Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте казвам се Филип и наскоро смених старата си машинка с нов компютър!!! Единственото което не съм подменил това е видео-картата( HD5450 с 512 mb). Искам да си закупя нова и искам съвет и мнение какво да избера като сумата която мога да заделя е около 300 лв. Компютърът ми е със следните параметри.

Дънна платка  Gigabyte GA-B75-D3V (1155, B75, DDR3)

Процесор       Intel Pentium G2030 (1155/3.0GHz/3Mb)

Рам памет  Crucial RAM DDR3 4GB Dimm 1600MHz Ballistix

Захранване      Turbo-X 650W Value Series II

Предварително благодаря за оказаната помощ!!!

Редактирано от just_a_fil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари - ако 15-20 лева отгоре не са проблем, HD 7850. Ако няма да се играе на голям монитор, може и версия с 1 GiB памет. Притесняват ме обаче две неща - процесорът, че в някои отношения ще спъва картата, и захранването, че не е от най-качествените.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте казвам се Филип и наскоро смених старата си машинка с нов компютър!!! Единственото което не съм подменил това е видео-картата( HD5450 с 512 mb). Искам да си закупя нова и искам съвет и мнение какво да избера като сумата която мога да заделя е около 300 лв. Компютърът ми е със следните параметри.

Дънна платка  Gigabyte GA-B75-D3V (1155, B75, DDR3)

Процесор       Intel Pentium G2030 (1155/3.0GHz/3Mb)

Рам памет  Crucial RAM DDR3 4GB Dimm 1600MHz Ballistix

Захранване      Turbo-X 650W Value Series II

ПРедварително благодаря за оказаната помощ!!!

Здравейте! Аз имам такъв въпрос: от къде ще се пазарува?! Защото като гледам, частите са купувани от Пл_сио! Ако държите от там да е видеокартата, трябва да знаем за да препоръчваме от този магазин, но имайте в предвид, че надценките са големи и има доста по-сносни предложения при други търговци!

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7850 е много за този процесор. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7790 1GB е най-доброто под 300 лв. в Плесио. Реално е на цената на 2ГБ в Никем та не е добра оферта. Иначе препоръката ми е точно за 7790 1GB но от тук.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз имам такъв въпрос: от къде ще се пазарува?! Защото като гледам, частите са купувани от Пл_сио! Ако държите от там да е видеокартата, трябва да знаем за да препоръчваме от този магазин, но имайте в предвид, че надценките са големи и има доста по-сносни предложения при други търговци!

Поздрави!

Не държа да е от Пле_ио държа просто да е адекватна на моята конфигурация!

За тези пари - ако 15-20 лева отгоре не са проблем, HD 7850. Ако няма да се играе на голям монитор, може и версия с 1 GiB памет. Притесняват ме обаче две неща - процесорът, че в някои отношения ще спъва картата, и захранването, че не е от най-качествените.

Ами явно са ме подвели изрично исках качествено захранване за около 100 лв... Силно ми го препоръчаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е абсолютен боклук. Едно горе-долу читаво захранване има бронзов сертификат. Просто като видиш че е Passive PFC значи не е качествено. Качествените захранвания са Active PFC и поне с 80% ефективност. Ето ти нещо за четене - http://antim1.com/Joomla2/index.php?option=com_content&task=view&id=377&Itemid=201

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е абсолютен боклук. Едно горе-долу читаво захранване има бронзов сертификат. Просто като видиш че е Passive PFC значи не е качествено.

Защо е боклук

Захранването е абсолютен боклук. Едно горе-долу читаво захранване има бронзов сертификат. Просто като видиш че е Passive PFC значи не е качествено. Качествените захранвания са Active PFC и поне с 80% ефективност. Ето ти нещо за четене - http://antim1.com/Joomla2/index.php?option=com_content&task=view&id=377&Itemid=201

