Премини към съдържанието
NightNiki

System намира Error. Не знам какво да правя.

Препоръчан отговор

Когато си гледам филм или играя игра по едно време компютарът ми се рестартира сам и когато отново влезе в Win ми изкарва съобщение за грешка. Ето следните скрийнове, който направих.

1.

stupiderror15jt.jpg

2. Кликвам върху click here

stupiderror20nm.jpg

3. Кликвам върху първото click here

stupiderror38ux.jpg

4. След това кликвам върху второто click here

и ме води ей към този линк от сайта на MS: http://oca.microsoft.com/en/dcp20.asp

Моля ви добри хора помогнете, защото грешките зачестиха и вече не знам какво да правя. sad.gif:down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това което си дал, не се разбира точно какво е предизвикало грешката. Отвори Event Viewer (My Computer -> Manage) в прозореца който ще се отвори търси Event Viwer и иди на System. Ако има съобщения Error щракни два пъти на тях да видиш дали няма по-подробно описание.

seal-luck.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери грешката в Event Viewer,и виш какво пише под category и event. Ако под category пише (102) а под event 1003,значи грешката може да бъде в системния хардуер,или драивер на устройство което исползва незаделена за него част от RAM паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих грешката. Точно тази е 102/1003. И ме навява мисълта, че има някакъв проблем с паметта, която си купих преди 2-3 месеца. Дъното ми май не му понася паметта, както съм я сложил. На първия слот имам 256, а на 3 и 4 по 128 и съм настроил да отчита на 333. Май ще трябва да я разкарам. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Намерих грешката. Точно тази е 102/1003. И ме навява мисълта, че има някакъв проблем с паметта, която си купих преди 2-3 месеца. Дъното ми май не му понася паметта, както съм я сложил. На първия слот имам 256, а на 3 и 4 по 128 и съм настроил да отчита на 333. Май ще трябва да я разкарам. sad.gif

Error (102) се явява на син екран.Ти видя ли го,и ако си го видял какво пишеше на него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои модели дъна и версии на БИОС имат ограничения при използване на три слота памет едновременно. Ти направи ли справка с ръководството за дъното ти (книжката)? Не пишеш модела му, а е добре да се знае, за да ти се помогне. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е излизал син екран, но ми пише че това е точната грешка. Дъното ми е nForce 2 K7 Triton, но не съм сигурен точно кой модел. Обаче върху кутията му пише Dual Channel DDR и като ми го докараха беше с 2x128, което ме навежда на мисълта, че му пасват само Dual Channel DDR. :)

Редактирано от NightNiki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.