрежова карта и вижте дали се нагрява до толкова че да не можете да го пипнете. Ако се нагрява вероятно е изгоряла вградената мрежова карта. Отстраняването на чипа може и да реши проблема.

Ако лана не се нагрява опитайте с другото захранване. Стига да сте сигурни, че то работи.

Ако ситуацията е същата откачете захранващия кабел, извадете батерията и укъсете контактите в гнездото с нещо метално за 10-15 секунди. След това опитайте отново да включите.

Можете отново да завъртите захранванията. Ако РСто почне да пищи има надежда, това означва че дъното комуникира с процесора и са установили липса на памет.

Добавете паметта и пак тествайте. Звука трябва да се промени и да сигнализира този път за липсващо видео ако няма вградено такова защото не сте дали модела на дъното.

Ако звука се промени, добавете видео. Тогава монитора трябва да изгрее.

Оттук нататък добавяйте едно по едно диск, оптично устройство и т.н. като след всяко добавяне гасете за да се види ако има проблемен компонент.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.