Мерси за инфото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
500W Сеасоник ти е 104 лв. Чисто информативно ти го казвам понеже вече е свършило. Реално е и по-яко от 650W Турбо не че има значение с тая конфигурация която и 350W и е много. Имам предвид с видеокарта като 7790 (85W). Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно не разбирам какъв е проблема на процесора... до колкото четох в сайта на сапфир с изискванията на видео картата никъде не се споменава за такова към процесора. Относно захранването за българските реалности е за предпочитане да е пасив PFC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излишни спорове, които са извън темата! Към автора - ето ти едно полезно четиво(Power_factor), а за видеото мисля, че една 650TI ще ти свърши работа: ASUS GTX650TI-OC-2GD5    Обща стойност - 291.42 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

just_a_fil, За процесора, слагал съм 650 ti boost на athlon 2 x2 и знаеш ли какво стана? Игрите не вървяха никак добре. Даже на някои мести вдигаме графиката и FPS-а се вдига.  Няма смисъл от много мощно видео за повече пари, ако процесора ще го спъва. Е този е по-добър от котлончето, но пак няма да стане да лепнем карта за 500 лева и да очакваме да се представи добре. 

https://www.youtube.com/watch?v=TGdo75gasaQ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

just_a_fil, За процесора, слагал съм 650 ti boost на athlon 2 x2 и знаеш ли какво стана? Игрите не вървяха никак добре. Даже на някои мести вдигаме графиката и FPS-а се вдига.  Няма смисъл от много мощно видео за повече пари, ако процесора ще го спъва. Е този е по-добър от котлончето, но пак няма да стане да лепнем карта за 500 лева и да очакваме да се представи добре. 

https://www.youtube.com/watch?v=TGdo75gasaQ

Излишни спорове, които са извън темата! Към автора - ето ти едно полезно четиво(Power_factor), а за видеото мисля, че една 650TI ще ти свърши работа: ASUS GTX650TI-OC-2GD5    Обща стойност - 291.42 лв. с ДДС

Не искам и да споря... благодаря на всеки за изказаното мнение и помоща! Сега поне съм наясно какво да си взема общо взето се колебая между 7770 7790 и 650TI!!! Относно конфигурацията тя е първата която си сглобявам сам и мисля че е оправдано да допусна грешки ( като се има в предвид че си я поръчах на бързо и с ограничен бюджет )... надявам се захранването да не е чак такъв боклук както се изказа "naruto".  

Редактирано от just_a_fil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7790 + едно Сийсониче и работата е заспала, но както са казали колегите от 7850 наистина няма смисъл спрямо процесора. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7790 + едно Сийсониче и работата е заспала, но както са казали колегите от 7850 наистина няма смисъл спрямо процесора. :)

за съжаление пари за ново захранване нямам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за съжаление пари за ново захранване нямам

Тогава се примиряваш с текущото и си събираш за ново. Примерно това е още по-добре от въпросния Сийсоник:

Corsair CX500M Modular 500W CP 9020059

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих сменил процесора. Може би I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155. Ще си карам със старото захранване и  видеокарта. След това ще си взема една бърза видеокарта, та да не се чудя дали процесора ще ми я ограничава. G2030, изобщо не е за игри, по-скоро за стратегии.

Редактирано от Masterplay (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Corsair 430W Builder Series CX V2 430W - Цена: 85.63 лв. с ДДС  GB GV-R779OC-1GD - Цена: 225.00 лв. с ДДС Обща стойност: 310.63 лв. с ДДС - количка Това захранване го имам на 2 машини, едната е с 7850 и 125 W процесор. Ще свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

май трябваше да си купя xbox  :)  :)  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

май трябваше да си купя xbox  :)  :)  :)ХА

ХА ХА... Всъщност не, дори е да е от новото поколение. Може би PS4. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля да купя една 7790 и да приключа въпроса с тоя компютър... След две години го продавам и си взимам нов 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е вариант. Ако искаш вземи и захранването което предложих, макар че и твоето трябва да издържи(но имам съмнения). Обаче за новия компютър ще трябва всичко ново, даже и видеото. Че това не е много силно, пък като гледам искаш да играеш игри. И си направи тема за новия компютър, тук има хора, които занаят цените, промоциите, проблемите и почти всичко което можеш да си представиш за комп части. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава се примиряваш с текущото и си събираш за ново. Примерно това е още по-добре от въпросния Сийсоник: Corsair CX500M Modular 500W CP 9020059

В дълбоко заблуждение си. CX и GS серията е бюджетната на Корсар. Та хем е по-скъпо хем е по-скапано. Качествените им захранвания са точно на Сеасоник но са по-скъпички. пс. Но както каза Masterplay първо трябва да се помисли за процесор. За сега може да кара и с жълтура. Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.